Tarp geriausiųjų – ir panevėžiečiai irkluotojai

JP / Organizatorių nuotr.

Trakuose 250 irkluotojų dalyvavo aukščiausio lygio Lietuvos taurės – D. ir Z. Survutų memorialo varžybose. Be geriausių Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojų, kuriems varžybos privalomos norint patekti į šalies rinktinę, dalyvavo ir labai gausi Latvijos komanda (net šešiasdešimt sportininkų), Lenkijos, Estijos bei Rusijos atletai.

Jei svečiai iš užsienio dalyvavo norėdami pasivaržyti nuostabioje trasoje, tai lietuviai kovojo dėl Europos žaidynių kelialapių, o jaunių grupės atstovai dėl teisės atstovauti šalį jaunių-jaunimo Pasaulio čempionate, kuris vyks rugpjūčio mėnesį Rumunijoje.

BIC

Tokio aukšto lygio varžybos Lietuvoje vyksta ne taip dažnai, todėl ypatingai smagu, kad Panevėžio komanda (32 sportininkai) susidedanti iš Panevėžio KKSC, Panevėžio R. Sargūno gimnazijos ir V. Vaičikonio irklavimo klubo sportininkų negrįžo tuščiomis.

Pirmąjį medalį Panevėžiui suaugusių grupėje bei teisę atstovauti šaliai Pasaulio jaunimo čempionate rungtyje K1 1000 m. iškovojo Lukas Šakalys, pralaimėjęs tik sportininkui iš Latvijos.

Dviviete baidare tame pačiame nuotolyje trečią vietą jaunių grupėje nusileidę tik Latvijos ir Lenkijos įguloms užėmė Rytis Sakalauskas ir Heraldas Kairys.

Sidabriniais medaliais dvigubai trumpesniame nuotolyje baidare keturviete (K4 – 500m) pasipuošė jaunės Austėja Poškutė, Gabrielė Srivkinaitė su partnerėmis iš Plungės. Jos nusileido pirmą vietą iškovojusioms Latvijos sportininkėms. Antrąjį Panevėžiui kelialapį į Rumuniją iškovojo Emilijus Montvila baidare keturviete K4-500 m rungtyje su kolegomis iš Šiaulių, Klaipėdos ir Visagino miestų kartu laimėję rungtį, taip įgydami teisę startuoti Pasaulio čempionate.

Antroji ir trečioji vietos šioje rungtyje atiteko latviams. Nemažą intrigą ir didelį žiūrovų būrį sutraukė suaugusių grupės baidarių keturviečių rungtis, kurioje varžėsi Lukas Šakalys kartu su olimpiečiais vienoje valtyje. Deja, jie 1,6 s nusileido pagrindinei šalies keturvietei kurios sudėtyje iš Olimpinių žaidynių prizininkai. Tad po įtemptos kovos Lukas Šakalys į Panevėžio krepšelį įdėjo sidabrinį medalį.

200 m. sprinto nuotolyje Panevėžio sportininkus sėkmė lydėjo tik dviviečių rungtyse. Kanoja dviviete 200 m. rungtyje Žygimantas Česonis su vilniečiu iškovojo antrą vietą, nugalėtojais tapo kauniečiai. Jaunių grupėje baidare dviviete sprinto nuotolyje Emilijus Montvila su porininku iš Šiaulių iškovojo bronzą, nusileidę Latvijos įguloms.

Moterų dviviečių rungtyje 200 m. pirmą vietą iškovojo Anastasija Krasnova su porininke iš Šiaulių, antrosiomis čia finišavo Ala Grigorjeva ir Gabrielė Rauckytė, trečiosiois Lada Čechova su porininke iš Marijampolės ir paskutinius medalius komandai pelnė jaunės Gabrielė Srivkinaitė su Austėja Poškute kurios finišavo trečios, nusileidusios Latvijos įguloms.

Šiomis įtemptomis varžybomis sprinto sezonas tik prasideda. Jau kitą savaitgalį Trakuose vyks Lietuvos jaunių/jaunimo čempionatas bei atranka į jaunių/jaunimo Europos čempionatą.

Artėjant vasarai, susidomėjimas irklavimu gerokai išauga, tad visus norinčius išbandyti treneriai laukia irklavimo bazėje adresu Smėlynės g. 2d, Panevėžys. Registruotis galima ir telefonu 8 687 96545.