Teismas atmetė A. Arutiuniano prašymą įpareigoti pataisos namus jam atlyginti žalą

Teismas atmetė A. Arutiuniano prašymą įpareigoti pataisos namus jam atlyginti žalą

Jonas KISIELIUS (BNS) / DELFI nuotr.

A. Arutiunianas.

Vilniaus apygardos administracinis teismas pirmadienį atmetė alfa vyru savo vadinančio Airino Arutiuniano prašymą įpareigoti Vilniaus pataisos namus jam atlyginti turtinę žalą. 

A. Arutiunianas Lukiškių kalėjime laikytas suimtas, įtariant, jį merginų prievartavimu.

Skunde vyras rašė, kad pablogėjus jo psichinės sveikatos būklei, iš kameros Lukiškių kalėjime jis buvo pervežtas į Pravieniškių laisvės atėmimo vietų ligoninės Psichiatrijos skyrių.

BIC

A. Arutiunianas teigė, kad grįžęs nerado asmeninių daiktų: laikrodžio, USB laikmenos, televizoriaus antenos, sportinių batų, megztinio, knygos.

Kalėjimo administracija teigia, kad išvežant jis pasirašė daiktų perdavimo į kalėjimo sandėlį aktą, o grįžęs – daiktų priėmimo aktą.

Vilniaus pataisos namai teigia, kad daiktai buvo grąžinti, todėl prašo skundą atmesti.

A. Arutiunianas skunde tvirtino, kad patyrė 162 eurų turtinę žalą.

Teismas pažymėjo, kad objektyvių duomenų apie tai, jog pareiškėjas prieš išvykdamas į ligoninę turėjo nurodytus daiktus, nėra.

„Pareiškėjo argumentai, jog dėl savo pakitusios psichinės sveikatos būklės negalėjo adekvačiai įvertinti, kas buvo surašyta daiktų priėmimo – perdavimo akte, (…) kelia abejonių“, – nusprendė teismas.

Taip pat teismas konstatavo, kad su skundais į kalėjimo administraciją A. Arutiunianas kreipėsi praėjus mėnesiui po įvykio.

„Pareiškėjo delsimas kreiptis į (…) administraciją su skundu dėl galimai dingusių daiktų kelia abejones dėl skundo pagrįstumo“, – rašoma teismo sprendime.

Todėl teismas nusprendė skundą atmesti, kaip nepagrįsta ir neįrodyta.

Praėjusių metų liepą Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė, kad policija sulaikė A. Arutiunianą, įtariamą dėl merginų prievartavimo.

Tuometinis įtariamojo advokatas Julius Jasaitis BNS yra pasakojęs, kad mergina dėl galimo išžaginimo „sureagavo“ po trijų savaičių, o jos tėvai kreipėsi į įtariamąjį prašydami pinigų, byloje pareiškė 50 tūkst. eurų neturtinės žalos ieškinį. Mergina esą jautėsi apsvaiginta, tačiau po trijų savaičių svaigiųjų medžiagų organizme jau nebuvo likę.

Antrajame bylos epizode nukentėjusioji yra nepilnametė, A. Arutiunianui pateikti įtarimai dėl lytinės aistros tenkinimo pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę.

Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl išžaginimo, nustatė, kad fotografu Dovydu prisistatantis asmuo internete ieškojo merginų, norinčių tapti fotomodeliais.

Pažadėjęs tarptautinę modelio karjerą, jis sutardavo dėl fotosesijos, atsivesdavo merginą į butą Vilniuje, fotografuodavo, o vėliau, galbūt apsvaiginęs nenustatytais preparatais ir pasinaudodamas bejėgiška būkle, lytiškai santykiaudavo prieš nukentėjusiosios valią.

Bute atlikus kratą aptikta paslėptų vaizdo kamerų. Policijos duomenimis, fotosesijų nuotraukos ir paslėptomis kameromis padaryti vaizdo įrašai galbūt naudoti nusikalstamiems tikslams.

Ikiteisminis tyrimas dėl A. Arutiuniano veiksmų dar nebaigtas.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.