Tarp naujų koronaviruso atvejų – medikai, pacientai, apsaugos darbuotojas, moksleiviai

Tarp naujų koronaviruso atvejų – medikai, pacientai, apsaugos darbuotojas, moksleiviai

Austėja Masiokaitė-Liubinienė (BNS) / Freepik.com nuotr.

Tarp šešiolikos trečiadienį patvirtintų koronaviruso atvejų – ligoninių pacientai ir darbuotojai, apsaugos darbuotojas, tolimųjų reisų vairuotojas bei moksleiviai, skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Per vakar dieną patvirtinti atvejai – vienas yra Klaipėdos apskrityje, vienas – Panevėžio apskrityje ir keturiolika atvejų patvirtinta Vilniaus apskrityje“, – sakė NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

Koronavirusas nustatytas dar trims Santaros klinikų darbuotojams – vienam Infekcinių ligų centre ir dviem – Krūtinės chirurgijos skyriuje.

BIC

Taip pat užsikrėtė du šios ligoninės Krūtinės chirurgijos skyriaus pacientai.

Su Vilniaus miesto klinikine ligonine siejami trys atvejai: užsikrėtė Keramikų gatvėje esančios „Maximos“ darbuotojas bei du moksleiviai.

Koronavirusas nustatytas ir vienam šios ligoninės pacientui.

Užsikrėtė Respublikinės Klaipėdos ligoninės darbuotojas, kuriam po nedarbingumo tyrimas atliktas prieš grįžtant į darbą, todėl su ligonine atvejis nesiejamas.

„Po tyrimų paėmimo asmuo ligoninėje nedirbo“, – sakė G. Megelinskienė.

Panevėžio apskrityje užsikrėtė tolimųjų reisų vairuotojas, lankęsis Vokietijoje ir Briuselyje.

„Susijęs atvejis – asmens kolega – šiuo metu yra gydomas Vokietijos ligoninėje“, – sakė NVSC atstovė.

Dar vienas atvejis susijęs su kitu tolimųjų reisų vairuotoju, kuris, grįžęs iš Rusijos, nesilaikė saviizoliacijos reikalavimų ir susitiko su artimaisiais. Anksčiau jau buvo pranešta apie vieną nuo šio asmens užsikrėtusį giminaitį.

„Iš viso su šiuo tolimųjų reisų vairuotoju yra susiję du atvejai. Todėl tikrai yra labai svarbu laikytis nurodymų ir visiems asmenims, grįžtantiems iš užsienio, yra privaloma izoliacija“, – pabrėžė G. Megelinskienė.

Koronavirusas taip pat nustatytas Vilniaus apskrityje dirbančiam apsaugos darbuotojui, tačiau užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos.

Apie tris atvejus NVSC duomenų kol kas neturi.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

1 KOMENTARAS

  1. „…Pasak Lietuvos kariuomenės analitikų, dezinformacija siekiama neutralizuoti Lietuvos visuomenės kritinį mąstymą, didinti atskirti tarp valstybės bei jos piliečių, ugdyti žmonių nepasitikėjimą ES ir NATO bei šių organizacijų valstybėmis narėmis, stabdyti naujų komunikacijų infrastruktūros plėtrą, kurstyti protesto akcijas….“

    KRITINIS MĄSTYMAS
    Tai įgūdis leidžiantis įvertinti informaciją ir nuspręsti, kas yra tiesa ir netiesa. Kritiškai mąstyti apie tam tikrą problemą reiškia būti atviru ir išnagrinėti visas galimas alternatyvas.

    Tai, jei atmetamos galimos alternatyvos, tai jau nebekritinis mastymas.

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.