12 C
Panevėžys
Antradienis, 18 gegužės, 2021

Teismas atmetė įkalinimo bausmę atliekančio musulmono skundą dėl religinės diskriminacijos

AutoriusMARGIRIS MEILUTIS (BNS)FotoDELFI

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) atmetė Vilniaus pataisos namuose kalinčio musulmono skundą dėl religinės diskriminacijos. 

Kaip pranešė teismas, laisvės atėmimo bausmę atliekantis nuteistasis skunde teigė, kad pataisos namų administracija jam nesudaro sąlygų išpažinti islamą.

Anot teismo, byloje konstatuota, kad pataisos įstaigoje turi teisę lankytis visų konfesijų dvasininkai, suderinus laiką su įstaigos administracija.

Taip pat pažymėta, kad byloje nėra duomenų, jog nuteistasis būtų kreipęsis į administraciją su skundais ar prašymais dėl ribojamų jo teisių.

„Pareiškėjas nepateikė duomenų, kad Vilniaus pataisos namų administracija būtų sudariusi kliūtis laisvalaikiu pareiškėjui praktikuoti jam priimtiną religiją ar kad savo veiksmais ar neveikimu būtu pažeidusi jo teises ar teisėtus interesus, varžiusi, ribojusi religines laisves ir įsitikinimus“, – teigia teismas.

Teismo sprendime pabrėžiama, kad būtent pareiškėjas turėjo pateikti kiek įmanoma objektyvesnius duomenis, kuriais  remiantis būtų galima preziumuoti diskriminacijos faktą, kurį įstaiga turėtų paneigti.

„Teismo įsitikinimu, Vilniaus pataisos namuose nuteistiesiems, įskaitant ir pareiškėją, buvo sudarytos sąlygos, skirtos patalpos ir laikas atlikti religines apeigas“, – rašoma pranešime.

Įstatymai pataisos namams, anot teismo, nenumato pareigos įrengti patalpų, skirtų būtent islamą išpažįstantiems nuteistiesiems.

VAAT patenkino kitą nuteistojo skundo dalį ir pripažino, kad pažeista vyro teisė į įstatymais numatytas bausmės atlikimo sąlygas, nes Vilniaus pataisos namų gyvenamosiose patalpose veisėsi parazitai.

„Kai nepakanka įrodymų patvirtinti nei pareiškėjo, nei atsakovo nurodomas aplinkybes, sprendimas priimamas tos šalies nenaudai, kuriai priklauso neįrodytų aplinkybių įrodinėjimo našta. Taigi būtent Vilniaus pataisos namai turi pareigą laikytis nuteistųjų laikymo sąlygas reglamentuojančių teisės aktų ir atitinkamai užtikrinti tikslios informacijos pateikimą apie tai“, –  pabrėžė teismas.

Tiesa, teismas nepriteisė nuteistajam jo prašytos 34,2 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo, nes šiuo atveju teisės pažeidimo pripažinimo pakanka jo pažeistoms teisėms apginti.

Šis sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Teismas perpus iki 3 mln. eurų sumažino baudą „Vilniaus vandenims“

confident-noyce

Sprendimą dėl draudimo F. Kirkorovui atvykti į Lietuvą teismas skelbs birželio viduryje

confident-noyce

Panevėžio apygardos teismas pradeda nagrinėti bylą iš tyrimo dėl plataus masto korupcijos

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau