6 C
Panevėžys
Antradienis, 24 lapkričio, 2020

Tarp nominuotų Vyriausybės kultūros premijoms – N. Kazlaus, D. Ibelhaubtaitė, V. Rumšas

AutoriusBNSFotoDELFI
D. Ibelhauptaitė.

Į Vyriausybės kultūros ir meno premijas pretenduoja daugiau kaip penkios dešimtys kūrėjų, tarp nominuotųjų – režisierė ir prodiuserė Dalia Ibelhaubtaitė, aktorius Vytautas Rumšas,  operos solistė ir laidų vedėja bei prodiuserė Nomeda Kazlaus.

Tarp pretendentų gauti premijas –  renginių režisierius Dalius Abaris, chorvedžiai Remigijus Adomaitis, Povilas Gylys, žurnalistės, knygų autorės Rūta Noreikaitė (Oginskaitė), Aurelija Arlauskienė, rašytoja Renata Mendeikienė (Šerelytė), poetai, Dovilė Gimberienė (Zelčiūtė), Gintaras Patackas,  Arvydas Valenta, kino režisierė Giedrė Beinoriūtė, „Stalo teatro“ režisierė, aktorė Saulė Degutytė-Šiekštelienė, choreografės Agnija Sarulienė (Šeiko), Leokadija Dabužinskaitė, aktoriai Janina Antanėlienė (Matekonytė), Arvydas Dapšys, Igoris Reklaitis.

Premijas gauti pretenduoja ir teatro kritikė Ramunė Balevičiūtė, menininkių grupė „Baltos kandys“, tarpdisciplininė menininkė Jurga Barilaitė, vertėjai Pranas Bieliauskas ir Vytautas Bikulčius, archyvaras Juozapas Blažiūnas, parodų kuratorius, fotomenininkas Gintaras Česonis, menotyrininkai Erika Grigoravičienė, Vytautas Tumėnas, Adelbertas Nedzelskis, tekstilininkė Monika Žaltauskaitė Grašienė, kultūros vadybininkas Audronis Imbrasas.

Taip pat nominuoti dailininkas, medalininkas Romualdas Inčirauskas, keramikas Arvydas Janušonis, dailininkas Marius Jonutis, menotyrininkė Raminta Jurėnaitė, muzikologė Jūratė Katinaitė, fotografijos menininkas Tadas Kazakevičius, kino dailininkas Augis Kepežinskas, muzikologė, laidų vedėja Zita Kelmickaitė, džiazo muzikantas, kompozitorius Dainius Pulauskas, džiazo muzikantas Leonidas Šinkarenko, muzikantas, kultūros veikėjas Martynas Švėgžda von Bekkeris.

Nominuotųjų sąraše taip pat yra publicistas, fotografas Povilas Sigitas Krivickas, kino operatorius Rimvydas Leipus, tarpdisciplininis menininkas Dainius Liškevičius, muziejininkė ir dailėtyrininkė Elona Lubytė, menininkas Česlovas Lukenskas, fotomenininkas Saulius Paukštys, menininkė Paulina Eglė Pukytė, dailėtyrininkė Ramutė Rachlevičiūtė, grafikė Nijolė Šaltenytė, tapytojai Eglė Velaniškytė, Gražina Janina Vitartaitė, Andrius Zakarauskas, dizainerė-architektė Viktorija Sideraitė Alon, architektas Gintautas Vieversys.

Iš daugiau nei pusšimčio nominuotų muzikos, teatro, dailės, literatūros, kitų kultūros ir meno sričių atstovų Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisija atrinks 12 laureatų. Premijas Vyriausybė paskirs kitų metų sausio pabaigoje.

Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 Vyriausybės kultūros ir meno premijų. Premijos skiriamos Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus. Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 metų.

Premijos dydis šiuo metu siekia 13 260 eurų, premijos gali būti skiriamos pavieniams pretendentams arba pretendentų kolektyvui.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vyriausybės atsakas S. Maslobojevui: kad būtų skirta premija, reikia atitikti reikalavimus

confident-noyce

VDU įsteigta V. Adamkaus premija už pasiekimus aplinkosaugos srityje

confident-noyce

Nacionalinė J. Basanavičiaus premija skiriama tautodailininkui J. Rudzinskui

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau