Trims Panevėžio atsinaujinimo projektams nutarta ieškoti naujų finansavimo šaltinių

Trims Panevėžio atsinaujinimo projektams nutarta ieškoti naujų finansavimo šaltinių

JP / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Panevėžio autobusų stoties projektas.

Šiandien Panevėžio miesto savivaldybės politikai pritarė, kad būtų keičiama 2014-2020 m. integruotų teritorijų vystymo programa. Dabartinės autobusų stoties konversjjai, stoties prieigoms ir viešosioms erdvėms prie Laisvės aikštės sutvarkyti bus ieškoma kitų finansavimo šaltinių.

„Nė vieno projekto nėra atsisakoma. Visi jie svarbūs miesto bendruomenei, todėl jų įgyvendinimas – tik laiko klausimas. Šiuo metu turime labai paprastą pasirinkimą – arba turimomis lėšomis bandyti visus įgyvendinti vaikantis kiekybės, tačiau nepaisant kokybės, arba kai kuriuos įgyvendinti dabar visa apimtimi, kitus – šiek tiek vėliau ir/arba pasitelkiant kitus finansavimo šaltinius.

BIC

Manome, kad miestui svarbu turėti ne daugiau ir greičiau pabaigtų projektų, o kokybiškas viešąsias erdves, kurios būtų tinkamai pritaikytos panevėžiečių poreikiams. Programos pokyčiai yra neišvengiami pirmiausia dėl nuolat augančių rangos kainų, kurių objektyviai nebuvo galima numatyti prieš kelerius metus rengiant projektus. Vieną iš projektų – dabartinio stoties pastato konversijos pritaikant bendruomenių veiklai – faktiškai sustabdė Konkurencijos taryba.

Jos nuomone, mūsų sumanymas lengvatinėmis sąlygomis skirti patalpas bendruomenėms, turizmo ir verslo konsultacijų centrui pažeidžia konkurenciją – esą taip verslui atimame galimybę užsidirbti iš tokių paslaugų. Kodėl tokia pozicija atsirado tik dabar, nesiimu vertinti, tačiau dar kartą patikinu, kad ir šis projektas bus įgyvendintas, jeigu reikės – rasime lėšų biudžete“, – sako administracijos direktorius Tomas Jukna.

Panevėžio autobusų stoties projektas.

Atidėjus 3 projektus jiems numatytas finansavimas bus panaudotas Laisvės aikštės ir Senvagės projektams kokybiškai įgyvendinti.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

4 KOMENTARAI

  1. Kodėl neparašėte, kad opozicija nepritarė šiai nesąmonei. Jei gerai pažiūrėjus, tai aikštė šiuo metu yra viena iš gražiausiai atrodančių teritorijų mieste, bet ją reikia dar kartą sutvarkyti už 6mln. €, nes merui ji netinka tokia, kokia yra, o kitoms labiausiai reikalingoms vietoms tvarkyti neliko pinigų. Retorinis klausimas: jei remontuodami savo butą tvarkytume vieną tik svetainę kaskart, nes kitiems kambariams nėra pinigų, ar tai racionalu? Va tokį merą turime, kuris apart prastūmimo architektūrinių projektų, išmanymo valdyme neturi. Greičiau jį nuteistų ir tada ateis skaidrumas ir racionalumas į miesto valdžią.

  2. Kiek dar projektų ši valdžia (Račkauskas, Jukna) sustabdys? O atėjo su šūkiu „Nestabdom“ Artistai…

  3. Gėda mietiečiams,kad vėl išrinko teisiamus.
    Taip ir bus toliau.Stotis tikras bomžynas,o 6 milijonai išplauks į kišenes.

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.