19.8 C
Panevėžys
Pirmadienis, 17 birželio, 2024

Trispalvio šaliko sumanytoja J. Barolienė: „Plazdanti trispalvė jaudina iki širdies gelmių“

AutoriusSAMANTA ILONYTĖFotoRimvydas ANČEREVIČIUS
J. Barolienė.

2017 metais Geležių bendruomenė Lietuvai sukūrė išskirtinį sveikinimą Nepriklausomybės progoms paminėti. Kaip pati idėjos sumanytoja Jovita Barolienė sakė, tuomet tai buvo kūrinys, skirtas pažymėti dvi šalies nepriklausomybę žyminčias šventes – Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją. Tad ir mezginys gavo unikalų pavadinimą – „Nepriklausomybės šalikas“. Šiandien šį bendrystės stebuklą, apjungusį visą Geležių bendruomenę ir Panevėžio rajoną, pasklidusį po Lietuvą, galima pamatyti miestelio kultūros namuose.

Kovo 11-oji – ypatinga diena

Trispalvio šaliko sumanytoja, dabartinė Geležių bendruomenės pirmininkė J. Barolienė pripažino, kad Kovo 11-oji jai – labai svarbi.

„Visada švenčiu šią dieną ir esu labai patriotiška. Pati organizuoju renginius tokioms valstybinėms šventėms. Tai ypatinga ir šiltus jausmus kelianti diena. Net ir per karantiną stengiamės toliau puoselėti tautiškumą virtualioje erdvėje. Kalbame apie tuos svarbiausius dalykus, pamatines vertybes, kurios ir veda į tikrą gyvenimo džiaugsmą. Ta plazdanti trispalvė, himnas, dainos – man labai brangios ir giliai sujaudina“, – aiškino J. Barolienė.

Jos – visur pilna

Galima drąsiai teigti, kad moters visur pilna. Ji – Geležių bendruomenės pirmininkė, mokytoja, Tiltagalių kultūros centro meno vadovė ir savanorė „Niekieno vaikai“ organizacijoje. „Ši savanorystė man labai rūpi. Jos esmė – budėti ir slaugyti ligoninėse vaikus, kurie yra iš krizinių šeimų. Tikrai svarbu, kad tuo metu kažkas šalia jų būtų: paguostų, paglobotų, pasaką pasektų, padėtų pavalgyti ir t. t. Man dar neteko budėti, bet laukiu savo eilės“, – atskleidė ji.

J. Barolienė pripažino, kad turėti tiek daug veiklų – nėra lengva. „Gal ir per daug pareigų, nes tikrai tenka pavargti. Taip pat ir šeimai lieka mažai laiko. Ypač dabar, kai vyksta nuotolinis mokymas, mano didžioji dienos dalis praleidžiama prie kompiuterio. Vis dėlto būti visur – man patinka“, – sakė bendruomenės pirmininkė.

Trispalvis šalikas.

Lengviau duoti nei imti

Negana to, J. Barolienė užsiima ir kitais gerais darbais.

„Čia labiau mano mamytės iniciatyva. Ji mezga vilnones kojines, nes mezgimas – jos pagrindė žiemos veikla. Šias kojines mes dovanojame benamiams. Jie kasdien ateina šiltos sriubos į Šv. Juozapo globos namus Panevėžyje. Susiskambinau su tų namų direktoriumi, kuris pasiūlė bent kartą atvažiuoti ir gyvai išdalinti kojines. Iš tiesų, kai kažkam kažką duodi, įvyksta toks lyg apsivalymas, palengvėjimas. Tikrai lengviau yra duoti nei imti. Tą man patvirtino ir patys benamiai, kurie klausė manęs, kaip aš jaučiuosi dalindama kojines“, – atviravo ji.

Šildė širdis

Kaip minėta, trispalvis šalikas pradėtas megzti dar 2017 m., kai visa tauta laukė Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio.

„Visa šalis buvo pakilime ir mes norėjome kažką padaryti. Viskas prasidėjo mokykloje ir tada dar niekas negalvojo, kad į šį mezginį įsitrauks tiek daug žmonių. Mokinių buvo mažai, tai galvojome numegsime kokius 25 metrus, apsijuosime, himną sugiedosime ir bus gražu, bet įvyko kažkoks stebuklas. Tos trys spalvos šildė mūsų širdis ir tas mezginys iškeliavo į miestelį, po to keliavo po rajoną, o galiausiai buvo mezgamas ir didžiuosiuose Lietuvos miestuose“, – prisiminimais dalijosi iniciatyvos sumanytoja.

„2019 m. bendruomenių sąskrydžio metu, kuris kaip tik vyko Geležiuose, šalikas buvo išvyniotas ir pagaliau užfiksuotas rekordas: ilgis – 1244 m, svoris – 65 kg. Mes išvyniojome tą kamuolį ir žmonės, kurie dalyvavo sąskrydyje, laikė šaliką rankose. Tai buvo trispalvė jūra, kuri jaudino akis, širdį. Išties kaupėsi ašaros. Šiai dienai šalikas yra rekordininkas ir turi tai įrodantį rekordininko diplomą. Tai buvo labai prasmingas įvykis, kuris tikrai įeis į istoriją“, – pridūrė moteris.

J. Barolienė

Rekordinio šaliko – nepamiršta

J. Barolienė tikino, jog šio rekordinio šaliko iki šiol nepamiršta visa Lietuva. „Mus nuolat kviečiasi į įvairius šalies renginius, kad papasakotume apie iniciatyvą. Taip pat atvykus į šventes atsiranda tokių, kurie nori dar primegzti papildomų eilių, kadangi mezginys dar nėra užbaigtas, nors rekordas jau užfiksuotas“, – sakė ji.

Praėjusiais metais Baltijos kelio 30-metį Geležių gyventojai sugalvojo paminėti vėl pasinaudodami šaliku. „Mes papuošėme šaliką ir Estijos bei Latvijos trispalvėmis. Latvijos vėliavą numezgė patys latviai, o Estijos piliečių neradome, todėl teko primegzti patiems. Vis dėlto gavosi labai gražiai. Tai – nesibaigianti istorija. Šalikas kaip daiktas yra skirtas šildyti, o šis – šildo visą tautą“, – pasakojo Geležių bendruomenės pirmininkė.

J. Barolienė.

Pirmininkės pareigos – nelengvos

Pirmininke ji tapo prieš kiek daugiau nei pusmetį. Paklausta, ką jai reiškia užimti tokias pareigas, moteris atviravo, jog tai nelengvas darbas. „Nors mano šaknys žemaitiškos, jau ilgą laiką gyvenu čia, Geležiuose, tad man savos jau ir aukštaitiškos tradicijos. Visada stengiausi bendrauti su Geležių žmonėmis ir juos įtraukti į kultūrinę veiklą, į talkas. Šios pareigos nėra lengvos, nes kaip sakiau, yra lengviau duoti nei prašyti ar imti. Na, o šiose pareigose dažnai tenka prašyti, kas yra labai nemalonu“, – pripažino ji.

„Karantinas tikrai trukdo veikti, bet net ir šiomis sąlygomis pavyksta padaryti tam tikrus darbus. Organizuojame susirinkimus nuotoliniu būdu ir net iniciatyvas, pavyzdžiui, šventiniu laikotarpiu puošėme eglutę, atidarėme nykštukų miestelį. Visi kaimynai prisijungė – nešė girliandas, nykštukus. Karantinas riboja galimybes veikti, bet stengiamės viską perkelti į virtualią erdvę“, – aiškino J. Barolienė.

Moteris susimąstė, kaip karantinas pakeis žmones. „Iš tiesų įdomu, kaip bus, kai baigsis karantinas: ar gyventojai bus atitolę vieni nuo kitų, ar kaip tik išsiilgę bendravimo. Gal reikės naujus kelius tiesti į tą bendravimą?“ – mąstė kūrybingoji geležietė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžys mini 34-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines

confident-noyce

Šalies vadovai minint Kovo 11-ąją ragina nepasiduoti baimėms ir veikti drąsiai

confident-noyce

Signataras A. Saudargas: linkiu pasimokyti iš V. Landsbergio, kuris prieš 34 m. perspėjo apie grėsmes, bet ne spėliojo

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau