Trečiojo konkurso Panevėžio teatrams skelbti neskuba: tikisi sulaukti vertų kandidatų

Antrasis konkursas į Muzikinio teatro ir teatro „Menas“ vadovų postus, Panevėžio miesto savivaldybės administracijai nepavyko, nors į abiejų teatrų direktorių kėdės pretendavo po du kandidatus. 

Konkurso komisija, kuriai vadovavo savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža, teigė, jog nei vienas pretendentas nesurinko reikiamo balų skaičiaus, nors kandidatui į teatro „Menas“ vadovo postą reikiamo balų skaičiaus pritrūko labai nedaug – vieno balo.

Panevėžio savivaldybės administracija planuoja skelbti trečią konkursą, bet to daryti neskuba. Esą, reikia palaukti, kol susigulės praėjusiųjų dviejų konkursų rezultatai, ir gal davus laiko, atsiras daugiau kandidatų į šių dviejų teatrų vadovų kėdes.

Komisijai vadovauja direktorius

Administracijos vadovas R. Pauža naujienų portalui JP teigia, kad galima palūkėti – gal atsiras daugiau vertų pretendentų tapti teatrų vadovais.

„Komisijai vadovauju aš, kaip administracijos direktorius. Pačią komisiją skiria meras savo potvarkiu. Kandidatai konkurso sąlygas atitiko – jie dalyvavo konkursuose. Toliau yra pokalbis su pretendentais. Jiems užduodami klausimai ir kiekvienas turi į juos atsakyti. Kiekvienas komisijos narys iš savo srities uždavinėja klausimus ir vertina balais. Po to balai sumuojami ir gauname bendrą vertinimą“, – aiškino apie komisijos darbą R. Pauža.

R. Pauža.

Vertina solidžiai

Pasiteiravus, kas dar dalyvauja komisijos darbe, Savivaldybės administracijos vadovas aiškino:

„Komisijoje dirba ir teisininkai, ir personalo žmonės, ir meno darbuotojai. Yra visų sričių darbuotojai, todėl vertinimas – solidus. Išvedamas balų vidurkis ir, jeigu jis gavosi žemesnis nei reikalaujama, konkurso dalyvio kompetencija nėra pakankama.“

Komisija išmani

Abiejų konkursų komisijos darbe dalyvavo buvęs panevėžietis, teatro „Menas“ steigėjas, režisierius Julius Dautartas.

Pateikus klausimą, kad toks dalyvavimas galėjo būti šališkas ir kodėl komisijos darbe nedalyvavo nei vienas žmogus iš Kultūros ir meno tarybos, R. Pauža svarstė:

„Kaip dalyvavo J. Dautartas, dalyvavo ir Kultūros ministerijos atstovas. Stengiamasi, kad komisijos darbe dalyvautų įvairių sričių atstovai. Juk turi komisijoje dalyvauti išmanantys darbą teatre. Juolab kad vertinimo komisijos buvo įvairiapusės. Dėl žmonių iš Kultūros ir meno tarybos dalyvavimo, klausimas ne man. Ne aš sudarinėjau komisiją ir atsakyti negaliu.“

Interpretacijos – ne pačios svarbiausios

Pasiteiravus, ar tikrai nei vienas pretendentas netiko į kultūros įstaigos vadovus, R. Pauža atviravo:

„Vienas pretendentas piktinosi konkurso rezultatais. Sakė, kad jis išmano teatro „Menas“ darbą. Gal jis ir išmano, bet teatro vadovu būti negali. Yra keli vadovavimo principai. Kartais vadybinis supratimas, kaip valdyti įtaigą, yra svarbesnis nei meninis. Iš tikrųjų, meninį aspektą sprendžia meno vadovas. Todėl piktintis gal ir nereikėtų, o J. Dautarto interpretacijas nereikėtų kreipti dėmesio – tai ne konkurso sudėtinė dalis.“

Nori pokyčių

Konkurse į teatro „Menas“ dalyvavęs aktorius panevėžietis, dabar dirbantis Šiauliuose, naujienų portalui JP atsiuntė štai tokį laišką (jo pavardė redakcijai žinoma):

„Konkurse dalyvavau turėdamas aiškią idėją ir tvirtą įsitikinimą, kad Panevėžio teatrui „Menas“ reikia pokyčio, tampant stipriu ir konkurencingu modernaus žiūrovo lūkesčius atliepiančiu teatru.

Teatras turi daug gražių tradicijų, kurias taip pat reikia puoselėti, tačiau šis konkursas parodė, kad vienintelė puoselėjama tradicija – diletantiškas požiūris į darbą ir nenoras keistis.

Teatre dirba daug talentingų žmonių, kurie taip pat laukia naujų vėjų, tačiau jau antrą kartą be jokių rezultatų pasibaigęs teatro vadovo konkursas tik dar kartą parodė, kad jokių naujų vėjų nereikia teatro įkūrėjams ir dabartiniams vadovams.

Konkurso metu vyravęs akivaizdus konformizmas ir nomenklatūrinio palikimo požymiai bei privačių interesų iškėlimas privertė susimąstyti apie miglotą puikios teatro kūrybinės grupės ir paties teatro ateitį.“

A. Jevsejevas.

Savivaldybė turi pagalvoti

Apie konkursus į teatrus poziciją „Facebook“ paskyroje išsakė Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro meno vadovas Andrius Jevsejevas:

„Kažkokia bejėgystės orgija… Viena vertus, turime kuklų būrelį kandidatų, kurių viena ne kartą viešai yra pareiškusi, kad jai nesvarbu, kur, svarbu direktoriauti, ir į ją vis dar žiūrima (beveik) rimtai. Dar yra kandidatas, kuris praktiškai spaudai pareiškia, kad jis nieko nemoka, ir vadovauti teatrui eitų siekdamas išgyventi, apie ką yra žiauru net pagalvoti, bet kitų priežasčių nepateikta…

Iš kitos pusės, turime buvusius šių teatrų vadovus, kurių vienas sako, kad konkurse nedalyvaus, nes niekam nesirengia įrodinėti, kad yra geras direktorius (?!), ir dar vieną, kuris visai neketina trauktis ir planuoja likti meno vadovu, nors iš kandidatų tarsi reikalaujama pristatyti ir meninius planus. Galiausiai, kyla klausimus: kodėl apskritai klausiama jų, buvusių vadovų, nuomonės? Ar tos dvi įstaigos – tai kažkokie kultūros šviesuliai, kurie pastaruosius 20-30 metų klestėjo, kuriuose gimė įstabūs meno kūriniai ar radosi ypatingo talento atlikėjai? Jei jau taip visiškai paprastai, už Panevėžio ribų net ir retas scenos menų profesionalas apskritai žino, kad tokie teatrai iš viso egzistuoja?

O šiaip tai turbūt Savivaldybei reikia gerai pagalvoti, ko iš tų teatrų tikimasi: ar kad jie formaliai užpildytų formalias žanrines nišas (muzikinis teatras, šeimos teatras) ir toliau sėkmingai vegetuotų, ar kad taptų dinamiškomis, kūrybingomis ir veržliomis kultūros įstaigomis su idėja, misija ir resursais (žmogiškaisiais ir ne tik) tai misijai įgyvendinti. Toks teatras J. Miltinio teatrui būtų ne tik konkurentas, bet ir įdomus partneris ieškant tiek kūrybinio dialogo, tiek organizuojant bendrus projektus, skirtus, visų pirma, miestui ir jo gyventojų bendruomenėms, o ilgainiui – galbūt net siekiant garsinti Panevėžio vardą ir miesto teatrinę kultūrą reikšminguose tarptautiniuose scenos menų horizontuose, o kol kas – begalinis liūdesys ir skurdas…“

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vilniuje skelbiamas konkursas žydų gelbėtojų įamžinimo paminklui

Panevėžio miesto savivaldybė skelbia gražiausiai tvarkomos aplinkos konkursą

Panevėžio miesto savivaldybė paskelbė vaikų vasaros stovyklų finansavimo konkursą

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau