Tarptautinėse pratybose Ukrainoje dalyvavo ir panevėžiečiai kariai

Tarptautinėse pratybose Ukrainoje dalyvavo ir panevėžiečiai kariai

JP / KMHB nuotr.

Šiandien baigėsi dvi savaites trukusios tarptautinės pratybos „Maple Arch 2019“, vykusios 199-ajame oro desanto mokymo centre, Žitomire (Ukraina).

Pratybose kartu su Albanijos, Bulgarijos, Kanados, Lenkijos, Rumunijos, Sakartvelo, Šiaurės Makedonijos ir Ukrainos kariais dalyvavo ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų karių grupė sudaryta iš Karaliaus Mindaugo husarų bataliono, Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų  Nekinetinių operacijų kuopos karių.

BIC

Pratybų metu Lietuvos karių kontingentas kartu su Kanados ginkluotųjų pajėgų kariais  iš 5-osios Kanados divizijos stebėjo ir mokė Ukrainos bei Sakartvelo karius, naudoti standartinį NATO karinį sprendimo priėmimo procesą bei vykdyti operacijų valdymą pagal standartines veiklos procedūras.

Kaip teigė Lietuvos karių grupės vyresnysis, Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadas majonas Vilius Zagurskis, šios pratybos buvo visapusiškai naudingos.

„Veikiant tarptautinėje aplinkoje kariai apsikeitė patirtimi ir geriausia praktika, gilino žinias bei mokėsi vieni iš kitų, užmezgė naujus ryšius ir darbo santykius. Šiose pratybose Lietuvos kariai daugiausia vykdė stebėtojų ir patarėjų funkcijas. Tai buvo ne tik puiki proga pasidalinti savo sukaupta patirtimi, bet taip pat ir puikus mūsų karių bei Lietuvos kariuomenės įvertinimas. Tokios svarbios funkcijos yra pavedamos tik patyrusiems ir kompetentingiems kariams. Lietuvos kariai kartu su Kanados atstovais su šia užduotimi susitvarkė puikiai,“, – teigė V. Zagursis.

Pratybų metu buvo inicijuota labdaringa akcija siekiant paremti Žitomiro apskrities socialinės globos ir reabilitacijos centre gyvenančius vaikus.

Lietuvos kariai neliko abejingi ir prisidėjo prie akcijos padovanodami vaikams labiausiai reikiamų  priemonių.

Parama buvo perduota oficialios tarptautinės delegacijos apsilankymo metu vaikų namuose.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.