22.5 C
Panevėžys
Šeštadienis, 12 birželio, 2021

Tarptautinis mokinio pažymėjimas turėtų žengti ir į Panevėžio mokyklas

ISIC – vienintelis tarptautinis mokinio pažymėjimas, išduodamas Lietuvos pagrindinių, vidurinių, profesinių mokyklų bei gimnazijų mokiniams.

Panevėžio miesto savivaldybėje rinkosi Panevėžio miesto savivaldybės švietimo taryba, kuri svarstė ne vieną miesto švietimo bendruomenei svarbų klausimą, tarp jų – ir ISIC mokinio pažymėjimo įvedimo Panevėžio mieste.

Diskutuota daugiau nei metus

Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centras, dar 2015-ųjų rudenį, moksleivių iniciatyva, pradėjo svarstyti galimybes ir galimas naudas, siekiant įprastinį popierinį mokinio pažymėjimą pakeisti į ISIC tarptautinį mokinio pažymėjimą.

Sąjungos Panevėžio padalinys nuo 2015-ųjų organizavo įvairių formų darbo grupes, susirinkimus, diskusijas bei posėdžius, kurių metu svarstė įvairias nuomones ir galimybes, teikė raštiškas pozicijas ir nuomones Panevėžio miesto savivaldybės merui R. Račkauskui, Tarybai, Jaunimo reikalų koordinatoriui, Jaunimo reikalų tarybai, vicemerui P. Luomanui bei kitiems pareigūnams ir institucijoms, siekiant pradėti dialogą, dėl moksleivių pažymėjimų skaitmeninimo ir tobulinimo Panevėžyje.

Išvadose – ne tik laisvalaikiui, bet ir akademinio sąžiningumo skatinimui

„Panevėžio moksleivių nuomone, mokinio pažymėjimas turi būti moderni ir realiai naudinga priemonė, padedanti ne tik įrodyti, kad esi moksleivis, bet ir naudotis moksleiviams suteikiamomis lengvatomis bei pasiūlymais, skatinančiais aktyvų ir naudingą laisvalaikį. Atsižvelgus į moksleivių išreikštą poreikį bei siūlymus, kitų Lietuvos savivaldybių moksleivių patirtį bei  rekomendacijas, manome, kad Panevėžio miesto mokyklose reikia  įvesti  pilnaverčius bei modernius, ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniu lygmeniu pripažįstamus mokinio pažymėjimus“, – teigė Panevėžio moksleivija savivaldybės pareigūnams bei institucijoms teiktose pozicijose.

T. Bilevičius.
T. Bilevičius.

„Labai svarbu suvokti, kad koja kojon žengiame į priekį su XXI-uoju amžiumi. Tai reiškia, kad negalime svarstyti ar mąstyti, jog eiti kartu su tobulėjimu, galbūt kažką gali kainuoti. Tai kainuos ir tai – faktas. Tik labai svarbu, kad įsitikintume, kokį pagrindą gali suteikti tas savotiškas tobulėjimas.

Šiuo atveju, įprasto popierinio moksleivio pažymėjimo keitimas nėra tik noras gauti kartu su pažymėjimu ateinančias nuolaidas ar kitas galimybes. Aišku, kad tai svarbu, bet dar svarbiau – jog įvesdami sistemą, kurioje moksleivio diena būtų kompiuterizuota ir sudarytos tinkamos sąlygos tėvams ar globėjams stebėti pastarojo dieną, užtikrintų tvaresnį akademinio sąžiningumo sistemos tobulėjimą. Apklausos parodė, kad tai ypatingai svarbu pradinių klasių ar šiek tiek vyresniųjų klasių moksleivių tėvams ir globėjams.

Dar 2016-ųjų pradžioje garsiai diskutavome apie tai, kaip svarbu skatinti akademinį sąžiningumą. Šiai dienai turime galimybę žengti žingsnį link realaus šių diskusijų įgyvendinimo.

Tikiu, kad tai turėtų sudaryti sąlygas visai Panevėžio miesto švietimo sistemai jausti, kad ne tik atsinaujinimas, bet ir tvarumo jausmas, sudarys galimybes tobulėti ir dar kokybiškiau įgyvendinti formuojamus uždavinius“ – po Švietimo tarybos posėdžio teigė jos narys, Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centro švietimo ir jaunimo politikos koordinatorius Tomas Bilevičius.

Tėvai – taip pat už atsinaujinimą

Dar 2015 metų pavasarį LMS Panevėžio padalinio atlikta apklausa parodė, kad ir moksleivių tėvams bei globėjams, taip pat, yra svarbus pažymėjimų atnaujinimas.

Pastarieji apklausoje įvardino, jog dabartiniuose mokinių pažymėjimuose trūksta tvarumo ir modernumo. Tėvai trūkumu, taip pat, įvardino ir pažymėjimų nelankstumą dėl geografinio pripažinimo, nes dabartinis Lietuvos Respublikoje įprastai naudojamas mokinio pažymėjimas galioja tik valstybės ribose. Kitose valstybėse pažymėjimas nėra pripažįstamas, kaip oficialus mokinio pažymėjimas.

Taip pat, tėvai apklausoje akcentavo, jog, ypatingai pradinių klasių moksleiviams, trūksta sistemos, kuri apimtų didžiąją dalį moksleiviškos dienos, o tėvai visada galėtų stebėti kaip sekasi pirmaisiais mokymosi metais tvarkytis mokykloje jų atžaloms, todėl siūlė dabartinį mokinio pažymėjimą tobulinti didinant jo funkcionalumą naudojantis mieste teikiamomis paslaugomis, kaip viešojo transporto elektroninis bilietas, integruota bibliotekų skaitytojo kortelė, elektroninė piniginė atsiskaitant mokyklos valgykloje bei praėjimo sistemos mokymosi įstaigoje tapatybės nustatymo kortelė.

Rekomenduos pradėti nuo vienos mokyklos

Po ISIC tarptautinio mokinio pažymėjimo galimybių ir naudos, darbo grupių rezultatų pristatymo bei ilgų diskusijų Švietimo tarybos posėdyje, jos nariai nusprendė Panevėžio miesto savivaldybės merui R. Račkauskui rekomenduoti sudaryti galimybes pažymėjimo ir kartu su juo einančių sistemų diegimą pradėti nuo vienos Panevėžio miesto savivaldybės mokyklos, kurioje, įdiegus pažymėjimą ir sistemas, būtų galima stebėti ar pažymėjimo visuma prisideda prie akademinio sąžiningumo bei papildomo saugumo ugdymo įstaigoje užtikrinimo.

Esant teigiamam pavyzdžiui, būtų galima diskutuoti ir apie tolimesnį pažymėjimo diegimą kitose Panevėžio miesto savivaldybės mokyklose.

Švietimo tarybos nariai, taip pat, pažymėjo, jog į pažymėjimo diegimo procesą aktyviai turėtų įsitraukti tiek mokyklos ir jų bendruomenės, tiek verslas, tiek Panevėžio miesto savivaldybės administracija.

Šiuo metu Panevėžio moksleiviams yra išduodami popieriniai laminuoti mokinio pažymėjimai, gaminami mokyklų raštinėse.

ISIC (International Scholar Identity Card) – vienintelis tarptautinis mokinio pažymėjimas, išduodamas Lietuvos pagrindinių, vidurinių, profesinių mokyklų bei gimnazijų mokiniams. Mokinio pažymėjimas ISIC kartu yra ir nuolaidų kortelė, suteikianti daugiau nei 40 000 nuolaidų 126 pasaulio valstybėse ir daugiau kaip 1 000 nuolaidų Lietuvoje.


1 komentarai

isic 2018-01-25 13:37 at 13:37

Kuo toliau tuo daugiau moksleivių keliaują po užsienio šalis. Todėl isic pažymėjimas reikalingas ne tik studentams.

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio moksleiviams – galimybė iš arti susipažinti su miesto įmonių veikla

confident-noyce

Panevėžio įmonės kviečiamos prisidėti kuriant pamokas moksleiviams

confident-noyce

Į klases gali grįžti 5–11 klasių moksleiviai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau