14.9 C
Panevėžys
Sekmadienis, 24 rugsėjo, 2023

„Tėvynė“ apsilankė Naujamiestyje: puoselėjama kultūra, draugiška bendruomenė

AutoriusMODESTAS PARIAUKAFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖVIDEODOMAS URBONAS
„Tėvynė“ apsilankė Naujamiestyje: puoselėjama kultūra, draugiška bendruomenė.

Savaitraščio „Tėvynė“ komanda tęsia keliones po Panevėžio rajoną. Trečioji stotelė – Naujamiestis. Susitikome su Naujamiesčio seniūnijos seniūno pavaduotoja Dovile Šalkauskiene, aplankėme Naujamiesčio kultūros centrą-dailės galeriją ir pasikalbėjome su direktore Vigyta Dumbriene bei šiltai pabendravome su vyriausia miestelio gyventoja Veronika Čepaitiene.

Naujamiesčio seniūno pavaduotoja D. Šalkauskienė papasakojo apie gyvenimą Naujamiestyje, bendruomenę, kasdienį darbą ir įvairius iššūkius.

„Pasitaiko visko, kaip ir kiekviename darbe, tačiau viskas vyksta sklandžiai, tad dirbti tikrai galima ir yra įdomu. Kas iš gyventojų kreipiasi, visada stengiamės padėti išspręsti problemas. Kaip ir kiekviename darbe, taip ir seniūnijoje būna visko. Kartais net ir pasibarti. Žinoma, tenka ir pasidžiaugti geromis naujienomis, naujamiestiečių pasiekimais, laimėjimais“, – pasakojo Naujamiesčio seniūno pavaduotoja.

D. Šalkauskienė sako, kad Naujamiestis – gražus miestelis, jį aplankyti tikrai verta. Panevėžio miestas visai šalia.

D. Šalkauskienė.

„Mūsų miestelyje galima pasigrožėti netradiciniais statiniais, skulptūromis, sutvarkyta centrine miestelio aikšte. Netoli Naujamiesčio, Mickiemės kaime, yra angorų ožkų ūkis, kuriame vyksta įvairios edukacijos. Naujamiestyje taip yra ir nuostabus kultūros centras, kuriame vyksta įvairiausi renginiai, koncertai. Tad visada jūsų laukiame“, – kalbėjo seniūno pavaduotoja.

Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos direktorė V. Dumbrienė papasakojo apie naujo sezono renginius, kolektyvus, parodas.

„Organizuojame įvairias veiklas, parodas, koncertus. Kaip tik ir šiandien, kai mus aplankėte, atidarome naują parodą. Galerijoje veikia ir nuolatinės ekspozicijos, kurias tikrai siūlau apžiūrėti. Džiaugiamės, kad esame įdomūs ir mus lanko ne tik naujamiestiečiai. Kas gi kuria miestus, miestelius? Tik žmonės. O pas mus Naujamiestyje kūrybingų žmonių netrūksta“, – kalbėjo V. Dumbrienė.

V. Dumbrienė.

Susitikome su vyriausia Naujamiesčio miestelio gyventoja V. Čepaitienė. Senjorė skaičiuoja jau 95-erius gyvenimo metus.

„Naujamiestyje aš gimiau. Ir visą savo gyvenimą čia gyvenu. Buvome biedni žmonės, neturėjome net savo gryčios, tad ypatingai kažko iš savo vaikystės ar jaunystės nelabai ką ir prisimenu gražaus. Bet likau ištikima Naujamiesčiui. Čia ir ištekėjau. O tada jau ir savo namus pasistatėme su vyru. Kiek pamenu, anksčiau dauguma buvo biednų žmonių čia Naujamiestyje, dabar jau yra ir prasigyvenusių. Gerai, kad gyvenimas gerėja ir gražėja“, – kalbėjo Veronika.

V. Čepaitienė.

Paklausta, ar skaito „Tėvynės“ laikraštį, Veronika neslepia, kad dabar jau nebeskaito, nes silpnos akys.

„Skauda akis. Sunku skaityti ir jau nebenoriu. Ačiū už gražią dovaną, „Tėvynės“ prenumeratą. Artimieji laikraštį tikrai man paskaitys“, – teigė seniausia naujamiestietė.

Naujamiestyje prie parduotuvės sutiktas Povilas pasakojo, kad gyventi Naujamiestyje jam patinka. Beje, Povilui irgi įteikėme „Tėvynės“ prenumeratą.

Naujamiestietis Povilas.

„Nebedirbu, esu jau pensininkas. Gyventi Naujamiestyje patinka, viskas čia labai gerai. Būna čia pas mus ir renginių, ir koncertų, gyvenimas tikrai nėra nuobodus. Anksčiau prenumeruodavau „Tėvynę“, dabar tik kartais paskaitau. Džiaugiuosi, jog gavęs laikraščio prenumeratą, jį galėsiu skaityti kiekvieną savaitę“, – pasakojo naujamiestietis Povilas.

Kitą savaitę „Tėvynės“ komanda atvyks į Raguvą. Iki pasimatymo!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

„Tėvynė“ apsilankė Raguvoje: gyvūnų mylėtojas ir mokytojų streikas

confident-noyce

Rugsėjo 22-osios „Tėvynėje“: pažintis su ristūnų augintoju ir stichinė nelaimė Panevėžio rajono miškuose

confident-noyce

Rugsėjo 15-osios „Tėvynėje“: nepakenčiamas dvokas Velžyje ir į teismą paduotas Panevėžio rajono meras

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau