Teismas: Panevėžio savivaldybei nereikės mokėti 34 tūkst. eurų baudos

Teismas: Panevėžio savivaldybei nereikės mokėti 34 tūkst. eurų baudos

BNS / Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

Panevėžio valdžia neturės mokėti daugiau nei 34 tūkst. eurų baudos už nenutrauktą komunalinių atliekų tvarkymo sutartį su bendrove „Panevėžio specialus autotransportas“, nutarė teismas. Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) vasario 19 dieną panaikino Konkurencijos tarybos nutarimą, kuriuo miestui skirta 34,2 tūkst. eurų bauda.

Panevėžio savivaldybė vidaus sandorį su „Panevėžio specialiuoju autotransportu“ sudarė 2014 metų gruodį, tačiau taryba 2015 metais nusprendė, kad sutartis pažeidė konkuruojančių tiekėjų teises, dėl to turi būti nutraukta.  Savivaldybė sutartį nutraukė, tačiau kol bus atrinktas nuolatinis  paslaugų tiekėjas pasirašė laikiną sutartį su ta pačia bendrove.

Konkurencijos tarybos teigimu, panaikinus sutartį teisinė situacija iš esmės nepasikeitė – paslaugas teikė  ta pati bendrovė, dėl to savivaldybė iš esmės neįvykdė nutarimo. Tuo metu savivaldybė teigė, kad taryba  nurodė tik nutraukti sutartį su „Panevėžio specialiuoju autotransportu“, jokių kitų pareigojimų nebuvo.

BIC

VAAT rėmėsi panašiu ginču dėl Kauno savivaldybės vidaus sandorio su įmone „Kauno švara“, kurį vasario pradžioje išsprendė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT).

Šioje byloje buvo nustatyta, kad reikalavimas savivaldybei konkurencingu būdu atrinkti komunalinių atliekų tvarkytoją buvo nepagrįstas.

„Atsižvelgiant į tai, kad susitarimo su bendrovei („Panevėžio specialiuoju autotransportu“ – BNS) sudarymo metu nei Viešųjų pirkimų įstatyme, nei kituose teisės aktuose nebuvo jokių papildomų privalomų sąlygų vidaus sandorių sudarymui (…) nutarimo išvada (…) vertintina kaip nepagrįsta“, – rašoma VAAT nutartyje.

Sprendimą per 30 dienų galima skųsti LVAT.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.