Tragedija Antarktidoje: nuskendo tūkstančiai pingvinų mažylių

Tragedija Antarktidoje: nuskendo tūkstančiai pingvinų mažylių

Gismeteo.lt / Pixabay.com nuotr.

Tūkstančiai imperatoriškųjų pingvinų jauniklių nuskendo, kuomet subyrėjo ledo šelfas, ant kurio jie augo ir tai sukėlė didžiulį paukščių populiacijos nuosmukį.

Ši tragedija įvyko 2016 metais antroje pagal dydį Antarktidos pingvinų veisimosi teritorijoje Heilio įlankoje (Halley Bay), kur išperima aštuoni procentai visų pasaulio imperatoriškųjų pingvinų.

Žuvę jaunikliai dar neturėjo susiformavusių plunksnų, kurios būtų padėjusios išgyventi jūroje subyrėjus Branto ledo šelfui.

BIC

Dabar mokslininkai atskleidė, kad trečius metus iš eilės, Heilio įlankoje neišsirito nei vienas pingvinas, o tai didina nerimą, kad imperatoriškieji pingvinai taps naujausia globalinio šiltėjimo auka.

Prieš subyrant šiam šelfiniam ledynui, Heilio įlankoje susiburdavo iki 24000 besiporuojančių imperatoriškųjų pingvinų porų. Nors kitose vietovėse pastebėtas jų skaičiaus didėjimas, visgi, populiacijos nuosmukis vis tiek yra milžiniškas.

Daktaras Phil Trathan, aplinkosauginės biologijos skyriaus vadovas „British Antarctic Survey“ (BAS), sakė: „Per šešiasdešimt metų niekada anksčiau nebuvome matę tokio masto jauniklių žūties atvejo.“

Heilio įlankos poravimosi teritorijos dingimą mokslininkai pastebėjo išanalizavę palydovines nuotraukas, kuomet nebematė ant ledo pingvinų paliekamų ekskrementų, kurie įprastai matomi ir iš už 800 kilometrų.

Dėl šios katastrofos dr. Tratham dalinai apkaltino 2016 metų El Nino, ekstremalų meteorologinį fenomeną, kuris formuojasi dėl kylančios Ramiojo vandenyno temperatūros.

Jo teigimu: „Jauniklių kolonijos žlugimas yra perspėjimas apie tai, kas ateityje gali tapti labai svarbu. Heilio įlanka buvo laikoma vieta, kur ateityje tu visuomet tikiesi išvysti imperatoriškuosius pingvinus“.

Kiek pozityvesnė žinia ta, kad netoliese esančioje Dawson-Lambton jauniklių auginimo teritorijoje fiksuotas pingvinų porų skaičiaus padidėjimas nuo vos kelių tūkstančių 2016 metais iki 11117 porų 2017 metais ir 14612 porų 2018 metais.

Visgi, dr. Tratham netiki, kad tai kompensuos katastrofinius paukščių praradimus Heilio įlankoje.

Imperatoriškieji pingvinai yra didžiausia pingvinų rūšis, kuri sveria iki 40 kilogramų ir gyvena apie 20 metų. Jauniklius jie veda tvyrant atšiauriosioms orų sąlygoms, vienu metu perėdami tik vieną jauniklį, kuomet vyriškos lyties pingvinas kiaušinį peri tiesiai ant ledo.

AIK

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.