Tradicinė šventė Raguvoje vėl subūrė šalies kaimų ir mažų miestelių dainorėlius

Panevėžio rajone Raguvos miestelyje Šv. Florijono aikštėje vyko XVIII šalies kaimų ir mažų miestelių vaikų ir jaunimo popchorų, ansamblių ir solistų festivalis-konkursas „Spindulėlis 2019“. Jame savo muzikinius sugebėjimus demonstravo maždaug 130 dalyvių nuo 5 iki 18 metų, atvykusių iš Anykščių, Kupiškio, Pasvalio, Pakruojo ir Panevėžio rajonų. Dviejų dalių šventės programoje pristatyta 20 pasirodymų.

Renginiui žaismingos nuotaikos suteikė jaunatviški vedėjai – Raguvos gimnazijos gimnazistai Andrėja ir Paulius.

Atlikėjus vertino kompetentinga komisija – Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos pedagogės Regina Juškienė ir Jelena Urbutienė, Šiaulių miesto ,,Romuvos“ progimnazijos muzikos mokytoja Sigutė Vaičiulytė, Miežiškių kultūros centro meno vadovė, Panevėžio muzikinio teatro choro solistė, LRT projekto „Du balsai viena širdis“ finalo trejeto dalyvė Gražina Krikščiūnienė ir Raguvos gimnazijos direktorė Asta Sakalauskienė.

Komisija atlikėjus vertino trijose kategorijose: solistų, popchorų, ansamblių.

Solistų kategorijoje dvi 1-osios vietos skirtos Emilijai Dangveckaitei ir Gintarei Rankelytei iš Panevėžio rajono Ramygalos kultūros centro (vad. Karolina Raziūnienė). 2-oji vieta atiteko Ievai Skupaitei, solistei iš Panevėžio rajono Tiltagalių kultūros centro (vad. Darius Dimbelis), dvi 3-iąsias vietas pasidalijo Biržų rajono Papilio gimnazijos duetas Ugnė Krištapaitytė ir Miglė Meženskaitė (vad. Vigilija Macienė) ir Kupiškio rajono Subačiaus padalino solistė Elvinai Meškerytei (vad. Irena Jėčiuvienė).

Popchorų grupės nugalėtojais tapo Panevėžio rajono Raguvos gimnazijos 7–12 klasių merginų dainavimo studija, 2-ąją vietą laimėjo 1–4 klasių choras „Mažieji dainorėliai“ (abiejų vad. Ingrida Bučinskienė).

3 vieta atiteko Pasvalio kultūros centro Joniškėlio kultūros namų kolektyvui „Vieversiukai“ (vad. Enrika Budrytė).

Ansamblių kategorijoje prizai paskirstyti taip: 1-oji vieta – Anykščių kultūros centro „Tabalai“ dainininkėms (vad. Rūta Aglinskienė), 2-oji – Biržų rajono Papilio pagrindinės mokyklos ansambliui ,,Vėjavaikiai“ (vad. Vigilija Macienė), 3-oji – Panevėžio vokalo studijos „Capriccio“ žaviosioms dainininkėms (vad. Orinta Stackevičienė).

Komisija puikiai įvertino ir specialiais prizais apdovanojo: Pakruojo rajono Žeimelio gimnazijos vokalinę – instrumentinę grupę „BrėkštA“ už išskirtinumą (vad. Irmina Nogobodienė), Panevėžio rajono Dembavos progimnazijos choro „Šypsenėlė“ jaunučių grupę už artistiškumą (vad. Vida Nuobarienė) ir Raguvos vaikų lopšelio-darželio „Skruzdėliukas“ mergaičių ansamblį už sėkmingą debiutą (meninio ugdymo pedagogė Kristina Juškienė).

Grand Prix šiemet laimėjo Raguvos gimnazijos solistė Andrėja Arzimanova.

Prizų buvo išdalinta tikrai nemažai, festivalio – konkurso diplomus ir rėmėjų įsteigtas dovanėles gavo visi dalyviai.

„Spindulėlis“ – tradicinis, jau 18 metų Raguvoje vykstantis šalies kaimų ir mažų miestelių vaikų ir jaunimo popchorų, ansamblių ir solistų festivalis-konkursas, kuriuo siekiama puoselėti popchorų tradicijas, skatinti vaikų ir jaunimo meninę saviraišką, ugdyti populiariosios muzikos atlikėjus.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mėgėjų teatrų festivaliai – būtinybė

confident-noyce

Prasidėjo iš pavasario į ankstyvą rudenį perkeltas mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai“

confident-noyce

Prasideda 10-asis Tarptautinis Šv. Jokūbo sakralinės muzikos festivalis

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau