Tartasi dėl kvapų sklidimo sumažinimo

Tartasi dėl kvapų sklidimo sumažinimo

Pasitarime sutarta, kad UAB „Aukštaitijos vandenys“ suintensyvins nuotekų dumblo apipurškimo periodiškumą, sudarys šių darbų grafiką, išbandys tegul ir daug brangesnius, tačiau efektyvesnius preparatus ir technologijas.

Birželio 10 dieną UAB „Aukštaitijos vandenys“ generalinis direktorius Saulius Venckus Panevėžio rajono savivaldybėje tarėsi dėl nemalonių kvapų sklidimo iš Panevėžio nuotekų valyklos sumažinimo galimybių. Šiltuoju metų laiku nemalonių kvapų sklidimas iš valyklos suintensyvėja dėl suintensyvėjančių biocheminių procesų dumblo tvarkymo metu ir iš beveik 6 ha plote sukaupto nuotekų dumblo talpyklų. Nemalonius kvapus vėjas, oro srautai nuneša į gyvenamąsias vietoves ir gyventojams sukelia diskomfortą.

„Mes suprantame gyventojų, kurie kenčia nuo nemalonių kvapų, nepasitenkinimą. Kad sumažinti nemalonių kvapų sklidimą iš nuotekų dumblo talpyklų, jau penkti metai karštuoju metų laiku dumblas talpyklose periodiškai, 3-4 kartus per sezoną, apipurškiamas probiotikais – specialiomis kvapų intensyvumą slopinančiomis medžiagomis, – sako S. Venckus. – Tačiau dėl didelio dumblo kiekio, aktyvių jo biocheminių procesų, purškimas probiotikais nėra visiškai efektyvus.

venckus  11-08-25 (4)
Anot S. Venckaus, dėl didelio dumblo kiekio, aktyvių jo biocheminių procesų, purškimas probiotikais nėra visiškai efektyvus.

„Aukštaitijos vandenų“ bendrovė niekada nepamiršta šios problemos, aktyviai domisi kolegų patirtimi, sprendžiant tokias pat problemas, analizuoja preparatų, mažinančių kvapų sklidimą, pasiūlą bei efektyvumą. Situaciją blogina padidėjusi nuotekų, atitekančių iš miesto pramonės įmonių, tarša, turinti neigiamos įtakos ne tik intensyvesniam nemalonių kvapų sklidimui, bet ir nuotekų valyklos darbui apskritai.

BIC

Pasitarime sutarta, kad UAB „Aukštaitijos vandenys“ suintensyvins nuotekų dumblo apipurškimo periodiškumą, sudarys šių darbų grafiką, išbandys tegul ir daug brangesnius, tačiau efektyvesnius preparatus ir technologijas, o tą pačią dieną Panevėžio miesto nuotekų valyklos dumblo talpyklose sukauptas dumblas vėl buvo pradėtas apipurkšti probiotikais.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.