12.9 C
Panevėžys
Šeštadienis, 24 rugsėjo, 2022

Ar Tarybos opozicija savo veiksmais stabdo Panevėžio atsinaujinimą?

Aistros dėl Panevėžio autobusų stoties ir toliau nerimsta. Socialiniame tinkle „Facebook“, neva būsimos Autobusų stoties pastato vizijos nuotrauką įkėlusi Panevėžio miesto tarybos opozicijos lyderė Gema Umbrasienė, vėliau sutiko, kad tai, ką jį paviešino, ne būsimos Autobusų stoties pastatas, bet pagal architekto Rolando Paleko parengtą viziją – daugiaaukštė automobilių stovėjimo aikštelė, kurios nebus.

Be to, politikė savo „Facebook“ paskyroje paviešino prašymą, kuris adresuotas Vyriausybės atstovui, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybai ir Panevėžio apygardos prokuratūrai.

Šį prašymą pasirašė devyni Panevėžio miesto tarybos opozicijos politikai: Indiana Grigienė, Jurga Girdzijauskienė, Vitalijus Satkevičius, Mantas Leliukas, Gema Umbrasienė, Maurikijus Grėbliūnas, Erika Kosej, Ričardas Bakanauskas, Viktorija Polzunovaitė.

Panevėžio miesto tarybos opozicija specialiųjų tarnybų pagalba nori išsiaiškinti, ar Panevėžio miesto savivaldybės taryba prieš kelias savaites teisėtai pritarė sprendimui, kad būtų sudaryta paramos sutartis su UAB „Baltisches Haus“ dėl naujos Panevėžio autobusų stoties.

Nerimas dėl viešojo intereso

Opozicijos prašymas baigiamas tokiais žodžiais: „Ar Savivaldybės tarybos valdančiųjų priimtas sprendimas neprieštarauja LR Civilinio kodekso 6.470 straipsnio nuostatomis bei kitiems LR teisės aktams; ar nebus pažeistas viešasis interesas, nes nebuvo skelbtas ir neįvyko Panevėžio autobusų stoties atnaujinimo architektūrinis investicijų konkursas, o išskirtinėmis sąlygomis pritarta vieninteliam projektui, dėl ko miesto visuomenė neturėjo galimybės rinktis geriausio ir efektyviausio; ar nepažeistas viešasis interesas, išbraukus iš URBAN programos Autobusų stoties ir jos prieigų sutvarkymo projektus, tokiu būdu dirbtinai ženkliai padidinus viešų lėšų poreikį Autobusų stoties teritorijai sutvarkyti (rekonstrukcijos senojoje vietoje, nauja statyba naujoje vietoje, teritorijos perplanavimas, viskas susiję su ta pačia – autobusų stoties funkcija)?“

Panevėžio tarybos opozicijos pasirašytas prašymas.

Laukia padėkos

Naujienų portalas JP Tarybos opozicijos lyderės G. Umbrasienės klausė apie prokuratūrą ir kitas specialiąsias tarnybas pasiekusį prašymą.

Panevėžio apygardos prokuratūrą ir kitas specialiąsias tarnybas pasiekė jūsų (opozicijos narių) pasirašytas prašymas pradėti tyrimą ir išsiaiškinti dėl paramos sutarties. Ar ji yra teisėta ir, ar nemanote, kad tokiais raštais, opozicija stabdo Panevėžio atsinaujinimą, projektų įgyvendinimą?

G. Umbrasienė.

Opozicija nėra pasirašiusi jokio rašto su prašymu pradėti tyrimą. Šis raštas viešai paskelbtas socialiniuose tinkluose ir su juo gali susipažinti kiekvienas miestietis, taip pat ir žurnalistas. Skelbtume ir savivaldybės internetinėje svetainėje, tačiau mums to daryti neleidžiama. Opozicija paprašė atsakingų institucijų išaiškinti, ar valdančiųjų politikų jau priimtas sprendimas priimti dovaną, kurios  nėra, ir suteikti dovanotojui teisę  projektuoti be konkurso, kai nebuvo viešinami projektiniai pasiūlymai, tik kuriuos patvirtinus, galimi ir privalomi viešieji pirkimai projektavimo paslaugoms,  neturi korupcijos požymių ir yra teisėtas.

Opozicija niekaip nestabdo dovanoto Panevėžio atsinaujinimo, nes, pabrėžiu, sprendimas Taryboje yra priimtas ir niekas valdžiai netrukdo jo realizuoti.

Pasklidusios iš valdžios rūmų dejonės yra klaidinančios ir reiškia nepasitikėjimą savimi bei savo priimto sprendimo teisėtumu. Analogiška  situacija: meras yra teisiamas dėl korupcinio pobūdžio nusikaltimų, tačiau ir toliau dirba mero darbą, nes teismo sprendimo nėra, įgaliojimai nėra nutrūkę. „Dovanos“ atveju Tarybos sprendimas yra priimtas, galiojantis ir jokie raštai jo galiojimo nesustabdo.

Kad nereikėtų klausti iš naujo, opozicija dar kartą užtikrina, jog ji taip pat netrukdo tvarkyti Senvagės, Skaistakalnio, Autobusų stoties pastato, užbaigti Respublikos gatvės ir Laisvės aikštės tvarkymo darbų bei viso kito miesto atnaujinimo. Jau vien dėl to, kad ji mažuma ir niekaip negali laimėti balsavimo Taryboje, kokia teisi bebūtų. Opozicija laukia iš valdančiųjų nuoširdaus kalėdinio AČIŪ už jos atliekamą šventą darbą, saugant valdančiuosius nuo korupcinių veiksmų ir klaidų.“

[quote_box_center] Panevėžio miesto tarybos opozicijos pasirašytas prašymas. Jį rasite čia.[/quote_box_center]

Tiki sutartimi

Priminsime, jog Panevėžio miesto savivaldybės taryba prieš kelias savaites pritarė, kad būtų sudaryta paramos sutartis su UAB „Baltisches Haus“. Bendrovė parengs ir miestui parengs naujos autobusų stoties techninį projektą, užsiims statybų priežiūra.

Prieš savaitę naujienų portalui JP Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna patvirtino, kad politikai pritarė paramos sutarties sudarymui.

„Tikimės, kad tokia sutartis bus sudaryta. Tai ne dovana, bet parama. Viliamės, kad nauja stotis bus statoma pagal vieno žymiausių Lietuvos architektų, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato R. Paleko projektą“, – aiškino T. Jukna.

T. Jukna.

Klaidinti negalima

Be to, jis paaiškino, ką mano apie Tarybos narės G. Umbrasienės socialiniame tinkle platinama būsimo Autobusų stoties pastato vizija:

„Tai negerai, kai yra klaidinami panevėžiečiai, o juos klaidina miesto politikai. Tai daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės pastatas, kuris buvo numatytas statyti priešais prekybos centrą. Tačiau jo nebus. Negaliu pasakyti, kodėl Tarybos opozicijos lyderė G. Umbrasienė savaip interpretuoja situaciją. Negerai, kad klaidinami žmonės. Galbūt norima interpretacijomis sukelti abejonių arba pristabdyti darbus ir nukelti naujos Autobusų stoties statybas.“

R. Stundžienė.

Prašymą gavo – ruošia atsakymą

Panevėžio apygardos prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė naujienų portalui JP patvirtino, kad yra gautas Panevėžio miesto savivaldybės tarybos opozicijos prašymas.

„Gavome jį lapkričio 29 dieną. Jis perduotas Vyriausybės atstovui Vilniaus ir Alytaus apskritims, kuris atlieka Vyriausybės atstovo Panevėžio ir Utenos apskritims funkcijas. Ši tarnyba pagal kompetencijas išnagrinės opozicijos prašymą“, – paaiškino prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė R. Stundžienė.

Vyriausybės atstovo patarėjas Aurimas Škutas pavirtino, kad ruošiamas atsakymas Panevėžio miesto Tarybos opozicijai.

„Turime 20 darbo dienų atsakymui parengti. Jį turi patvirtinti Vyriausybės atstovas Vilniaus ir Alytaus apskritims Julius Arlauskas, kuris laikinai atstovauja ir Panevėžio bei Utenos apskritims“, – trumpai paaiškino A. Škutas.


5 komentarai

dalija 2019-12-12 12:09 at 12:09

Mano, kaip panevėžietės, pasitikėjimo neturiu šie opozicijos nariai, už kuriuos niekada bebalsuosiu, kurių niekada nerinksiu:
Indiana Grigienė,
Jurga Girdzijauskienė,
Vitalijus Satkevičius,
Mantas Leliukas,
Gema Umbrasienė,
Maurikijus Grėbliūnas,
Erika Kosej,
Ričardas Bakanauskas,
Viktorija Polzunovaitė.

Atsakyti
Jurgis 2019-12-12 12:33 at 12:33

Gėda opozicijai! Gėda!
Kyla klausimai, kas tam Trojos arkliui, tam kenkimui taryboje iš vidaus išties diriguoja? Kiek dirigentui rūpi Lietuvos, sudarytos iš atskirų miestų ir kaimų, pažanga? Pagal kokį kursą šiuo metu gryninami fariziejiški 30 sidabrinių?

Atsakyti
Olga 2019-12-12 15:26 at 15:26

Rusijos rublio skaičiuoklė – rubliai į eurus, eurai į rublius. Ši rubliai į eurus ir eurai į rublius valiutų skaičiuoklė pateikia tikslius rezultatus akimirksniu.

Atsakyti
Valdas 2019-12-12 13:54 at 13:54

Faktiškai rajono gyventojai- Tarybos nariai: Indiana Grigienė, Mantas Leliukas, Girdzijauskienė. Jie apgavo rinkėjus deklaravę gyvenamą vietą mieste.Ar tai sąžininga? Apskritai jie net neturi teisės būti miesto Tarybos nariais. Įstatymų netobulumas leidžia sukčiauti. GĖDA!

Atsakyti
arijus 2019-12-12 15:21 at 15:21

Povilai Urbšy, kodėl tavo keime nieko nieko ir nieko naujo? Žodžiai sau – veiksmai sau. Jeigu būtum tik kalbanti galva – vajė kokį įspūdį sudarytum. Bet kai tik prie darbų veiksmų – tada o siaube…
“Kurkime jaukų miestą kartu” vėl ir prieš jaukumą ir prieš kūrimą ir prieš darną?

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

A. Aleksijevič: protestai Rusijoje gali iššaukti neramumus, bet jiems reikia lyderio

confident-noyce

I. Šimonytė sako turinti rimtesnių priekaištų ministrams nei jiems pateikia opozicija

confident-noyce

S. Skvernelis: labiausiai kliūna, kad dėl augančių kainų nėra plano „čia ir dabar“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau