18 C
Panevėžys
Šeštadienis, 8 rugpjūčio, 2020

Trys dienos dundėjimo „Tiltais 2016“

Tris savaitgalio dienas Panevėžio rajone dundėjo tarptautinis mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai 2016“, į kuriuos sugūžėjo 15 mėgėjų teatrų kolektyvai iš trijų Baltijos valstybių. Penkios gyvenvietės netramdė emocijų, stebėdamos veiksmų verpetus, besisukusius scenose. Lietuvių kalbą teko versti į rusų, kad visi festivalio dalyviai suprastų apie ką pasakos spektaklis, o vėlus šeštadienio vakaras suplieskė ugnimi, mat renginio dalyvius džiugino Komanda „Fenix“ iš Kupiškio su „Ugnies šou programa“.

Pirmoji festivalio diena – vaikams. Nuo ankstaus ryto Paįstrio kultūros centro salėse ir koridoriuose dūzgė neramūs vaikai, nekantriai laukdami spektaklių. Juos stebino Stalo teatras iš Vilniaus, su spektakliu „DAIKTŲ ISTORIJOS“ (režisierė Saulė Degutytė), Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatro pasaka vaikams Birutės Pūkelevičiūtės „Rimas pas Kęstutį“ (režisierė Danutė Budrytė-Samienė), Paįstrio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Skruzdėlė“ parengtas pokštas Meganes Pesses „UŽDARŲ DURŲ NAKTIS“ (režisierė Daiva Kiršgalvienė). Šie spektakliai pasirodė esantys ne tik spalvoti bei žaismingi, bet į veiksmą įtraukė ir pačius žiūrovus. Net mažiausieji plojo katučių, aktorių paprašyti leido įvairius garsus, žaidė daiktais.

Šeštadienio popietę mėgėjų tetaro festivalio „Tiltai 2016“ dalyvių kolektyvai išsibarstė po Panevėžio rajoną. Du spektakliai parodyti Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinyje, vienas Puodžiūnų bendruomenėje, net penki spektakliai pačiame Paįstrio kultūros centre. Puodžiūnuose Kauno r. Užliedžių teatro Valentino Krasnogorovo komedija „Trys gražuolės“ (režisierė Nida Vida Žilinskienė) sulaukė itin didelio susidomėjimo, mat toks renginys bendruomenėje – pirmą kartą. Bendruomenės pirmininkė Zonė Vareikienė labai džiaugėsi, kad teatras į gyvenvietę atriedėjo nepaisydamas neasfaltuoto kelio dangos ir dar su puikia nuotaika!

Kaip tradicinis festivalis be tradicijų? Palankus oras ir ištikimų žiūrovų įprotis paskatino visus festivalio žiūrovus ir dalyvius sekmadienį burtis P.Dilio kalvės-malūno klojimo teatre, kur pristatyti dar trys spektakliai. Tai Anykščių kultūros centro mėgėjų teatras su drama Kosto Ostrausko „Čičinskas“ (režisierius Jonas Buziliauskas), Kretingos rajono kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatras su komedija „Liodviks ėr vėsė kėtė“ (pagal Žemaitės „Tris mylimas“) (režisierius Nerijus Gedminas) bei Kupiškio r. Skapiškio teatras „Stebulė“ su spektakliu pagal Povilą Zuloną „Pasakoja kupiškėnai“ (režisierė Vita Vadoklytė). Ši diena tapo techninių sprendimų, muzikos, aktorystės jausmingumo, tradicijų ir šiandieninių realijų mišiniu, plukdžiusiu žiūrovus per įvairius istorijos laikmečius. Erdvus klojimo teatras, jau ne vienerius metus priimantis savaitgaliui pasisvečiuoti „Tiltų“ festivalį, šiemet Kretingos kultūros centro teatrui pasirodė per mažas, todėl veiksmas persikėlė į kiemo erdvę. Žalia žolė, medžių paunksmė, kiemo baldai, tarsi iš anksto priderinti, labai tiko Žemaitės „Trys mylimos“ inscenizacijai!

Antrąją ir trečiąją dieną žiūrovai ir festivalio dalyviai rinko geriausius aktorius – vyrą ir moterį. Šeštadienio vakarą nominacijas išsidalijo šeimyninis duetas – Olga ir Laišas Kovačai – abu vaidinę Raseinių kultūros centro mėgėjų teatro ,,Braižas‘‘ komedijoje Floriano Kalo ,,Keturiese vidurnaktį‘. Dar viena nominacija, už kurią buvo paskirta laikraščio „Panevėžio kraštas“ prenumerata, atiteko Aušrai Rapkevičienei. Ji puikiai atliko rūpestingos kaimynės Reginos vaidmenį Paįstrio kultūros centro tragikomedijoje „Neįprasta dovana“. Sekmadienio popietę, po aktyvaus žiūrovų balsavimo, geriausių aktorių titulus susirinko Domicelės ir Liudviko vaidmenis Kretingos rajono kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatro komedijoje „Liodviks ėr vėsė kėtė“ atlikę aktoriai. Jie apdovanoti padėkomis, bei atminimo dovanomis.

Lietuvos kultūros tarybos, Panevėžio rajono savivaldybės, Paįstrio seniūnijos ir kitų geros valios žmonių remtas bei puoselėtas renginys šiemet vyko XV, beveik jubiliejinį, kartą. Per tuos metus, Panevėžio rajono mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai“ išplaukė į tarptautinius vandenis, kur dabar oriai laiko galvą virš vandens ir nenusileidžia profesionalių teatrų festivaliams. Kolektyvai į Panevėžio rajoną suvažiuoja iš tolimiausių Lietuvos kampelių, keliauja 475 kilometrus per tris šalis, kaip Tapa teatras iš Estijos. Viso festivalio metu susirinkusiuosius linksmino, šokiais ir dainomis žavėjo Paįstrio kultūros centro meno mėgėjų kolektyvai, nemenkai prisidėję prie sklandaus renginio įgyvendinimo.

Iš didelio būrio norinčiųjų dalyvauti, deja, organizatoriams šiais metais teko atsirinkti ryškiausiuosius. Tačiau, neatrodo, kad kūrybos varikliukas žada nustosi suktis, todėl norintys dalyvauti ir pasirodyti kitąmet, gali pradėti ruoštis jau dabar. Trys dienos dundėjimo tiltais, ne vieną nugabeno svajonių ir išgyvenimo takais… Reikia tikėtis, kad ne paskutinį sykį!

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau