Tūkstančiai žmonių susirinko į T. Matulionio beatifikacijos iškilmes Katedros aikštėje atnaujinta

Vilniuje sekmadienį prasidėjo iškilmės, per kurias sovietų valdžios persekiotas arkivyskupas Teofilius Matulionis bus paskelbtas palaimintuoju.

Policijos duomenimis, likus valandai iki šv. Mišių į Vilniaus katedros aikštę susirinko per 12 tūkst. tikinčiųjų.

Beatifikacijos iškilmės Lietuvoje vyksta pirmą kartą. Joms vadovauti popiežius Pranciškus atsiuntė kardinolą Angelą Amatą (Andželas Amatas), į šv. Mišias atvyko prezidentė Dalia Grybauskaitė, kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus.

T.Matulionis sovietų valdžios buvo kalintas 16 metų. Ilgiausia bausmė dvasininkui buvo skirta 1946 metais, kai jis atsisakė bendradarbiauti su sovietų valdžia ir pasmerkti partizaninį judėjimą, kritikavo sovietų represijas prieš tikinčiuosius.

Po dešimties metų nelaisvės jam galiausiai buvo leista grįžti į sovietų okupuotą Lietuvą. Nors vyskupas buvo nuolat sekamas, jis sugebėjo gauti Vatikano leidimą slapta konsekruoti vyskupu Vincentą Sladkevičių.

T.Matulionis mirė 1962 metais, būdamas 89 metų amžiaus. Pagal vieną iš versijų, jį galėjo nunuodyti slapta sovietų policija KGB, tačiau tai nėra iki galo įrodyta.

T.Matulionis tapo antruoju Lietuvos palaimintuoju. Vyskupo Jurgio Matulaičio beatifikacija įvyko 1987 metais Romoje.

T. Matulionis – antras stebuklas Lietuvoje

T. Matulionis.

Marijampolės Šventojo Mykolo arkangelo parapijos atstovė, Palaimintojo Jurgio Matulaičio draugijos Marijampolės skyriaus vadovė Vida Mickuvienė BNS sakė, kad kartu su ja atvyko apie 70 parapijiečių.

„Mums palaimintieji turi labai gilią  ir svarbią reikšmę. Dvasinis susikaupimas ir dvasinis kelias vadovaujant palaimintajam palydi giliai tikintįjį, ne tą kuris tradicinis katalikas, bet tą kurie išgyvena Dievo artumą kuris gilinasi, studijuoja palaimintojo Jurgio Matulaičio mintis. O Teofilius yra kaip antras stebuklas Lietuvos. Ir vienas, ir kitas yra panašūs savo kankinystės keliu, savo pasišventimu bažnyčiai ir tiesai“, – BNS sakė V.Mickuvienė.

Aplinkosaugos inžinerijos studentas 26 kaunietis Povilas sakė, kad T.Matulionio paskelbimas palaimintuoju suteikia daug vilties Lietuvos jaunimui.

„Rodo, kad yra galimybė ir kitiems žmonėms tapti šventiems. Girdime, kad užsienyje žmonės tampa šventaisiais, lietuviai negali. Tai suteikia vilties, kad gali stengtis ir tai bus pasiekta – kad neatsitrenksi į sieną, yra dar langutis. Moko nepaklysti ir kryptingai eiti“, –  BNS sakė jis.

Jis mano, kad šiuolaikinis jaunimas susiduria su paslėptomis kliūtimis ir dažnai net nesuvokia, kad susiduria su kliūtimis.

„Aš manau, kad šių dienų žmogui yra sunkiau, o arkivyskupas matė aiškias kliūtis ir jas galėjo įveikti. O mūsų gyvenime yra paslėptų kliūčių ir mes nesuvokiam, kad tai yra kliūtys ir mes joms pasiduodam“, – mano Povilas.

Kunigas Mindaugas Sabonis, ruošęs vyskupo bylą Vatikanui, sakė, kad T.Matulionis buvo atlaidus savo kankintojams.

„Tas Teofilius, kuris ne vienus metus praleido kalėjimuose, namų areštuose, tardymuose, jis turbūt laisvesnis nei mes šiandien“, – prieš šv. Mišas LRT televizijai sakė kunigas.

„ T.Matulionis nebuvo įkalintas tame uždarame rate „kaip tu man, taip aš tau, kaip man persekiotojas taip aš jam atgal“. Jis gyvenimo kredo ir moto – kaip Dievas man, taip aš tau. Nūdienos katalikams, krikščionims tai yra labai svarbu“, – sakė dvasininkas.

Romos katalikų tikėjimą išpažįsta apie trys ketvirtadaliai Lietuvos gyventojų.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Tėvai priblokšti: bažnyčia nurodė, kiek jie turi aukoti už vaikų parengimą sutvirtinimui

confident-noyce

Vyskupai papildomų reikalavimų dėvėti kaukes ar laikytis atstumo bažnyčiose neįveda

confident-noyce

Bažnyčiose žmonės raginami dėvėti kaukes, laikytis metro atstumo

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau