Tūkstančiai nesumokėjo mokesčio: miestai, kur daugiausia skolininkų

Tūkstančiai nesumokėjo mokesčio: miestai, kur daugiausia skolininkų

TV3.LT / BNS nuotr.

Pasibaigus praėjusių metų pajamų deklaravimui, paaiškėjo, kad tūkstančiai žmonių visoje Lietuvoje liko skolingi valstybei milijonus eurų mokesčių. Nesumokėję pinigų gražiuoju netrukus su pinigais atsisveikins prievartiniu būdu.

56 tūkst. gyventojų, kurie deklaravo pajamas už 2018 metus, pamiršo sumokėti 6,8 mln. gyventojų pajamų mokesčio (GPM), informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

Daugiausia skolingų gyventojų buvo Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apskrityse – atitinkamai 17,9 tūkst., 11,7 tūkst. ir 5,7 tūkst. Dviejų didžiausių miestų gyventojų skola taip pat didžiausia. Jie liko nesumokėję atitinkamai 2,2 mln. ir 1,4 mln. eurų.

BIC

Tačiau trečioje vietoje pagal šį rodiklį iš blogosios pusės Klaipėdą aplenkė Šiauliai. Šiame mieste gyvenantys asmenys nesumokėjo 0,82 mln. eurų (Klaipėdoje – 0,67 mln. eurų.)

Beje, didžiausia mokesčių suma, kurią liko nesumokėjęs vienas asmuo yra lygi 207,5 tūkst. eurų. Pagal šį rodiklį vienas skolingas žmogus aplenkė visus Alytaus ir Tauragės apskričių gyventojus, kurie bendrai liko skolingi atitinkamai 191 tūkst. eurų ir 114 tūkst. eurų.

Kitą savaitę gyventojai turėtų mokestį sumokėti arba kreiptis į VMI dėl mokestinės paskolos sudarymo, kadangi už kiekvieną pradelstą mokėjimo dieną yra skaičiuojami delspinigiai, o po savaitės, VMI bus priversta pradėti ir išieškojimo procedūras.

VMI ne kartą yra informavusi, kad tarp tokių priemonių gali būti tiek pinigų išieškojimas iš bankų sąskaitų, tiek iš kito turto pasitelkiant antstolius.

„Daugiau nei 239 tūkst. gyventojų, 159 mln. eurų GPM deklaravo ir sumokėjo laiku, dar 26 mln. eurų 100 tūkst. gyventojų sumokėjo pavėlavę, vis dėlto likusi, nors ir nedidelė dalis gyventojų VMI priminimų ir raginimų neišgirdo“, – sako VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Ji priminė, kad gyventojai visą informaciją apie esamą skolą gali rasti Mano VMI, www.vmi.lt. Jei sumokėti GPM gyventojas šiuo metu neturi galimybės dėl finansinių sunkumų, jis turėtų nedelsdamas kreiptis į mokesčių inspekciją, sudaryti Mokestinės paskolos sutartį ir atidėti mokėjimus ar juos išdėstyti dalimis.

AIK

KTU

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.