Tarp konkurso „Krašto auksas“ nugalėtojų – trys Panevėžio rajono atstovai

Tarp konkurso „Krašto auksas“ nugalėtojų – trys Panevėžio rajono atstovai

JP / Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Paskelbti Žemės ūkio ministerijos inicijuoto konkurso „Krašto auksas“ nugalėtojai. Konkurse dalyvavo Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos projektų vykdytojai arba paramos gavėjai iš visų Lietuvos apskričių, jau įgyvendinę projektus.

Apdovanojimų atrankos komisija, vertindama pretendentus, didelį dėmesį skyrė jų verslumui, projektų naudai visuomenei ir išrinko po 9 kiekvienos apskrities nugalėtojus. Visuomenė už savo favoritus balsavo „Facebook“ paskyroje „Krašto auksas“.

Tarp Panevėžio apskrities nugalėtojų – trys Panevėžio rajono atstovai. Tai kaimo bendruomenė „Pažaginiai“, įgyvendinusi  projektą „Mobilus SPA“; UAB „Pankera“ ir jos projektas „UAB „Pankera“ gamybinės linijos ir transporto atnaujinimas“ bei Ėriškių kaimo bendruomenė su projektu „Vienybėje jėga“.

BIC

Kaimo bendruomenė „Pažagieniai“, įgyvendindama vietos projektą „Mobilus SPA“ (bendra  vertė beveik 20 800 Eur, skirta 80 proc. intensyvumo paramos suma 13 750 Eur) siekė sukurti bendruomeninį verslą. Įsigytos 7 naujos automatinės terminio masažo lovos, sukurta ir išlaikoma 1 darbo vieta kaimo vietovėje.

Panevėžio rajone Senamiesčio kaime per 20 metų veikianti viena didžiausių molinių dirbinių gamintojų Lietuvoje uždaroji akcinė bendrovė „Pankera“, siekdama atnaujinti gamybos liniją ir transportą, įgyvendino konkurse aukštai įvertintą projektą, kuriam įgyvendinti panaudota 66 proc. intensyvumo parama –  beveik 39 tūkst. Eur.

Ėriškių kaimo bendruomenės 95 proc. paramos lėšomis (beveik 6 500 Eur) įgyvendintas projektas „Vienybėje jėga“ sulaukė ne tik vietos, bet ir viso rajono įvairaus amžiaus gyventojų susidomėjimo. Tarp populiariausių jo veiklų – jau ketverius metus vykusios ir ateityje labai laukiamos drakonų valčių lenktynės.

Konkursas ir dešimties renginių ciklas „Krašto auksas“ surengtas siekiant didinti 2014–2020 m. Lietuvos kaimo plėtros programos žinomumą, viešinti programos įgyvendinimo gerąją patirtį bei pasiektus rezultatus, skatinti aktyvesnį dalyvavimą kaimo plėtros procesuose, viešinti Europos inovacijų partnerystės veiklos grupių veiklą, skatinti inovacijas kaimo vietovėse.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.