Praėjusią savaitę į valstybės duomenų centrų sąrašą įtrauktas naujasis duomenų centras netoli Vilniaus oro uosto – vadinamasis VDC4, jau parengtas eksploatacijai, pranešė jo valdytojas Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras).
Rugsėjo pabaigoje oficialiai atidarytas VDC4 tapo ketvirtuoju Lietuvoje veikiančiu duomenų centru.
„Šis duomenų centras yra pilnai parengtas eksploatacijai, jo pajėgumai (96 serverių spintos) yra visiškai pakankami esamam valstybės institucijų poreikiui“, – teigiama Telecentro pranešime.
Vyriausybė praėjusią savaitę priėmė duomenų apsaugą reglamentuojančius poįstatyminius teisės aktus, leidusius pradėti veikti VDC4 – vienam iš dviejų neseniai viešai pristatytų naujų valstybės duomenų centrų.
„Telecentras yra visiškai pasirengęs šio nutarimo įgyvendinimui. Greitu laiku, patvirtinus paslaugų katalogą, pradėsime talpinti valstybinių organizacijų, kurių informacinius išteklius numatyta konsoliduoti, serverius bei duomenų masyvus“, – pranešime teigė Telecentro valdybos pirmininkė Aušra Pranckaitytė
Tuo metu prie Televizijos bokšto esančiam VDC3 dar nėra išduotas statybos užbaigimo aktas, todėl jis oficialiai laikomas nebaigtu.
Telecentras patikino, kad VDC3 statybos jau užbaigtos ir šiuo metu objektas priduodamas Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai.
Anot įstaigos, šis duomenų centras su 128 serverių spintomis pradės veikti pasirašius statybos aktą ir Vyriausybei suteikus jam valstybinio duomenų centro statusą – tikimasi, kad iki metų pabaigos.
Rugsėjo pabaigoje Vilniuje oficialiai atidaryti du nauji daugiau nei 20 mln. eurų vertės valstybės duomenų centrai, į kuriuos numatoma perkelti kelių šimtų valstybės institucijų ir organizacijų duomenis.
Susisiekimo ministras Marius Skuodis yra sakęs, kad nauji duomenų centrai valstybei galėtų padėti sutaupyti iki 40 mln. eurų per metus, jei į juos būtų perkelti nesaugiose serverinėse saugomi duomenys. Pasak Susisiekimo ministerijos, tiek valstybės institucijos kasmet išleidžia neefektyviai, decentralizuotai IT infrastruktūrai prižiūrėti.
Anksčiau planuota, kad 2023-ųjų vasarį pradėti statyti duomenų centrai pirmuosius serverius ir duomenų masyvus galės priimti dar praėjusių metų pabaigoje.