12 C
Panevėžys
Pirmadienis, 10 gegužės, 2021

Teismas buvusį teatro vadovą pasiuntė už grotų papildyta nuotraukų galerija

L. Zaikauskas.
L. Zaikauskas.

Panevėžio apygardos teismas paskelbė sprendimą byloje dėl kėsinimosi priversti lytiškai santykiauti.

Tokiais veiksmais kaltinamas buvęs Panevėžio J. Miltinio teatro vadovas režisierius Linas Marijus Zaikauskas.

Nors teatralas Panevėžio apygardos teismo prašė panaikinti pirmos instancijos apkaltinamąjį nuosprendį, teismas paliko galioti Panevėžio apylinkės teismo Kupiškio rūmų nuosprendį – 44 paras arešto bausmę, kurią atlikti nurodė poilsio dienomis.

Be to, teismas priteisė nukentėjusiai aktorei atlyginti 3 tūkst. eurų neturtinę ir 100 eurų turtinę žalą.

Nuteistojo prašymu byla nagrinėta uždaruose posėdžiuose.

Teisėjas A. Gaputis.

„Teismas motyvuotai pagrindė savo sprendimą, nuosprendyje išdėstyti motyvai visiškai atitinka faktines aplinkybes, todėl aukštesnės instancijos teismas neturi pagrindo teigti, kad byla išnagrinėta pažeidžiant Baudžiamojo proceso kodeksą“, – pažymima apygardos teismo nutartyje.

Teismo nuosprendį išklausyti atvyko aktorė Erika Račkytė. Pats buvęs teatro vadovas nesiteikė atvykti ir sužinoti, ką nusprendė Panevėžio apygardos teismo teisėjų kolegija.

Laisvai samdoma aktorė, nukentėjusi nuo L. M. Zaikausko E. Račkytė naujienų portalui JP komentavo:

„Norėjau, kad viskas kuo greičiau baigtųsi ir galėčiau lengviau atsikvėpti. Noriu eiti gyventi… Žinau tiesą ir ja neabejoju – dvejonių jokių nebuvo. Komentuoti jo (L. M. Zaikausko) žingsnių ir poelgių negaliu. Jis net neatsiprašė.“

L. M. Zaikauską seksualiniu priekabiavimu apkaltino aktorė E. Račkytė. Ji repetavo L. M. Zaikausko režisuotame spektaklyje „Mergaitės svajonė“.

L. Zaikauskas.

Mergina nurodė, kad per repeticijas tuometinis J. Miltinio dramos teatro vadovas ne kartą jai minėjo, jog po spektaklio premjeros ji turės su juo „permiegoti“, tokiu būdu atsidėkodama už repeticijas.

Kilus skandalui, L. M. Zaikauskas buvo atleistas iš pareigų.

Panevėžio apygardos teismo sprendimą L. M. Zaikauskas dar gali per tris mėnesius skųsti kasacine tvarka.

[quote_box_center] Iš Bausmių vykdymo kodekso

59 straipsnis. Poilsio dienomis atliekamo arešto ypatumai

1. Suimtas nuteistasis, kuriam paskirtas poilsio dienomis atliekamas areštas, po nuosprendžio paskelbimo ir jo pareigų bei teisių išaiškinimo paleidžiamas iš suėmimo.

2. Nuteistasis, kuriam paskirtas poilsio dienomis atliekamas areštas, ne vėliau kaip per septynias dienas po nuosprendžio įsiteisėjimo dienos privalo susitarti su Kalėjimų departamentu dėl šių paskirtos bausmės atlikimo sąlygų: areštinės, kurioje bus atliekamas areštas, savaitės dienų, kuriomis bus atliekamas areštas, atvykimo į areštinę ir išleidimo iš jos laiko. Nuteistasis ir Kalėjimų departamentas gali susitarti ir dėl kitų bausmės atlikimo sąlygų. Apie susitarimo sąlygas Kalėjimų departamentas praneša nuosprendį priėmusiam teismui ir areštinės, kurioje bus atliekama bausmė, administracijai. Ginčus dėl arešto bausmės atlikimo sąlygų sprendžia teismas Kalėjimų departamento teikimu arba nuteistojo prašymu

3. Poilsio dienomis atliekamą areštą nuteistasis gali atlikti savo poilsio dienomis, taip pat švenčių dienomis ir savo atostogų metu.

4. Nuteistasis, dėl ligos ar kitų objektyvių priežasčių negalintis nustatytu laiku atvykti į bausmės atlikimo vietą, privalo apie tai pranešti areštinės, kurioje atliekama bausmė, administracijai.

5. Nuteistųjų, kurie sutartu laiku neatvyko į areštinę atlikti bausmės ir nepranešė areštinės administracijai apie neatvykimo priežastis, paiešką atlieka policija. [/quote_box_center]


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fiktyviai lietuvę vedęs uzbekas ir jo dėdė nuteisti laisvės atėmimu

confident-noyce

Du klaipėdiečiai bus teisiami dėl tyčinio bankroto ir per 190 tūkst. eurų iššvaistymo

confident-noyce

Prezidentas siūlo A. Valantiną skirti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėju

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau