Trečią mėnesį Seime dirbantis D. Labanavičius: „Ir opozicija gali pasiūlyti gerų projektų“

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoASMENINIS ALBUMAS
D. Labanavičius.

Lietuvos Respublikos Seime baigėsi rudens sesija. Panevėžietis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narys Deividas Labanavičius, išrinktas į Seimą 2020–2024 metų kadencijai, parlamente jau dirba trečią mėnesį.

Per tą laikotarpį politikas tapo Seimo Audito komiteto nariu, priklauso Jaunimo ir sporto reikalų komisijai bei yra LVŽS frakcijos narys.

Žadėjo kitokią darbo kultūrą

Pasak D. Labanavičiaus, XIII-ojo Seimo nariai prisiekė dirbti Lietuvai lapkričio 13 dieną ir darbo pradžia buvo daug žadanti.

„Pradžia buvo lapkričio 13-oji, tada prisiekė XIII-asis Seimas. Prieš priesaiką deklaravome, kad dirbsime konstruktyviai ir aktyviai. Be to, ir Seimo valdantieji žadėjo, kad šios kadencijos Seimo darbo ir politinė kultūra bus kitokia. Tokiai deklaracijai pritarėme, bet tai buvo tik deklaracija. Pats pirmas posėdis parodė, kad valdančioji dauguma visiškai ignoruoja didžiausią opozicijos frakciją – LVŽS. Tą parodė ir Seimo vicepirmininko skyrimas. Pirmiau į šį postą buvo teikiami mažesnių frakcijų atstovai. Kai prasidėjo kalbos viešoje erdvėje, tik tada buvo patvirtintas ir LVŽS atstovas“, – prisiminė darbo pradžią Seime D. Labanavičius ir teigė, kad pirmas įspūdis nebuvo pats geriausias.

D. Labanavičius.

Pradžia su kartėliu

Seimo narys sako, kad tokia darbo pradžia paliko kartėlį, bet pripažino, kad darbo pobūdis intensyvesnis nei savivaldoje.

„Panevėžio savivaldybėje per mėnesį būdavo vienas Tarybos posėdis ir vienas komiteto posėdis, o Seime posėdžiai veja vienas kitą ir per savaitę jų būna ne vienas. Priklausau Audito komitetui. Galėjau pareikšti norą, kokiame komitete noriu dirbti. Šiame ir norėjau išbandyti jėgas. Be to, tai vienas iš komitetų, kurio pirmininkas – opozicijos atstovas. Tačiau ir šio komiteto pirmininko rinkimai nebuvo, kokių tikėjomės. Į šį postą buvo pasiūlytas ne opozicijos atstovas, o Mišriai frakcijai priklausantis Zigmantas Balčytis. Panašu, kad šis postas jam pasiūlytas dėl ateityje palankių sprendimų valdančiajai daugumai“, – svarstė D. Labanavičius ir teigė, kad, jei taip įvyktų, būtų negerai. Audito komitetas – vienas pagrindinių vykdant parlamentinę kontrolę.

LVŽS suformavo šešėlinę Vyriausybę

Politikui smagu, kad didžiausia opozicijai priklausanti LVŽS frakcija turi pasitvirtinusi ir Šešėlinę vyriausybę bei jos programą. To Lietuvos istorijoje dar nėra buvę. Šešėlinę vyriausybę sudarys žmonės, kurie būtų pasiruošę bet kurią minutę prisiimti atsakomybę, jeigu būtų toks poreikis.

„Smagu yra dar ir tai, kad galėsime teikti alternatyvius projektus, jei nepritariame pateiktiems. Be to, tarsimės, ką darytume būdami valdžioje įvairiose srityse: ekonomikos, aplinkosaugos, finansų, biudžeto. Teiksime savo pasiūlymus valdančiajai daugumai. Juk ir opozicija gali pasiūlyti gerus projektus, kuriuos galima įgyvendinti“, – kalbėjo Seimo narys.

D. Labanavičius.

Laukia karantino pabaigos

Seimo nario D. Labanavičiaus kabinetas yra Trečiuose Seimo rūmuose.

„606 kabinetas yra šeštame aukšte. Be to, traukėme burtus, kuriame kambaryje teks gyventi Seimo viešbutyje. Burtai parodė, kad kambarys bus, kuriame gyveno buvęs Seimo narys bei oponentas Panevėžio vakarinėje vienmandatėje apygardoje – Povilas Urbšys. Paradoksas, bet taip yra“, – aiškino politikas ir pasidžiaugė, kad jau galės, kai pasibaigs karantinas, kviesti panevėžiečius apsilankyti biure.

„Biuras yra vakarinėje miesto dalyje, Dariaus ir Girėno g. 6, ten kur buvo įsikūręs Panevėžio miesto savivaldybės gyventojų priimamasis. Biurą pristatysiu visuomenei sušvelnėjus karantinui, kai viruso grėsmė nebus tokia agresyvi. Darbuotis padės padėjėjos. Dvi iš jų – Ignė Ožekauskaitė ir Sandra Razminė – dirbs Panevėžyje, o Vilniuje padės Eglė Stasiškienė, kuri turi teisinį išsilavinimą – teisės magistrė. Labai tuo džiaugiuosi, nes teisininko pagalba rengiant projektus – ypač naudinga“, – pristatė komandą Seimo narys D. Labanavičius.

Rudens sesijos pabaiga – darbinga

Šių metų pradžioje visos savaitės Seimo nariui D. Labanavičiui buvo labai darbingos.

„Šių metų pirmoji savaitė buvo tikrai turininga. Seimo posėdžių metu pavyko įtikinti kolegas priimti rezoliuciją, kuria kreipiamasi į Vyriausybę prašant įvertinti galimybę smulkiajam verslui vykdyti veiklą užtikrinant nustatytų karantino reikalavimų. Jei prekiauti gali didieji prekybos centrai, turėtų būti leidžiama ir smulkiesiems verslininkams. Kita svarbi naujiena, slaptu balsavimu (už balsavo 70 Seimo narių, prieš – 29, susilaikė 12) Vaiko teisių apsaugos kontroliere trečiai kadencijai skirta Edita Žiobienė“, – aptarė Seimo narys 2021 metų pirmos savaitės darbus.

D. Labanavičius.

Stringa sistemos

Pokalbio pabaigoje D. Labanavičius pristatė paskutinės, pratęstos Seime rudens sesijos darbo savaitę.

„Tai pirmoji savaitė, kuomet posėdžiavome nuotoliniu būdu. Kaip mums sekėsi? Iš esmės sakyčiau, kad neblogai. Nuotolinis posėdžiavimas turi trūkumų – tai dažnai stringančios IT sistemos. Vieniems nesuveikia elektroninis parašas, kitiems – dingsta internetas, tretiems – sistema neleido balsuoti. Be to, posėdžiui pirmininkaujantis gali vieno mygtuko paspaudymu bet kada nutildyti kandžiai kalbantį Seimo narį“, – pristatė nuotolinį darbą Seime politikas.

Priimti sprendimai

Pasak D. Labanavičiaus, paskutiniuose rudens sesijos Seimo posėdžiuose buvo taip pat priimta daug sprendimų, kurie svarbūs Lietuvos žmonėms.

„Sprendimu patvirtinome 14 dienų pinigų grąžinimo terminą už neįvykusias keliones. Iki šiol buvo 90 dienų nuo tos dienos, kuomet išnyksta aplinkybės dėl kurių nebuvo galima vykdyti kelionės. Manau, kad tai yra svarbu, kadangi iki šiol yra dar daug žmonių, kurie neatgavo pinigų. Be to, kelionių organizatoriai turėjo pakankamai laiko pasiruošti šiam scenarijui“, – aiškino politikas ir tęsė:

„Dar vienu sprendimu sudarėme galimybę saugiai balsuoti ir per ateinančius savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimus 2023 metais. Balsuojantys rinkėjai, jei reikės, bus aprūpinami specialiomis priemonėmis, bus įrengiamos papildomos balsavimo kabinos, papildytas galinčių balsuoti namuose asmenų sąrašas.“


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

V. Čmilytė-Nielsen: nematau priežasties Ž. Pavilioniui trauktis iš URK pirmininkų

confident-noyce

Seimo vadovė: iniciatyva dėl T. Raskevičiaus šalinimo iš komitetų vadovų nėra peticija

confident-noyce

Į pavasario sesiją Seimas rinksis gyvai, dėl nuotolinių posėdžių bus sprendžiama atskirai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau