Teisėjų taryba prezidentui patarė atleisti išgėrusią vairavusią Alytaus teisėją

Teisėjų taryba prezidentui patarė atleisti išgėrusią vairavusią Alytaus teisėją

Ramūnas JAKUBAUSKAS (BNS) / DELFI nuotr.

Teisėjų taryba prezidentui patarė atleisti išgėrusią vairavusią Alytaus teisėją Vaidutę Stangvilienę, pažeminus teisėjo vardą.

Toks sprendimas priimtas neeiliniame Teisėjų tarybos posėdyje, kuriame dalyvavo iš viso 18 narių.

Pati teisėja posėdyje nedalyvavo ir prašė sprendimą priimti be jos.

BIC

Prezidentas Gitanas Nausėda anksčiau yra sustabdęs teisėjos įgaliojimus, kol bus priimtas sprendimas dėl jos atleidimo iš pareigų.

Sprendimas kreiptis į Teisėjų tarybą dėl patarimo atleisti teisėją priimtas generaliniam prokurorui pateikus duomenų, kad V. Stangvilienės atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vairavimo apsvaigus alkoholiu.

G. Nausėdos teigimu, teisėjams yra keliami ne tik ypač aukšti profesionalumo, bet ir elgesio, moralės reikalavimai. Teisėjų reputacija privalo būti nepriekaištinga, o elgesys, susijęs ne tik su tiesioginiu pareigų atlikimu, bet ir su darbu nesusijusioje aplinkoje, neturi kelti jokių abejonių.

Policijos departamento duomenimis, gruodžio 24 dieną V. Stangvilienės vairuojamas „Nissan Primera“ Alytuje, Ligoninės gatvėje, kliudė stovintį „VW Golf“.

59-erių teisėjai nustatytas 2,44 promilės girtumas. Per eis­mo įvy­kį žmonės ne­nu­ken­tė­jo.

V. Stangvilienė tei­sė­ja Aly­tu­je dir­ba nuo 1994-ųjų.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vai­ra­vi­mo ap­svai­gus al­ko­ho­liu. Už tai gre­sia bau­da, areš­tas ar­ba lais­vės at­ėmi­mas iki vie­nų me­tų ir tei­sės vai­ruo­ti pra­ra­di­mas nuo vie­nų iki pen­ke­rių me­tų.

V. Stangvilienė portalui alytausnaujienos.lt yra sakiusi, jog pati nemato savęs toliau dirbančios teisėjos darbą: „Kaip aš ga­liu ja bū­ti, jei pa­ti to­kias by­las nag­ri­nė­ju. Man tik­rai gė­da ir prieš ko­lek­ty­vą, ir prieš pa­žįs­ta­mus.“

„Bu­vo sun­kus lai­ko­tar­pis dar­be, šiais me­tais dir­bau iki­teis­mi­nių ty­ri­mų tei­sė­ja. To­kių ty­ri­mų šį­met la­bai pa­dau­gė­jo. Dar pri­si­dė­jo as­me­ni­nės pro­ble­mos, tie­siog pa­lū­žau. Par­kuo­da­ma sa­vo au­to­mo­bi­lį už­kliu­džiau ki­tą, to net ne­pa­ju­tau, per sprin­dį nu­brau­kiau jo prie­ki­nę de­ta­lę. Iš na­mo iš­ėję du vy­rai pra­dė­jo ant ma­nęs šauk­ti, aš tie­siog pa­si­me­čiau. Tik­riau­siai jie iškvie­tė ir po­li­ci­ją“, – kalbėjo teisėja.

Apylinkės teisėją skiria ir atleidžia prezidentas prieš tai gavęs Teisėjų tarybos pritarimą.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.