Teismo salėje – P. Urbšio ir Panevėžio miesto mero R. Račkausko susitikimas

Teismo salėje – P. Urbšio ir Panevėžio miesto mero R. Račkausko susitikimas

Gintaras ŠIUPARYS (Lrytas.lt) / JP, BNS, Gintaro ŠIUPARIO (Lrytas.lt) nuotr.

R. Račkauskas ir P. Urbšys.

Nemaloni akistata. Tokį įspūdį paliko Šiaulių teisme įvykęs buvusių bendražygių, o dabar politinių priešininkų – Panevėžio miesto mero Ryčio Mykolo Račkausko ir Seimo nario Povilo Urbšio – susitikimas.

Pirmadienį įvykusi ši panevėžiečių akistata turėjo būti surengta anksčiau, bet žlugo trys teismo posėdžiai iš eilės. Jie neįvyko, nes teisme nepasirodė teisiamasis Marius Vaupšas. Du posėdžius jis praleido dėl ligos, o dėl trečiojo nepateikė pažymos iš medikų, todėl gali sulaukti ir atskiros bausmės.

BIC

Dėl to teisiamąjį M. Vaupšą perspėjo ir bylą nagrinėjantis teisėjas Nerijus Masiulis, suteikęs progą iki kito posėdžio pateikti pažymą apie ligą. Atrodo, kad teisiamasis nuobaudos neišvengs, nes pats pripažino neturįs tokio dokumento.

Du posėdžius dėl operacijos praleidęs vyras tikino ūmai pasijutęs prastai, bet į medikus nesikreipęs.

„Atsiprašau teismo“, – pirmadienį kelis kartus pakartojo teisiamasis.

Pirmadienį buvo apklaustas parlamentaras P Urbšys. Šis politikas yra buvęs teisiamo R. Račkausko bendražygis, bet po to jų keliai išsiskyrė. Bičiuliai susipyko, o teisiamųjų suole atsidūręs meras šią bylą pavadino gerai suplanuotu buvusio STT Panevėžio valdybos viršininko P. Urbšio kerštu.

Pastaruosiuose rinkimuose į Panevėžio miesto merus didele persvara laimėjo R. Račkauskas, o P. Urbšys liko antras. Paaiškėjo, kad prieš STT operaciją parlamentaras lankėsi Panevėžio mero kabinete ir ten kalbėjo apie būtinybę rengti socialines apklausas.

Visą dviejų politikų pokalbį teisme perskaitė valstybės kaltinimą palaikanti prokurorė Dalia Markauskienė.

D. Markauskienė.

Meras keletą kartų svečiui aiškino, kad apklausos duomenų viešinti negalima, nes apklausos buvo atliktos savivaldybės užsakymu.

Kaip liudytojas apklaustas P. Urbšys svaidėsi kaltinimais apie neteisėtą, nusikalstamą R. Račkausko veiklą, bet vėliau kiek sušvelnino toną, nes buvo paprašyta argumentuoti žeriamus kaltinimus.

Emocijų audra vėl vos nepratrūko, kai liudytojui klausimą uždavė teisiamasis. Panevėžio meras paklausė, ar P. Urbšys supranta, kad pats reikalavo duoti apklausos duomenis, nors jie priklausė savivaldybei.

P. Urbšys.

Parlamentaras atrėžė, kad visi apklausų duomenys yra vieši, todėl juos galima naudoti.

Tyrimas dėl galimos korupcijos Panevėžyje prasidėjo pernai birželį. Po STT operacijos dalis bylos buvo išskirta į atskirą ir perduota Šiaulių apygardos teismui. Šioje byloje kaltinimai piktnaudžiavimu pateikti R. Račkauskui, jo patarėjai Gintarei Maskoliūnienei ir viešųjų ryšių specialistui M. Vaupšui. Teisiama trijulė kaltę neigė ir per ikiteisminį tyrimą, ir teisme. Jie parodymus duoti sutiko, kai bus apklausti visi liudytojai ir peržiūrėta visa slapta surinkta medžiaga.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.