Tarp ministerijoje nakvojančių mokytojų – ir panevėžiečiai

Tarp ministerijoje nakvojančių mokytojų – ir panevėžiečiai

Raimonda MIKUČIONYTĖ / BNS nuotr.

Tarp 25 pasirinkusių nakvynei ministerijos Kolegijų salę ir trys Panevėžio pedagogai. Vienas jų „Vyturio“ progimnazijos mokytojas R. Masilionis.

Keliasdešimt streikuojančių mokytojų praleido dar vieną naktį ir liko Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM), nepaisant prašymo iki šios dienos ryto palikti jos patalpas.

Pirmadienio popietę ministerijos Kolegijų salėje buvo įsikūrę 25 mokytojai iš visos Lietuvos – Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Elektrėnų, Švenčionių ir kitų miestų.

BIC

Pedagogai Švietimo ir mokslo ministerijoje nakvoja nuo trečiadienio, lapkričio 28 dienos.

Tarp 25 pasirinkusių nakvynei ministerijos Kolegijų salę ir trys Panevėžio pedagogai. Vienas jų „Vyturio“ progimnazijos mokytojas Ramūnas Masilionis.

„Kol kas jokių pokyčių nėra. Mokytojo pareiga mokyti, bet, kai situacija tokia – tenka imtis kraštutinių priemonių. Jei neteisybė tampa įstatymu – pasipriešinimas tampa pareiga. Laukiame derybų, bet apie tai galėtų papasakoti Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovybė. Labai pasiilgome mokinių. Jų visada pasiilgsti, ar tai būtų, kai dabar streikas, ar atostogos, ar paprasčiausios poilsio dienos“, – sakė naujienų portalui JP panevėžietis mokytojas.

Kad kol kas jokių pokyčių nėra, teigė ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos lyderis Andrius Navickas.

Pasak jo, apie 20–30 mokytojų ministerijoje toliau laukia derybų dėl reikalavimų keisti rugsėjį įvestą etatinio mokytojų darbo apmokėjimo sistemą ir kelti algas.

„Kaip žinote, yra prasidėjusios derybos, yra išsiųstas derybų protokolas, bet jis nėra iki galo suderintas, nėra parašų. Laukiame profsąjungų ir ministerijos, kad galėtume susitarti“, – kalbėjo streikuojančios profsąjungos pirmininkas ir teigė:

„Reikia ateiti ir galutinai susitarti, reikia tęsti derybas. Negalima viduryje derybų išeiti, kol nesusitari.“

Praėjusią savaitę per derybas švietimo ministrė Jurgita Petrauskienė ir profsąjungos iš esmės sutarė, kaip taisyti rugsėjį įvestą etatinį mokytojų apmokėjimo modelį ir numatyti daugiau finansavimo švietimo pagalbos specialistams.

Dauguma šių punktų buvo pasiūlyti nestreikuojančių profsąjungų, o dėl A. Navicko vadovaujamos streikuojančios profesinės sąjungos reikalavimų sutarta nebuvo.

Jis reikalauja penktadaliu didinti mokytojų atlyginimų koeficientus, taip pat didinti nekontaktinių valandų skaičių priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo pedagogams, naikinti pareiginės algos pastoviosios dalies funkcinius intervalus, mažinti klases, keisti mokytojo etato struktūrą.

Švietimo ir mokslo ministerija teigia penktadienį išsiuntusi šių derybų protokolą profsąjungų patvirtinimui.

A. Navicko vadovaujamos profsąjungos pedagogų streikas tęsiasi ketvirtą savaitę.

Įsibėgėjus protestams, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pirmadienį paskelbė, kad J. Petrauskienė bus viena iš trijų atleidžiamų jo Vyriausybės ministrų.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.