Teismas: sutartį pažeidusi ,,Novian Systems“ turi sumokėti 900 tūkst. eurų baudą

Autoriuselta
Fotobns

Už sutarties su Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pažeidimą Centrinę viešųjų pirkimų informacinę sistemą kūrusi „Novian Systems“ turės sumokėti daugiau nei 888,9 tūkst. eurų baudą, pranešė Apeliacinis teismas.

Ankstesniais teismų sprendimais jau buvo pripažinta, kad tarnyba teisėtai ir pagrįstai vienašališkai nutraukė sutartį su ,,Novian Systems“ dėl esminio sutarties pažeidimo – įmonė įpareigota jai sumokėti 164,2 tūkst. eurų delspinigių bei 8 proc. palūkanų.

VPT prašė jai priteisti daugiau nei milijoną eurų netesybų, tačiau pirmosios instancijos teismas šią sumą sumažino 196,1 tūkst. eurų – tarnybai banko išmokėtos garantijos dalimi, kuri liko nepanaudota atmetus ankstesniais teismų sprendimais VPT jau priteistus delspinigius ir palūkanas.

Apeliacinio teismo teisėjų kolegija pažymėjo, kad tarnyba pasinaudojo ir banko garantija, ir pareikalavo baudos, kurios kompensuoja nuostolius, patirtus dėl tos pačios priežasties – esminio sutarties pažeidimo.

Todėl pagal garantiją gauta suma pagrįstai įskaityta į bendrą reikalaujamos baudos sumą.

„Priešingu atveju susiklostytų situacija, kai kreditorius, gavęs ir išmoką pagal garantiją, ir netesybas visa apimtimi, gautų dvigubą kompensaciją dėl to paties prievolės pažeidimo, o tai neatitiktų proporcingumo bei teisingumo reikalavimų“, – pažymėjo Apeliacinis teismas.

Apeliacinis teismas taip pat nenustatė pagrindo mažinti baudos dydžio dėl to, kad, kaip teigė,,Novian Systems“, buvo įvykdyta 55 proc. sutarties darbų.

Konstatuota, kad faktas, jog ,,Novian Systems“ buvo sumokėta už dalį atliktų darbų, kurie buvo priimti, nepatvirtina, kad viešųjų pirkimų sistema gali būti naudojama.

Kasacine tvarka ši nutartis dar gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT).


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

O. Šurajevo byla nesibaigia: prokuroras ir nukentėjusysis pateikė apeliacinius skundus

JP Redakcija

Teismui perduota turto pasisavinimu, dokumentų klastojimu kaltinamo S. Strelcovo byla

JP Redakcija

Advokatas apie merginos žūtimi pasibaigusią avariją: labai retais atvejais skiriama laisvės atėmimo bausmė

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads