-1.4 C
Panevėžys
Antradienis, 6 gruodžio, 2022

„Tėvynė“ Vadoklių seniūnijoje: šį kraštą garsina bendruomenės ir stiprūs ūkininkai

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
„Tėvynė“ Vadoklių seniūnijoje: šį kraštą garsina bendruomenės ir stiprūs ūkininkai.

Laikraščio „Tėvynė“ komanda ir toliau tęsia projektą „Kai Jūs neateinate pas „Tėvynę“, tai „Tėvynė“ ateina pas Jus“. Šįsyk kelias žurnalistus atvedė į Vadoklių seniūniją, kuriai jau truputį daugiau nei metai vadovauja Milda Tamokaitienė. Beje, Panevėžio rajone yra dvi seniūnijos, kurioms vadovauja moterys – antroji – Karsakiškio seniūnė Rima Jaškūnienė.

Barėsi su miškovežių vairuotojais

Vadoklių seniūnijos seniūnę M. Tamokaitienę pagavome ką tik grįžusią iš miško, iš susitikimo su medieną iš miško išvežančiais miškovežių vairuotojais.

„Su jais visada turime problemų. Jie medieną iš miško turėtų išvežti pašalus, o ne tada, kai keliai pažliaugę. Tuomet miškovežis taip išmauroja kelius, kad tenka vis tartis su medieną vežančių įmonių vadovais, kad po jų sunkiasvorių automobilių pasivažinėjimų keliai būtų sutvarkyti“, – pradėjo pokalbį seniūnė ir sakė, kad seniūnijos teritorijoje yra nemažai kertamų miškų, nuo Jotainių link Genėtinių, todėl ir tenka kovoti su miškovežių vairuotojais, kurie išvežimus privalo derinti su seniūnijomis.

M. Tamokaitienė.

Pagyrė akciją

Aptarę medienos išvežimo klausimą, sugrįžome prie linksmesnių dalykų – seniūnė pagyrė laikraščio „Tėvynė“ iniciatyvą keliauti link seniūnijų, link žmonių.

„Tikrai smagų, kad taip darote. Paskaičiau apie Raguvos seniūniją – sužinojau, kuo gyvena kaimynai. Dabar apie Vadoklius bus parašyta. Kita vertus, žmonėms reikia informacijos apie savą kraštą ir tada skaito bei dalijasi naujienomis. Akciją sugalvojote tikrai tinkamą“, – kalbėjo seniūnė M. Tamokaitienė.

Seniūnijai vadovauja metus

Vadoklių seniūnė nuoširdžiai prisipažino, kad seniūnijai vadovauja metus ir kelios dienos.

„Kaip senieji seniūnai sako, per metus spėjau apeiti ratą per seniūniją, norėdama susigaudyti, kas ir kaip. Nors esu moteris, bet vadovauti seniūnijai nebijojau. Nesu tokia išlepusi. Be to, vadovavau Jotainių bendruomenei, todėl daugelį problemų seniūnijoje žinau. Baigusi Žemės ūkio akademiją, buvau paskirta dirbti į tuometinį „Pažangos“ kolūkį Jotainiuose. Ištekėjau ir likau čia gyventi.“, – mena praeitį M. Tamokaitienė.

Vadokliai.

Darbo dienos skirtingos

Pasak Vadoklių seniūnės, darbo dienos skirtingos ir nėra vienodų.

„Negali sudaryti darbotvarkės, nes būna netikėti iškvietimai, netikėtos situacijos. Ateini ryte į darbą ir apmąstai dienos darbus, tačiau nuo vieno skambučio gali viskas pasikeisti ir atsirandi vietoje, kurioje nesitekėjai atsirasti. Nors Vadoklių seniūnijoje nėra verslo įmonių, bet šis kraštas turtingas stipriais ir aktyviais ūkininkais. Todėl iš jų sulaukiame paramos“, – pasidžiaugė M. Tamokaitienė.

Sprendžia žmonių problemas

Pasiteirauju, su kuriais žmonėmis dažniau tenka spręsti problemas – ar su socialiai remtinais, ar kurie slepia savo neprisitaikymą visuomenėje. Seniūnė atsakė iškart, kad dažniausiai sprendžia žemiškas problemas.

„Ateina prašyti patarimo, kuris elektros energijos tiekėjas geresnis. Tada pasitariame ir bendrai randame atsakymą į šį klausimą. Tačiau su socialiai remtinais – daugiausia problemų. Reikia mokyti paprasčiausių įgūdžių, netgi kaip tvarkyti socialinį būstą. Beje, maisto paketų išdalijame 253 vienetus, o tai tikrai daug – Vadoklių seniūnija nėra didelė. Gyvena 1653 gyventojai“, – pristatė socialines problemas M. Tamokaitienė.

Vadokliai.

Ddidžiuojasi bendruomenėmis

Baigusi kalbėti apie bėdas ir netikėtumus, seniūnė M. Tamokaitienė šypsosi ir sako, kad reikia pakalbėti apie seniūnijoje vykstančius gerus darbus.

„Vadoklių seniūnijoje veiklą vykdo dvi stiprios gyventojų bendruomenės. Viena bendruomenė – Jotainiuose, o antra – Vadokliuose. Abi bendruomenės vykdo įvairias iniciatyvas, projektus. Per juos gaunamos lėšos, už kurias seniūnija organizuoja darbus. Per šiuo metus įgyvendintos dvi iniciatyvios – Jotainiuose įrengta lauko tinklinio, teniso aikštelė. Vadoklių bendruomenė tvarko buvusį kultūros centro pastatą, ten įkūrė savo buveinę. Be to, aplink tą pastatą tvarko aplinką – sodina medelius, želdynus“, – pasakojo apie bendruomenių veiklą M. Tamokaitienė.

J. Vasiliauskas.

Ataskaitos – rimtas darbas

Į pokalbį įsitraukė Vadoklių ir Mikėnų kaimo bendruomenės pirmininkas Justas Vasiliauskas. Šiai bendruomenei jaunas vyras vadovauja nuo 2018 metų.

„Daugiausia darbo būna metų pabaigoje, kai reikia parengti ataskaitą už metus ir paaiškinti, kaip buvo išleistos lėšos įgyvendinant projektus. Dabar kaip tik ir artėja tas laikas – teks prie ataskaitos paplušėti. Pavasarį, kai nori bendruomenė gauti finansavimą projektams, reikia ruošti kitus dokumentus ir juos pateikti Žemės ūkio ministerijai arba Rajono savivaldybei“, – kalbėjo J. Vasiliauskas ir pridūrė, kad šiais metais gavę finansavimą tvarkė aplinką prie bendruomenės namų ir pasodino vaismedžių sodą.

Suderina abu darbus

Pasak jo, prieš porą metų pradėjo sodinti Vadokliuose parką.

„Parke ir dabar sodiname medžius. Ten įrengėme alpinariumą, vaikams pastatėme sūpuokles ir įrengėme basų kojų taką. Minėti darbai turi išliekamąją vertę ir galime jais didžiuotis“, – kukliai pasakojo apie bendruomenės veiklą Justas ir prisipažino, kad ūkininkauja, kad jam priklauso 160 ha žemės.

„Kartais labai sudėtinga suderinti ūkininkavimą ir vadovavimą bendruomenei. Tačiau stengiuosi laviruoti, kad nė viena veikla nenukentėtų. Kita vertus, bendruomenės veikloje juk ne vienas esu – visus darbus atliekame drauge su aktyvia valdyba. Daug darbų ir visus reikia atlikti, kad netektų raudonuoti. Ypač reikia stengtis ir baigti remontuoti bendruomenės namus. Esu toks žmogus, kuris visus pradėtus darbus užbaigia“, – sakė Vadoklių ir Mikėnų kaimo bendruomenės pirmininkas.

Vadokliai.

Renka istorinę informaciją

Vadoklių seniūnė M. Tamokaitienė gyrė ne tik J. Vasiliauską, bet nepamiršo ir aktyvios, darbščios bibliotekininkės Joanos Burokienės, kurią pavadino vaikščiojančia enciklopedija.

Joana gynėsi pagyrimo: „Žinau tiek, kiek žinau. Žmogus negali visko žinoti, bet mokausi, ieškau. Nors kilusi ne iš šito krašto – gimusi Utenos rajone, o Vadokliuose apsigyvenau, gavusi paskyrimą. Man įdomu rinkti istorines žinias apie Vadoklių kraštą, apie čia gyvenusius žymius žmones. Juolab kad Vadokliai pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose paminėti 1378 metais Livonijos kronikose. Todėl ir renku kraštotyrinę medžiagą apie Vadoklių kraštą ir jau esu pririnkusi ir sutvarkiusi ne vieną aplanką, kuriuose sugulė medžiaga apie seniūnijos miestelius, kaimus. Surinkta kraštotyrinė medžiaga naudojama – vadokliečiai domisi savo kraštu.“


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miežiškių seniūnijoje gyventojų problemas sprendžia seniūno suburta komanda

confident-noyce

Gruodžio 2-osios „Tėvynėje“: pažintis su Miežiškių seniūnija ir Panevėžio rajono Kalėdų eglės įžiebimas

confident-noyce

Lapkričio 25-osios „Tėvynėje“: Ramygaloje populiarėjantis diskgolfas ir gailiūnietės namuose išaugęs bananmedis

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau