Teismas: už savo neįgalios motinos nužudymą A. Jegorovas turi kalėti aštuonerius metus

Teismas: už savo neįgalios motinos nužudymą A. Jegorovas turi kalėti aštuonerius metus

Jonas KISIELIUS (BNS) / BNS nuotr.

A. Jegorovas.

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį už savo neįgalios motinos nužudymą šachmatų meistrą Aleksandrą Jegorovą nuteisė aštuoneriems metams kalėjimo. 

Tai minimali bausmė, numatyta už tokį nusikaltimą.

Prokurorė Jolita Urbelienė prašė teismo palikti A. Jegorovui Kauno apygardos teismo skirtą devynerių metų laisvės atėmimo bausmę.

BIC

Apeliacinis teismas ją anksčiau buvo sušvelninęs iki penkerių metų, tačiau Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) nurodė bylą nagrinėti iš naujo.

„A. Jegorovas padarė nusikaltimą žmogaus gyvybei, atėmė gyvybę bejėgiškos būklės šeimos nariui – savo motinai“, – ketvirtadienį sakė teisėja Laima Garnelienė.

„Nusikaltimas buvo padarytas veikiant tiesiogiai tyčia“, – kalbėjo teisėja.

Tačiau, pasak jos, susidariusių aplinkybių visuma leido teisėjų kolegijai švelninti bausmę iki baudžiamajame įstatyme numatytos minimalios bausmės.

Ši byla į Apeliacinį teismą buvo grąžinta LAT nusprendus, kad žemesnės instancijos teismas neatsižvelgė į visas svarbias aplinkybes, o tai sutrukdė priimti teisingą sprendimą.

LAT teigimu, Apeliacinis teismas neištyrė ligoninėje nužudytąją slaugiusio gydytojo parodymų bei neatsižvelgė į galimas sunkinančias aplinkybes.

A. Jegorovas nuteistas už tai, kad 2017 metų birželį, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, tyčia pagalve uždusino savo neįgalią motiną.

Nuteistasis teigė, kad jo motina nebevaikščiojo, sunkiai kalbėdavo, nebuvo visiškai sąmoninga. Dėl motinos gydymo ir slaugos atsirado sunkumų, tam reikėjo daug pinigų, kurių nepakako.

Dėl pinigų stokos A. Jegorovas teigė negalėjęs surasti, kur motiną paguldyti slaugai. Nebegalėdamas matyti, kaip ji kankinasi, ėmė galvoti apie jos nužudymą, planavo po to nusižudyti ir pats. Paskutinėmis dienomis iki nusikaltimo vartojo daug alkoholio.

A. Jegorovas savo kaltės neginčija ir teismo prašė kiek įmanoma sumažinti jam skirtą bausmę.

Anot psichologo išvados, A. Jegorovas buvo priklausomas nuo alkoholio, yra bandęs žudytis, kelis kartus gydėsi psichiatrinėje ligoninėje.

AIK

Labirintų parkas

Mano namukas

Biuro verslas

Dattoo tattoo

Panevėžio gimtadienis

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.