Tarp konservatorių ir „valstiečių“ atsiranda atotrūkis

Tarp konservatorių ir „valstiečių“ atsiranda atotrūkis

Milena ANDRUKAITYTĖ (BNS) / BNS nuotr.

Opoziciniai konservatoriai reitingų lentelėje kyla į viršų, savo nuolatinius konkurentus valdančiuosius „valstiečius“ palikdami su atotrūkiu, rodo dienraščio „Lietuvos rytas“ šeštadienį skelbiama naujausia gyventojų apklausa.

Spalio 5–14 dienomis atliktos apklausos duomenimis, už Gabrieliaus Landsbergio vadovaujamą Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus Seimo rinkimuose balsuotų 16,9 proc. gyventojų, kai prieš mėnesį savo balsą konservatoriams žadėjo 14,5 proc. apklaustųjų.

Rugsėjį Ramūno Karbauskio vedami „valstiečiai“ nežymiai, bet buvo aplenkę konservatorius su 14,9 proc. gyventojų žadama parama ir po ilgo laiko užėmę pirmą vietą reitingų lentelėje. Tačiau spalį jie vėl krenta į antrą poziciją, su 13,1 proc. gyventojų žadamų balsų.

BIC

„Tarp Tėvynės sąjungos ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atsirado didelis skirtumas, jie pirmoje ir antroje vietoje, bet su skirtumu“, – pažymi apklausą atlikusios bendrovės „Vilmorus“ vadovas sociologas Vladas Gaidys.

„Tėvynės sąjungos reitingas nuo visų gyventojų yra 16,9 proc., o buvo 14,5 proc., o nuo balsuojančių – 27,1 proc., o buvo 24,3 proc., bet tai nėra aukščiausias jų rezultatas šiais metais, buvo ir aukščiau, ir žemiau“, – BNS komentuodamas apklausą sakė V. Gaidys.

Trečią vietą lentelėje užima „Tvarkos ir teisingumo“ partija su 8,3 proc. rinkėjų balsų (6,3 proc. rugsėjį).

Taip pat į viršų kyla Vilniaus vicemero Gintauto Palucko vadovaujama Lietuvos socialdemokratų partija, palikdama už savęs atskilusių politikų suburtą Lietuvos socialdemokratų darbo partiją, vedamą parlamentaro Gedimino Kirkilo.

Už G. Palucko socialdemokratus balsuotų 7,2 proc. apklausos dalyvių, kai prieš mėnesį tokių buvo 4,5 procento. Tuo tarpu socdarbiečiams savo balsą žada 3,1 proc. apklausos dalyvių (4,5 proc. rugsėjį).

„Šį kartą Socialdemokratų partijos populiarumas pakilo ženkliai, o Socialdemokratų darbo partija, G. Kirkilo partija atsidūrė ties penkių procentų riba, iškritimo barjero“, – situaciją komentavo V. Gaidys.

Darbo partija gautų 4,8 proc. balsų, kai praėjusį mėnesį jai balsą žadėjo 6,4 proc. apklausos dalyvių.

Liberalų sąjūdis krenta iki 2,5 proc. ir susilygina su Lietuvos centro partija. Lietuvos lenkų rinkimų akciją-Krikščioniškų šeimų sąjungą remia 3,1 proc. apklaustųjų.

Reprezentatyvią gyventojų apklausą dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu bendrovė „Vilmorus“ atliko spalio 5–14 dienomis. Paklaida siekia 3,1 proc.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.