Tarp G. Petkevičaitės-Bitės medalininkų – Kazickų fondas, M. Laurinkus

Tarp G. Petkevičaitės-Bitės medalininkų – Kazickų fondas, M. Laurinkus

BNS / LRS nuotr.

Speciali komisija Seime išrinko 16 šių metų Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatų.

Už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą, bus apdovanotas Kazickų šeimos fondas, poetas Viktoras Rudžianskas, visuomenininkai Laima Ir Jonas Šalčiai, režisierė Vaida Vadoklytė, pranešė Seimo Spaudos tarnyba.

Už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą medaliu įvertinta studentė Rugilė Grendaitė, signataras Mečys Laurinkus, advokatas Ignas Meškauskas ir mokytoja Audronė Pileckienė.

BIC

Kategorijoje už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje laureatas tapo poetė Erika Drungytė, esperantininkas Povilas Jegorovas, visuomenininkai Dalė Poškienė ir Antanas Rašinskas.

Rašytojas Andrius Jakučiūnas, redaktorė Liuda Jonušienė, visuomenininkai Steponas Algimantas Kubeckas bei Ona Voverienė apdovanoti už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes.

Šiemet medalio konkursui iš viso sulaukta 34 kandidatų.

Medalis skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę ir užsienio lietuvių bendruomenę neatlygintinai dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą.

G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalį „Tarnaukite Lietuvai“ yra įsteigęs Seimas.

Jis teikiamas per iškilmingą ceremoniją kasmet kovo 30 dieną, G. Petkevičaitės-Bitės gimimo dieną, Panevėžyje.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.