-2 C
Panevėžys
Trečiadienis, 2 gruodžio, 2020

Tarnybą husarų batalione baigiantis vadas: „Kariams linkiu kantrybės“

R. Putnikas.
R. Putnikas.

2016 metų liepos 27 dieną vadovavimą Pajuostyje dislokuotam Karaliaus Mindaugo husarų batalionui oficialiai pradėjęs dar tuomet majoras Rolandas Putnikas, o dabar pulkininkas leitenantas, šiandien atsisveikina su batalionu.

Jį pakeis majoras Vilius Zagurskis. Iki tol karininkas buvo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų bataliono štabo viršininkas.

Metai nepakartojami

Naujienų portalui JP pulkininkas leitenantas R. Putnikas sakė, kad asmeniniame gyvenime didelių permainų neįvyko.

„Šeima pripratusi, kad keliauju ir retai būnu namuose. Gal labai tuo nesidžiaugia, bet taip jau yra ir kitaip nebus. Kaip karininko gyvenime, šie treji metai – nepakartojami. Įgytos patirties galėtų pavydėti daugelis karininkų, nes būnant bataliono vadu, patirtį įgyji nepamatuojamą. Esi atsakingas už visą batalioną, kuriame pakanka džiaugsmų, liūdesio, kantrybės ir kitų žmogiškų dalykų. Nuotykių ir įspūdžių per trejus metus būta tiek daug, kad visų išpasakoti neįmanoma“, – šypsosi karininkas ir priduria:

„Blogi dalykai užsimiršta, o geri lieka. Praėjus dar keliems metams, tie prisiminimai bus dar kitokie, nei jie yra šiandien.“

2016 metų liepos 27 dieną vadovavimą Pajuostyje dislokuotam Karaliaus Mindaugo husarų batalionui oficialiai pradėjęs dar tuomet majoras Rolandas Putnikas.

Panevėžiečiai žino batalioną

Bataliono vadas sako, jog norėtų išgirsti, ką apie jo trejų metų tarnybą Karaliaus Mindaugo husarų batalione galvoja kariai.

„Šiandien niekas garsiai nekalba, ką pakeičiau batalione per 3 metus. Po kelerių metų gal pradės kalbėti. Gerai, blogai, o kol kas visi kalba gerai. Man pačiam svarbu, kad per tuos metus batalionas labai suartėjo su Panevėžio miestu. Jei pirmais metais, pasiteiravus panevėžiečių, ką žino apie husarų batalioną, išgirsdavai, kad nieko nežino“, – pasidžiaugė bataliono vadas R. Putnikas.

R. Putnikas.

Pratybos naudingos

Pulkininko leitenanto nuomone, bataliono žinomumą padidino Panevėžyje vykusios karinės pratybos.

„Kiekvienais metais pavasarį vyko pratybos, kurias žmonės galėjo stebėti ir matyti karių veiksmus. Manau, kad daugeliui panevėžiečių atvėrėme akis, kas vyksta batalione ir kas būtų, jei karas būtų. Tačiau tai yra tik maža dalis, ką gali pamatyti žmonės“, – pasakojo karininkas ir tęsė:

„Kitas dalykas, nauda pratybų – bendradarbiavimas su policija, medikais ir kitomis tarnybomis. Didžiausias džiaugsmas buvo šių metų pratybose, kai baigėsi jos, visi pasidžiaugėme pavykusiomis ir darniomis pratybomis. Tokiose bendrose pratybose plečiasi galimybės ir keičiasi požiūris.“

Supažindina su būsimais darbais

Pulkininkas leitenantas R. Putnikas prisipažino, kad šiek tiek liūdna, jog trys metai praėjo, kaip trys mėnesiai ir jau reikia išvažiuoti. Karininkas tiki, kad jį pakeisiantis bataliono vadas tęs pradėtus darbus.

„Esu optimistas ir tikiu, kad viskas bus gerai. Su nauju bataliono vadu majoru V. Zagurskiu bendrauju nuo pirmadienio ir apie visus nuveiktus darbus pasakoju. Supažindinu, kas pasisekė, ką galima kitaip daryti, tobulinti. Natūralu, kad jis turės savo požiūrį ir keisis. Negali būti vadovavimas toks pats, o sukurti ryšiui prireiks metų. Tiek ir man prireikė laiko, pradžioje, sukurti ryšiui su Panevėžiu, su įvairiomis organizacijomis“, – prisiminė trejų metų senumo įvykius bataliono vadas.

R. Putnikas.

Tęs tarnybą kitur

Trejus metus vadovavęs Karalius Mindaugo husarų batalionui karininkas R. Putnikas naujienų portalui JP pasakojo, kad šiandien vyks naujo bataliono vado pristatymo ceremonija.

„Šiandien oficialiai vyks vėliavos perdavimo ceremonija. Atsisveikinsiu su šauktiniais ir bus pristatytas bataliono vadas. Per savo kadenciją išleidau keturias šauktinių kadencijas, o tai būtų per tūkstantis karių. O, sudėjus šauktinius ir profesionalius karius, bendravau su 2 tūkstančiais karių“,– kalbėjo pulkininkas leitenantas, o pasiteiravus, kur tęs tarnybą toliau, prasitarė:

„Gavau kelis pareigybių pasiūlymus, iš kurių galėjau rinktis. Nenorėčiau garsiai kalbėti, kas bus ir kaip bus. Kartais prasitari apie ateitį, o planai neišsipildo. Didelė tikimybė, kad būsiu siunčiamas į Briuselį.“

Naujuoju Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadu paskirtas majoras Vilius Zagurskis.

Išsakė linkėjimus

Pulkininkas leitenantas R. Putnikas bataliono šauktiniams linkėjo:

„Nesvarbu, kokius kelius baigę tarnybą pasirinks šauktiniai, linkius jiems nepamiršti draugų, kuriuos sutiko tarnyboje. Tokios draugystės – patikrintos. Dar šauktiniams būtina padėkoti, kad jie tarnauja Tėvynei ir prisideda prie Lietuvos saugumo. Naujam vadui linkiu išminties, priimant sprendimus. Lankstumo bendraujant su miesto vadovais ir kantrybės. Šis bruožas labai reikalingas. Beje, šis bruožas daug ko išmokė ir man padėjo.“


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sausio pradžioje į kariuomenę bus pašaukta per 3,8 tūkst. jaunuolių

confident-noyce

NATO oro policijos naikintuvai praėjusią savaitę du kartus lydėjo Rusijos orlaivius

confident-noyce

Kariuomenės vadas ramina žemaičius: kariniam poligonui bus ieškoma naujos vietos

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau