Teatrui „Menas“ vadovaus jaunas aktorius paaiškėjo ir kiti konkurso dalyviai

Teatrui „Menas“ vadovaus jaunas aktorius paaiškėjo ir kiti konkurso dalyviai

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Panevėžio miesto savivaldybės, "Facebook" nuotr.

Teatro „Menas“ vadovu tapo A. Jucius.

Panevėžio teatro „Menas“ turi vadovą. Panevėžio miesto savivaldybės skelbtą konkursą šiandien laimėjo panevėžietis aktorius Anupras Jucius. Be jo konkurse dalyvavo dar du asmenys.

Konkursą A. Jucius laimėjo iš antro karto – nesėkmingai konkurse jis dalyvavo pernai rugsėjo 14 dieną. Tuomet be jo laimę bandė ir buvusi orkestro „Panevėžio garsas“ vadovė Zita Bareikienė.

Pastaruoju metu naujasis teatro „Menas“ konkurso laimėtojas dirbo Šiaulių dramos teatre. Sausio 18 dieną jis dar vadins spektaklyje „Išrinktieji“, kurį režisuoja Monika Klimaitė.

BIC

A. Jucius naujienų portalų JP sakė nenorįs palikti aktorystės. „Prašysiu Savivaldybės leidimo vaidinti spektakliuose“, – sakė naujasis teatro „Menas“ vadovas.

Panevėžietis A. Jucius aktorystę studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, dirbo J. Miltinio ir Šiaulių dramos teatruose, kūrybos vadovu – VšĮ „Meno genas“, techninės dalies vadybininku – Muzikos ir teatro akademijoje.

A. Juciaus siekiai tapus teatro „Menas“ vadovu – kurti unikalų miesto teatrą, ugdyti europietišką požiūrį į bendrąją žmogaus kultūrą, keliant įstaigos lygį, kartu stiprinant Panevėžį kaip traukos centrą. Planuojama į „Meną“ kviestis perspektyvius jaunuosius šalies režisierius, bendradarbiauti su įvairių kartų dramaturgais, choreografais, kompozitoriais, scenografais, aktoriais, Muzikos ir teatro akademija.

Bus peržiūrima administracijos struktūra, stiprinama edukacinė, koprodukcinė veikla, vizualinis teatro įvaizdis, organizuojami koncertai, kultūros vakarai, diskusijos, spektaklių aptarimai, skaitmenizuojama bilietų pardavimo sistema, pertvarkoma ir atnaujinama techninė ūkinė bazė.

K. Vaičiulis.

Į teatro „Menas“ vadovo konkursą taip pat dalyvavo buvęs įstaigos vadovas Kęstutis Vaičiulis ir Panevėžio rajono Liūdynės kultūros centro Velžio padalinio vadovė Kristina Šimonytė-Christensen.

Nors konkurse ir nežadėjo dalyvauti, tačiau K. Vaičiulis ištraukė dokumentus iš stalčiaus ir juos pateikė savivaldybei.

Po konkurso K. Vaičiulis naujienų portalui JP prisipažino, kad dalyvavimas konkurse jam buvo naujas dalykas.

„Man tai naujas dalykas, nors konkurse dalyvavau prieš 10 metų. Kadangi mano pavardė prasideda raide „V“, konkurse buvau paskutinis. Man buvo smalsu, ko klaus, apie ką kalbėsime. Viską pristačiau, kadangi dalyvavo atstovas iš Kultūros ministerijos, išsamiai. Kalbėjau apie dabartį, ateitį. Klausimų neuždavė. Manau, kad prisistačiau gerai“, – aiškino K. Vaičiulis ir tikino, kad konkurso rezultatų nežino.

Beje, šiandien taip pat vyko konkursas ir į Panevėžio muzikinio teatro vadovo postą. Šį konkursą laimėjo muzikinį išsilavinimą turintis 30-metis Nerijus Jakštonis.

Naujieji teatrų vadovai – N. Jakštonis ir A. Jucius – pareigų imsis tinkamumą patvirtinus STT – sausio pabaigoje-vasario pradžioje.

Labirintų parkas

Modelis

AIK

Mano namukas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.