14.9 C
Panevėžys
Sekmadienis, 24 rugsėjo, 2023

TS-LKD komitetas: išlaidų nepateisinę politikai negalės kandidatuoti rinkimuose

AutoriusbnsFotofreepik.com

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetas nurodė, kad išlaidų paaiškinti negalintys konservatoriai vienerius metus negalės kandidatuoti į vadovaujančias pareigas, taip pat su prezidiumo sprendimu negalės kandidatuoti artimiausiuose Seimo, savivaldos, Europos Parlamento ir prezidento rinkimuose.

Tokį sprendimą pirmadienį posėdžiavęs TS-LKD Priežiūros komitetas priėmė pritaręs darbo grupės dėl savivaldybių tarybų narių veiklos išlaidų panaudojimo vertinimo rekomendacijoms.

Nutarime numatyta, kad „Skaidrinam“ akcijos metu patikrintų savivaldybių tarybų TS-LKD nariai, kurie buvo paviešinti kaip galimai negalintys pagrįsti savo tarybos nario veiklai skirtų išlaidų, bet yra įsitikinę, kad gali pagrįsti lėšų panaudojimą, per savaitę pateikia paaiškinimus su patvirtinančiais dokumentais TS-LKD Priežiūros komitetui. Priežiūros komitetas, įvertinęs pateiktus dokumentus ir paaiškinimus, priima sprendimą dėl atitinkamo TS-LKD nario.

TS-LKD nariams, kurie negali pagrįsti savo tarybos nario veiklai skirtų lėšų panaudojimo, rekomenduojama grąžinti lėšas į atitinkamos savivaldybės biudžetą, arba susistabdyti narystę partijoje.

TS-LKD nariams, kurių lėšų panaudojimo ataskaitos buvo paviešintos ir nėra pagrindžiančių paaiškinimų, draudžiama vienerius metus kandidatuoti į vadovaujančias pareigas visų lygių renkamuose TS-LKD organuose. Jiems taip pat, partijos prezidiumui pritarus, būtų draudžiama kandidatuoti artimiausiuose rinkimuose.

Priežiūros komiteto sprendimu, tais atvejais, kuomet yra pareikšti įtarimai, susiję su netinkamu tarybos nario veiklai skirtų lėšų panaudojimu, TS-LKD nario narystė partijoje stabdoma nedelsiant apie tai sužinojus.

TS-LKD nariai, nevykdantys šiame sprendime nurodytų reikalavimų, bus svarstomi Priežiūros komitete ir dėl jų narystės bus priimami atitinkami sprendimai.

Vis dėlto nurodoma, kad dėl savivaldybių tarybų narių, išrinktų į savivaldybių tarybas, kurių tarybos veiklos reglamente nebuvo reikalaujama pateikti tarybos narių veiklos išlaidas patvirtinančių dokumentų (kaip Kauno miestas, Kauno rajonas, bet galimai ir daugiau), TS-LKD Priežiūros komitetas sprendimus priims po to, kai teisėsaugos institucijos pabaigs pradėtus tyrimus ir pateiks išvadas.

Valdantieji konservatoriai, reaguodami į krizę dėl savivaldybių tarybų narių neskaidriai naudotų išmokų pasiūlė rugsėjo 10 dieną rengti pirmalaikius Seimo rinkimus, kad būtų perkrauta politinė sistema, nes šešėlis dėl galimai neskaidriai naudotų lėšų krito ant visų partijų.

Dėl šios situacijos pasiaiškinti turėjo ir Kauno miesto tarybos nare buvusi švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė, kuri galiausiai nusprendė trauktis iš užimamų pareigų. Klausimų dėl naudotų išmokų sulaukė ir Kauno taryboje dirbę finansų bei kultūros ministrai Gintarė Skaistė ir Simonas Kairys. Premjerė Ingrida Šimonytė yra sakiusi, kad atsisakius surengti pirmalaikius rinkimus ji po NATO viršūnių susitikimo liepos viduryje trauksis iš pareigų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nepaisant D. Grybauskaitės išsakytos pozicijos, norinčių ją matyti vėl vadovaujant Lietuvai – daugėjo

confident-noyce

A. Armonaitė: Laisvės partija dalyvaus prezidento rinkimuose, svarsto kelis kandidatus

confident-noyce

VRK patvirtino: Raseinių-Kėdainių apygardoje į Seimą išrinktas M. Skamarakas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau