Tautinių mažumų departamentas siūlo tarp atmintinų įtraukti romų genocido dieną

Tautinių mažumų departamentas siūlo tarp atmintinų įtraukti romų genocido dieną

BNS / Gedimino KARTANO nuotr.

Tautinių mažumų departamentas kreipėsi į Seimo Žmogaus teisių komitetą prašydamas tarp atmintinų dienų įtraukti rugpjūčio 2-ąją minimą Tarptautinę romų genocido dieną.

Kaip pažymima Tautinių mažumų departamento pranešime, 1944 metų rugpjūčio 2 dieną Lenkijoje, Aušvico-Birkenau koncentracijos stovykloje, buvo sunaikintas romų (čigonų) lageris ir nužudyta apie 3000 jame kalintų žmonių.

Per Antrąjį pasaulinį karą romai, kaip ir žydai, nacių buvo persekiojami iš rasistinių paskatų. Iš viso
nacių okupacijos metais, įvairių istorikų vertinimu, Lietuvoje buvo nužudyta 200–500 romų.

BIC

„Tarptautinės organizacijos oficialiai pripažįsta romų genocidą ir siekia, kad visose valstybėse ši diena
būtų minima rugpjūčio 2 dieną“, – pažymima departamento pranešime.

2015 metais rezoliuciją „Dėl priešiškumo romams Europoje ir romų genocido Antrojo pasaulinio karo metais minėjimo” priėmė Europos Parlamentas. Ja pripažįstamas romų genocido Antrojo pasaulinio karo metu faktas, o valstybės raginamos rugpjūčio 2 dieną paskelbti romų genocido diena.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.