8.5 C
Panevėžys
Trečiadienis, 20 spalio, 2021

Teismų reforma teisingumą padarys prieinamesnį

Nuo kitų metų sausio vietoj 49 teismų Lietuvoje veiks 12 – dėl reformos sumažės biurokratijos, žmonėms palengvės prieiga prie teisingumo, sako Teisėjų tarybos vadovas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Rimvydas Norkus.

„Darbai vyksta sklandžiai ir neabejotina, kad 2018 metų sausio pirmą dieną teismai pasitiks su nauja kokybe, vietoje 49 šią dieną veikiančių apylinkių teismų veiks 12 sustambintų teismų, kurie turės savo padalinius, ir žmonėms prieiga prie teisingumo tikrai nesuprastės, o net ir pagerės“, – reformos eigą aptaręs su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu po susitikimo žurnalistams sakė R.Norkus.

Pasak Teisėjų tarybos vadovo, įgyvendinus reformą, žmonėms bus paprasčiau kreiptis į teismą, taip pat bus užtikrintas sklandesnis teismų darbas, pavyzdžiui, teisėjui susirgus ar išėjus atostogų.

„Reforma sumažins biurokratiją teismuose ir palengvins žmogui prieigą prie teisingumo. Pateiksiu pavyzdį, šiandien, jei žmogus gyvena Palangos mieste, o jo byla turi  būti narinėjama Kretingos teisme, jis turi vykti į Kretingos teismą ir ten priduoti savo procesinius dokumentus. Įgyvendinus reformą, jis galės tai padaryti savo teisme ir tie dokumentai teismų sistemos resursais bus pristatomi į tą teismą, kuris bylą nagrinės“, – sakė R.Norkus.

Teisėjų tarybos pirmininkas taip pat pabrėžė, kad sustambinus teismus teisėjams bus sudarytos sąlygos specializuotis, taip pat bus išspręsti darbo organizavimo klausimai dėl padidėjusių krūvių ir t.t.

„Stambesniuose teismuose veiks daugiau teisėjų ir tai sudarys sąlygas teisėjams specializuotis nagrinėjant vienokias ar kitokias bylas, išspręs aibę techninių problemų, pavyzdžiui, mažuose teismuose, kur yra trys teisėjai, vienam teisėjui susirgus arba išėjus vaiko priežiūros atostogų iškart labai išauga krūvis kitiems teisėjams, nes trečdalio teisėjų nebėra“, – kalbėjo LAT vadovas.

Nuo 2018 metų dabar esančius 49 apylinkių teismus numatoma sujungti į dvylika, taip pat šalyje liks du apygardos administraciniai teismai – Kauno ir Vilniaus.

Sujungus teismus, teismo rūmų šalyje liks tiek pat, kiek yra dabar. Teismai ir toliau veiks tose pačiose vietovėse ir patalpose, tačiau jų administravimas bus vykdomas iš keliolikos pagrindinių centrų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau