Trijose Kupiškio rajono vandenvietėse – didesnis nei leistina arseno kiekis

Trijose Kupiškio rajono vandenvietėse – didesnis nei leistina arseno kiekis

BNS / BNS nuotr.

Trijose Kupiškio rajono vandenvietėse nustatytas didesnis už leidžiamą arseno kiekis, ketvirtadienį pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Arseno rasta „Kupiškio vandenų“ eksploatuojamose Skapiškio (10 mikrogramų litre), Laičių (13,8 µg/l) ir Naivių (12,3 µg/l) vandenvietėse. Leistina ribinė arseno vertė – 10 mikrogramų litre

Kupiškio rajono savivaldybė ir „Kupiškio vandenys“ informavo gyventojus, kad vanduo iš šių vandenviečių netinkamas gerti ir maistui ruošti.

BIC

Vandens tiekėjas įsipareigojo aprūpinti vartotojus fasuotu geriamuoju vandeniu.

Geriamasis vanduo iš Skapiškio, Laičių, Naivių vandenviečių tiekiamas 277 gyventojams.

Arsenas – organizme linkęs kauptis sunkusis metalas. Jis gali sukelti mažakraujystę, galvos skausmus, kvėpavimo takų ligas, nuplikimą, arseno sukeltos ligos gali pasireikšti ne iš karto.

Arsenas į aplinką patenka iš chemijos, farmacijos, elektronikos, tekstilės, optikos, energetikos, trąšų pramonės įmonių ir jų gaminių. Šio sunkiojo metalo yra ir akmens anglies pelenuose.

Anksčiau arseno geriamajame vandenyje aptikta Raseinių, Marijampolės, Jurbarko, Lazdijų ir Vilkaviškio rajonuose.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.