Tarptautinėje konferencijoje buvo pristatyti net 44 pranešimai

Tarptautinėje konferencijoje buvo pristatyti net 44 pranešimai

Sigitas Gailiūnas_Jekaterina Rojaka_Valdemaras Razumas_Miroslaw PawlakPraėjusį savaitgalį Panevėžio kolegijoje vyko trečioji tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Mokslo ir studijų sąsajos globalizacijos sąlygomis“. Konferencija organizuojama kartu su tarptautiniais partneriais – Daugpilio universitetu (Latvija) ir Konino aukštąją mokykla (Lenkija). Su šiomis aukštojo mokslo institucijomis Panevėžio kolegiją sieja ilgametė draugystė.

Konferencijoje nagrinėtos Biomedicinos, Technologijų ir Socialinių mokslų teorinės ir praktinės aktualijos, kurios yra įtakojamos globalizacijos procesų.

Gausiai susirinkusius konferencijos dalyvius sveikino Panevėžio kolegijos direktorius Egidijus Žukauskas, Daugpilio Universiteto prorektorė Inese Kokina, Konino aukštosios mokyklos rektorius, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Miroslaw Pawlak bei Panevėžio pramonės, prekybos ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas.

BIC

Plenarinį konferencijos posėdį pradėjo Lietuvos mokslų akademijos prezidentas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras Valdemaras Razumas, kuris apžvelgė Lietuvos regionų plėtrą bei Lietuvos mokslų akademijos indėlį į šalies vystymąsi. Vyriausioji ekonomistė Baltijos šalims, DNB banko Ekonominių tyrimo departamento vadovė Jekaterina Rojaka išsamiai pristatė Baltijos šalių ekonomikos pasiekimus ir laukiamus iššūkius. Mykolo Romerio Universiteto profesorė, habilituota mokslų daktarė Rita Aleknaitė-Bieliauskienė dalinosi įžvalgomis apie žmogaus gyvenimo kokybę bei iškėlė idėją, kad svarbiausia vertybė yra žmogiškumas.

Konferencijoje sulaukta 25 užsienio šalių dalyvių iš Lenkijos, Latvijos, Belgijos, Turkijos, Vokietijos. Mokslines bei praktines tezes pristatė Kauno, Klaipėdos valstybinės, Utenos bei Panevėžio kolegijų dėstytojai, Lietuvos sveikatos mokslų, Lietuvos sporto, Kauno technologijos, Šiaulių universitetų mokslininkai. Tarptautiniame renginyje išgirsti Panevėžio kolegijos socialinių partnerių pranešimai, kuriuos skaitė UAB „Rifas“ vadovas Tomas Prūsas, Panevėžio miesto socialinių paslaugų centro vadovė Danguolė Sabulienė, Specialiosios pedagogikos centro „Šviesa“ psichologas Ramūnas Jukna, Panevėžio vaikų darželio „Rūta“ pedagogė Loreta Simanavičienė, Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos mokytojas Aurimas Simanavičius.

Iš viso konferencijos metu buvo pristatyti 44 pranešimai. Daugelis jų anglų kalba.

Antrąją konferencijos dieną buvo suorganizuota išvažiuojamoji sesija – aplankyta pažangi verslo įmonė IQ Wiring Systems. Vizito metu įmonės vadovas Nerijus Olšauskas ne tik pristatė įmonės gaminamus produktus, bet ir supažindino su organizacijoje taikomais valdymo bei kokybės vadybos modeliais. 1,5 val. trukmės ekskursija po vieną pažangiausių Europos įmonių paliko didžiulį įspūdį konferencijos dalyviams.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.