Tikinčiųjų keliai susikirto Krekenavoje

Tikinčiųjų keliai susikirto Krekenavoje

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ / Arnetos MATUZEVIČIŪTĖS nuotr.

Šiandien visas tikinčiųjų pasaulis mini Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų dieną. Šios dienos svarba kilo iš legendos apie Marijos laidotuves: Dievo motina į dangų buvo paimta su visu kūnu ir siela, jos karste pasiliko tik gėlės, kuriomis buvo papuoštas Marijos kūnas.

Būtent dėl to dar kitaip toji diena yra vadinama Žolinėmis, o bažnyčių šventoriuje besibūriuojantys žmonės rankose laiko dailiausias skintų gėlių puokštes.

BIC

Didžiausi ir daugiausiai dėmesio Lietuvoje sulaukiantys Žolinių atlaidai šį ketvirtadienį vyko Krekenavoje.

Atvkstančiuosius į Krekenavą pasitiko mugė, vaikų žaidimo aikštelė, koncertinei programai besiruošiantys orkestro muzikantai bei atlikėjas Liudas Mikalauskas, norintieji galėjo gilinti savo tikėjimo žinias čia pat stovinčiose įvairias organizacijas atstovaujančiose palapinėse, tapti kraujo donorais Nacionalinio kraujo centro palapinėje.

Kaip visuomet, į Krekenavos parapijos klebono ir bazilikos rektoriaus kunigo dr. Gedimino Jankūno kvietimą melstis drauge atsiliepė ir vietiniai gyventojai, kraštiečiai, ir gausybė svečių. Žolinės atlaidai Krekenavoje kasmet sulaukia kone 5 tūkst. žmonių, todėl 2 tūkst. gyventojų teturinčiam miesteliui – tai tampa tikru išmėginimu.

Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia nuo senų laikų yra Piligriminė Krekenavos šventovė. Į piligrimšką kelionę išsiruošę tikintieji Lietuvoje stengiasi nepralesti galimybės savomis akimis pamatyti stebuklais ir legendomis apipintą vietovę.

Nuo seniausių laikų Krekenava garsėjo Dievo Motinos paveikslu, kurį tikintieji laikė ir tebelaiko turinčiu stebuklingos galios. Užregistruota nemaža išgijimų, paveikslas apkabinėtas votais. Šio paveikslo garbei sudėta giesmių lietuvių ir lenkų kalbomis.

G. Jankūnas.

Šiuo metu Dievo Motinos paveikslas yra restauruojamas, o altorių puošia tik kruopščiai paruošta jo kopija. Paveikslo originalas jau trejus metus yra Vilniaus Prano Gudyno restauravimo centro restauratorės Janinos Bilotienės rankose.

Nors darbai eina į pabaigą, pasak Krekenavos parapijos klebono ir bazilikos rektoriaus kunigo dr. Gedimino Jankūno, ypatingajam paveikslui kol kas ne laikas sugrįžti į Krekenavą.

Žolinės atlaidai Krekenavoje tęsiasi septynias dienas.

Renginių programą rasite čia.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.