Toliau mažinama administracinė našta medikams

Toliau mažinama administracinė našta medikams

JP / SAM nuotr.

Vyriausybė toliau mažina administracinę naštą medikams – šiandien pritarta Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui masažuotojams, kineziterapeutams, ergoterapeutams ir kai kurių kitų praktikų medikams paraiškas teikti ir licencijas registruoti elektroniniu būdu. Šiuo metu elektroniniu būdu jau registruojamos medicinos, slaugos ir akušerijos praktikos licencijos.

Be to, nuo šiol medikams, besikreipiantiems licencijų į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą (Akreditavimo tarnyba), nebereikės pateikti profesinės kvalifikacijos įgijimą patvirtinančių dokumentų, jei jie bus registruoti Diplomų, atestatų ir kvalifikacijos pažymėjimų registre.

Dar viena naujovė tai, kad Akreditavimo tarnyba gaus informaciją iš Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro, tai leis operatyviai reaguoti į įsiteisėjusius teismų sprendimus, kuriais licencijų turėtojams uždrausta verstis medicinos, slaugos ar akušerijos praktika.

BIC

Visi šie pokyčiai bus įgyvendinti Ministrų kabinetui šiandien pritarus SAM siūlymui pakoreguoti Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų praktikos licencijų registro (Licencijų registras) nuostatus. Taip pat pritarta, kad šį registrą tvarkytų viena institucija – Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba. Iki šiol Licencijų registrą kartu su Akreditavimo tarnyba tvarkė Lietuvos odontologų rūmai bei Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba.

AIK

H2Auto plovykla

EXPO

Labirintų parkas

Mano namukas

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.