Tarp geriausių jaunųjų Lietuvos ekonomistų – ir panevėžietis

Tarp geriausių jaunųjų Lietuvos ekonomistų – ir panevėžietis

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) Verslo vadybos fakultete (VVF) organizuota 21-oji Lietuvos moksleivių ekonomikos ir verslo olimpiada. Į ją atvyko 77 Lietuvos mokyklų mokiniai, kurie sprendė uždavinius ir varžėsi dėl geriausio ekonomisto titulo. Geriausiais paskelbti keturi mokiniai.

Pirmoji olimpiados dalis vyko raštu, o antroji – kompiuterinėse klasėse „Moodle“ aplinkoje. Įveikę daugiausiai užduočių, pirmąją vietą užėmė Kasparas Steponavičius (Kauno technologijos universiteto gimnazija), Rytis Kazimieras Jonynas (Vilniaus licėjus), Gailius Praninskas (Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija), Lukas Kuprys (Vilniaus licėjus). Jiems įteikti banko „Nordea“ įsteigti piniginiai prizai. Septyni dalyviai užėmė antrąją, o devyni – trečiąją vietą. Lietuvos bankas visiems prizininkams skyrė kolekcines monetas. Laureato vardas suteiktas Lukui Kupriui – mokiniui, du kartus laimėjusiam I-II laipsnio diplomus.

BIC

„Atsakingai svarstėme, kokias užduotis pateikti mokiniams: mūsų ekspertų komanda patarė rinktis ir lengvai įveikiamų, ir gilaus ekonominio suvokimo reikalaujančių klausimų. Įvertinę mokinių rezultatus pamatėme, jog didžioji dalis jų turi gana platų supratimą apie ekonomiką, geba pritaikyti mokykloje įgytas žinias įvairiuose kontekstuose“, – sakė VGTU Verslo vadybos fakulteto dekanė prof. Jelena Stankevičienė.

Olimpiadoje buvo tokių uždavinių, kuriuos išsprendė didžioji dalis dalyvių, tačiau pasitaikė ir kietų riešutėlių, juos įveikti pavyko vos keliems mokiniams. Lengviausias mokiniams tekęs uždavinys – užpildyti lentelę, kurioje reikėjo apskaičiuoti bendrąjį vidaus produktą (BVP) vienam gyventojui, absoliutų BVP prieaugį ir BVP prieaugį vienam gyventojui. Lentelę teisingai užpildė 62 proc. mokinių (48 dalyviai). Sunkiausiu uždaviniu, kurį išsprendė tik Kasparas Steponavičius ir Artur Nakliuda, laikytas ryšio tarp gamybos kiekio, kvalifikuoto darbo bei nekvalifikuoto darbo nustatymas.

Belaukdami rezultatų visi mokiniai ir juos lydintys mokytojai važiavo į edukacines ekskursijas po Lietuvos banką, Pinigų muziejų, Vilniaus savivaldybę, olimpiadą rėmusių kompanijų būstines. Užduotis mokiniams rengė Verslo vadybos fakulteto mokslininkai, savo klausimus olimpiados klausimynui pateikė Lietuvos bankas, įmonė „Nasdaq“, bankas „Swedbank“ ir Lietuvos laisvosios rinkos institutas. Olimpiadą organizavo VGTU VVF kartu su LR švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru. Olimpiada finansuota iš Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programos lėšų.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.