Teismas negailestingas: atmetė ir Panevėžio mero patarėjos skundą dėl nušalinimo nuo pareigų prokurorai prašo pratęsti terminą

G. Maskoliūnienė.

Šiandien Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs Panevėžio mero patarėjos Gintarės Maskoliūnienės advokato skundą dėl Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų nutarties, kuria ji buvo nušalinta nuo pareigų vienam mėnesiui, skundo netenkino.

Vakar teismas atmetė ir nuo pareigų nušalinto Panevėžio miesto mero Ryčio Mykolo Račkausko skundą. Meras ir toliau negalės grįžti į darbą iki rugsėjo pabaigos.

Atmetė argumentus

Šiandien Panevėžio apygardos teismas mero patarėjos G. Maskoliūnienės bylos nutartyje nurodė, kad didelės apimties ikiteisminiame tyrime yra reikalinga užtikrinti netrukdomą duomenų rinkimą bei užkardyti naujų nusikalstamų veikų darymą. Teismo įsitikinimu, skunde nurodytos aplinkybės, kad G. Maskoliūnienė neteista, dirba, turi nuolatinę gyvenamąją vietą ir šeimą, nepaneigia žemesniojo teismo išvadų, jog užimamos pareigos sudaro įtariamajai galimybę trukdyti procesui ir daryti naujas nusikalstamas veikas.

Teismas pažymėjo, kad G. Maskoliūnienė yra įtariama dviejų apysunkių nusikaltimų valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams padarymu, o pateiktoje ikiteisminio tyrimo medžiagoje yra pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, kad G. Maskoliūnienė galėjo padaryti jai inkriminuojamas nusikalstamas veikas.

G. Maskoliūnienė.

Teismas atmetė įtariamosios G. Maskoliūnienės gynėjo argumentus, kad skundžiama nutartis pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintą nekaltumo prezumpcijos principą, piliečio teisę lygiomis sąlygomis stoti į valstybės tarnybą, laisvę pasirinkti darbą bei verslą, nurodęs, kad šioje proceso stadijoje asmens kaltės klausimas nesprendžiamas – pripažinti asmenį kaltu ar išteisinti yra išskirtinė baudžiamąją bylą nagrinėjančio teismo kompetencija.

„Akivaizdu, kad bet kokia procesine prievartos priemone yra suvaržomos asmens teisės, tačiau šiuo atveju įtariamosios G. Maskoliūnienės teisės suvaržytos laikantis Baudžiamojo proceso kodekso reikalavimų, ir toks jos teisių suvaržymas šiuo metu yra pateisinamas siekiant proceso tikslų, todėl naikinti skundžiamą nutartį nėra teisinio pagrindo“, – pažymima teismo nutartyje.

Ši Panevėžio apygardos teismo nutartis neskundžiama.

Prokurorai prašo pratęsti nušalinimo nuo pareigų terminą

Beje, nors teismas ir atmetė Panevėžio miesto mero patarėjos G. Maskoliūnienės skundą dėl nušalinimo nuo pareigų, ji jau pirmadienį gali pasirodyti darbe.

Mat šeštadienį baigiasi prokuratūros prašytas terminas nušalinti ją nuo pareigų mėnesiui. Tačiau šiandien popiet ikiteisminį tyrimą atliekantys prokurorai kreipėsi į teismą ir prašo 2 mėnesiams pratęsti G. Maskoliūnienei kardomąją priemonę – nušalinimą nuo pareigų.

R. Račkauskas.

Atmetė ir mero skundą

Priminsime, jog vakar Panevėžio apygardos teismas nagrinėjo ir miesto mero R. Račkausko skundą. Teismas jį taip pat atmetė.

Atmesdamas mero skundą, teismas pažymėjo, kad teismui pateiktoje ikiteisminio tyrimo medžiagoje yra pakankamai informacijos, kuri leidžia manyti, kad R. Račkauskas galėjo padaryti jam inkriminuojamas nusikalstamas veikas.

Kadangi R. Račkauskas įtariamas padaręs korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas vykdydamas būtent darbinę veiklą – eidamas Panevėžio miesto savivaldybės mero pareigas ir turėdamas tarnybinę įtaką kitiems asmenims, teismo įsitikinimu, jis gali daryti įtaką jau apklaustiems ir dar neapklaustiems savivaldybės ar su ja susijusių įstaigų ar įmonių darbuotojams, siekti suderinti parodymus, paslėpti tyrimui reikšmės turinčius daiktus ar dokumentus, tęsti pradėtas galimai nusikalstamas veikas.

Nušalinimas – smūgis Panevėžiui

Tuo tarpu nuo pareigų nušalintas Panevėžio meras R. Račkauskas teigia, jog šis pareigūnų sprendimas didžiulis smūgis Panevėžiui.

„Šiuo kritiniu miestui laiku, kai vykdomi projektai, išėjus į finišo tiesiąją, prarasti mėnesiai yra nepaprastai skausmingi. Juk projektai, prie kurių dirbome kelerius metus, įgyvendinami Panevėžio gyventojams. Mano galva, trys mėnesiai per daug“, – naujienų portalui JP sakė R. Račkauskas.

Pasak R. Račkausko, skundo atmetimas tik parodo, jog visa tai turi politinį prieskonį.

„Kai viskas juda teigiama linkme, kai Panevėžys atsinaujina, miestiečiai yra patenkinti, jog jų gimtasis miestas tvarkomas, tada kažkam naudinga tiesiog pašalinti miesto merą. Dabar yra tiesiog man uždrausta dirbti Panevėžio ir panevėžiečių labui. Panevėžiečiai pasitikėjo manimi, kai vyko mero rinkimai. Mane jie įpareigojo dirbti miesto labui. O dabar to daryti negaliu“, – kalbėjo R. Račkauskas.

Pareikšti įtarimai

Priminsime, kad miesto merui R. Račkauskui ir jo patarėjai G. Maskoliūnienei bei privačių įmonių atstovams nemalonumai su Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) bei prokuratūra prasidėjo birželio viduryje.

Teisėsaugą sudomino kai kurie Panevėžio miesto savivaldybės viešieji pirkimai, susiję su projektavimu, dokumentacijos rengimu.

Atliekant ikiteisminį tyrimą įtarimai pareikšti šešiems asmenims.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Žalos už darbą gyvsidabriu užterštame Ukmergės teisme byla grąžinta į apylinkės teismą

confident-noyce

Galutinis teismo sprendimas: J. Milius buvo atleistas teisėtai

confident-noyce

Panevėžietis apgavo 30 asmenų ir įmonių iš įvairių Lietuvos regionų: bus teisiamas už sukčiavimą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau