Tikri herojai: darbuotojai nuo liepsnų išgelbėjo visus zoologijos sodo gyvūnus

Tikri herojai: darbuotojai nuo liepsnų išgelbėjo visus zoologijos sodo gyvūnus

Gismeteo.lt

Pragaištingiems gaisrams toliau plintant Australijoje, nedidelis zoologijos sodas sugebėjo išgelbėti visus savo gyvūnus, o taip nutiko tik dėka išskirtinės darbuotojų drąsos.

„Mogo Zoo“ zoologijos sode gyvena didžiausia Australijoje primatų kolekcija, taip pat zebrai, raganosiai ir net žirafos.

Visgi, sodui atsidūrus krūmynų gaisrų kelyje, zoologijos sodo prižiūrėtojams pavyko apsaugoti visus savo 200 gyvūnų.

BIC

Daugelis gyvūnų prieglobstį rado toje pačioje teritorijoje, tačiau beždžionės, pandos ir net tigras savo laikinus namus rado vieno iš prižiūrėtojų namuose.

Antradienį Naujojo Pietų Velso regione, kuriame yra įsikūręs ir šis zoologijos sodas, buvo paskelbtas evakuacijos įsakymas, tačiau darbuotojai nusprendė likti ir apsaugoti nuo liepsnų savo gyvūnus.

Zoologijos sodo direktorius Chad Staples pasakojo, kad situacija buvo „apokaliptinė“ ir „atrodė lyg Armagedonas“.

Jo teigimu zoologijos sodas išgyveno tik dėka preciziško plano laikymosi: pirmiausia zoologijos prižiūrėtojai iš teritorijos iškėlė visus degius objektus, o tuomet ėmėsi ir pačių gyvūnų.

Didesnieji, tokie kaip liūtai, tigrai ir orangutanai buvo perkelti į apsaugotus, naktinius aptvarus, kur jiems buvo užtikrintas saugumas ir ramybė, tuo tarpu mažesniesiems gyvūnams reikėjo papildomo prieglobsčio.

Dėl to direktorius Staples nusprendė paprasčiausiai priimti juos į savo namus.

„Šiuo metu mano namuose gyvena visų rūšių gyvūnų, apsistojusių visuose skirtinguose kambariuose, kur jie yra saugūs ir apsaugoti… nebuvo prarastas nei vienas gyvūnas,“ – pasakojo jis „ABC“.

Pasakojama, dalis mažesniųjų beždžionių turėjo būti perkeltos į namus, mažoji panda taip pat name, o galinėje namo dalyje apsistojo tigras.

Žirafos ir zebrai liko savo aptvaruose, nes jie yra pakankamai dideli, kad persikeltų iš gaisraviečių į saugias vietas.

Staples paaiškino, kad šie gyvūnai buvo vieninteliai kentėję stresą, kilusį ne nuo gaisrų, bet dėl aplink zujančių prižiūrėtojų ir liepsnų gesinti skubančių transporto priemonių.

Kalbėdamas su „ABC“ jis pasakojo, kad zoologijos sodo darbuotojai buvo iš anksto pasiruošę šimtus tūkstančių litrų vandens ir tuomet supilstę jį į mažesnes talpas jas užkėlė ant automobilių ir važinėjo aplink gesindami gaisrus.

Savo nuostabios komandos narius vadovas pavadino herojais. Jiems teko dirbti ir naktį, ir dieną. Jei ne šios milžiniškos pastangos, tuomet šis parkas būtų buvęs tikrai prarastas ir sunaikintas liepsnų.

Zoologijos sodo išgelbėjimas tapo džiugia žinia po šios niokojančios savaitės rytinėje Australijos pakrantėje.

Visgi, nedidelis Mogo miestelis patyrė didžiulius nuostolius, čia sudegė dešimtys namų.

Kaip skelbia policija, nuo pirmadienio Australijos Naujojo Pietų Velso valstijoje krūmynų gaisruose žuvo mažiausiai septyni žmonės. Gyvūnų mirtys skaičiuojamos šimtais tūkstančių.

Liepsnos taip pat sunaikino daugiau nei 200 namų, dėl ko tūkstančiai žmonių nebėra užtikrinti dėl savo ateities, jų namai prarasti, grįžti nebėra kur.

Ilgą laiką tvyranti sausra, nežmoniškas karštis ir smarkus vėjas neleidžia sutramdyti šių pragariškų liepsnų. Gaisrai Australijoje tęsiasi jau nuo rugsėjo.

Neabejojama, kad tokia apokaliptinė situacija Australijoje susiklostė dėl vykstančios klimato kaitos.

Gaisrų niokojamose vietovėse dangus nusidažęs raudoniu, oras užterštas dūmais. Naujajame Pietų Velse gaisrams užklupus australų namus šie spruko į paplūdimius ir ten apsistojo laukdami pagalbos, kiti turimais laiveliais išplaukė patys.

Klimato kaita vienaip ar kitaip paliečia mus visus, tačiau tai, ką tenka iškęsti Australijai sunkiai apibūdinama žodžiais.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.