Tarp pavyzdingiausių Seimo narių – panevėžiečiai

GetObject (4)
Panevėžietis Seimo narys B. Matelis sako nėra praleidęs nė vieno posėdžio.

Lietuvos jaunimo iniciatyva, skatinanti jaunų žmonių politinį sąmoningumą ir pilietinį dalyvavimą „Žinau, ką renku“, pateikė Seimo narių posėdžių lankomumo statistiką, kurioje vieni politikai atrodo gana pavyzdingai, kiti, deja, yra apsilankę vos 30 proc. visų vykusių pasėdžių.

Daugiausiai posėdžių praleido socialdemokratai

Kaip rodo oficialūs duomenys, pateikti Lietuvos Respublikos Seimo puslapyje, nuo pat pirmosios naujojo Seimo darbo dienos daugiausia posėdžių praleido socialdemokratų frakcijos nariai.

Vidutiniškai vienas Seimo narys šioje frakcijoje dalyvauja vos kiek daugiau nei pusėje balsavimų.

Palyginimui, galite įsivaizduoti žmogų, kuris, vietoje visos darbo savaitės, į darbą atvyksta tik kas antrą dieną.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai atsidūrė priešpaskutinėje lentelės vietoje. Šiai frakcijai priklausantys parlamentarai vidutiniškai dalyvauja kiek daugiau nei 62 proc. balsavimų.

Labiausiai plenarinius posėdžius lankančios frakcijos titulas atiteko Valstiečių ir žaliųjų sąjungai, kurios nariai vidutiniškai užsiregistruoja į beveik 80 proc. balsavimų.

16997879_1672807016125847_6711228189378776384_n

Pavyzdingiausi

Pagal paskelbtus duomenis, pats pavyzdingiausias seimūnas – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Sergėjus Jovaiša. Jis nėra praleidęs nė vieno posėdžio. Parlamentaro posėdžių lankomumas siekia 99,8 proc.

Pats politikas savo pavyzdiniu lankomumu per daug nesididžiuoja, mat mano, kad tai savaime suprantama disciplina, kurią išsiugdė kol dirbo su sportininkais.

GetObject (3)
Pagal paskelbtus duomenis, pats pavyzdingiausias seimūnas – S. Jovaiša. Jis nėra praleidęs nė vieno posėdžio.

„Tai savaime suprantamas dalykas, juk tai mano darbas ir įprasta kasdienybė“, – naujienų portalui JP sakė S. Jovaiša.

Per trijų mėnesių laikotarpį šis parlamentaras praleido tik du balsavimus, tad atsidūrė lentelės viršuje.

Nuo jo nedaug atsilieka naujai išrinktas Seimo narys Gediminas Vasiliauskas, praleidęs vos trimis balsavimais daugiau.

Pagyrų taip pat nusipelno Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai Aušra Papirtienė, Juozas Rimkus, Guoda Burokienė, Arūnas Gumuliauskas bei mišrios Seimo grupės narys Bronislovas Matelis, savo „sąskaitose“ turintys per 95 proc. balsavimų.

17311471_10207108339061485_252266611_o

Teigia, jog nėra praleidęs nė vieno posėdžio

Penktoje sąrašo vietoje pagal Seimo posėdžių lankomumą esantis panevėžietis parlamentaras Bronislovas Matelis šypsodamasis sako, jog nežino, kur statistikoje dingo 5 proc. Politikas teigia, jog nėra praleidęs nė vieno Seimo posėdžio.

GetObject
Penktoje sąrašo vietoje pagal Seimo posėdžių lankomumą esantis panevėžietis parlamentaras B. Matelis šypsodamasis sako, jog nežino, kur statistikoje dingo 5 proc. Politikas teigia, jog nėra praleidęs nė vieno Seimo posėdžio.

„Iki šiol dalyvavau visuose Seimo posėdžiuose. Galbūt manęs nepriskaičiavo, kai išeinu, jei esu priverstas kalbėtis telefonu ar, kai tiesiog būnu pakviestas iš posėdžių salės trumpam išeiti. Galiu patikinti, kad dar nesu praleidęs nė vieno posėdžio. Į savo darbą žiūriu atsakingai ir nenoriu būti praleidęs itin svarbių mūsų valstybei klausimų“, – teigė B. Matelis.

Politikas prisipažįsta, kad dažnai Seime mato prastą seimūnų prioritetų paskirstymą. Mat daugelis net nesivargina pranešti, kad nebus posėdyje arba tiesiog atsistoję išeina jam dar besitęsiant.

Yra ir nepavyzdingų parlamentarų

Pagal paskelbtą statistiką, mažiausiai posėdžiuose dalyvavo Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Jis tebuvo 8,8 proc. posėdžių. Seimo posėdžiuose nedalyvauja ir premjeras Saulius Skvernelis. Jo lankomumas siekia 30,3 proc.

Daug Seimo posėdžių praleido ir konservatorė Rasa Juknevičienė. Politikės lankomumas – vos 31 proc.

GetObject (2)
Daug Seimo posėdžių praleido ir konservatorė R. Juknevičienė. Politikės lankomumas – vos 31 proc.

Pati R. Juknevičienė naujienų portalui JP prisipažino, kad lankomumui trukdo įvairūs vizitai. Mat ji yra NATO parlamentinės asamblėjos narė.

„Juk negaliu tuo pačiu metu būti NATO parlamentinės asamblėjos posėdyje Amerikoje ir Seime. Tai yra mano tiesioginės pareigos, tad vieni iš posėdžių tikrai nukenčia“, – sakė R. Juknevičienė.

maziausiai-posedziu-lanke-seimo-nariai-58c672947485e

Džiaugtis tenka mažai kuo

Išanalizavus visų Seimo narių lankomumą, džiaugtis tenka mažai kuo. Vienas Seimo narys vidutiniškai dalyvauja kiek daugiau nei 2/3 balsavimų, kuriuose kiekvieno parlamentaro balsas yra itin svarbus.

Žinoma, lankomumas nėra vienintelis matas, jis neparodo teisės aktų ir jų pakeitimų siūlymų, dalyvavimo diskusijose ir komitetų posėdžiuose, kur darbas labai svarbus, ar susitikimų su rinkėjais.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Seimo komitete – elektros ir dujų kainų augimo stabdymo planas

confident-noyce

Seimas imasi plano stabdyti elektros ir dujų kainų augimą

confident-noyce

Seimas apribojo atmintinų metų skaičių, jų galės būti ne daugiau kaip treji vienu metu

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau