Tarnauti ir ginti Tėvynę prisiekė ir 16 merginų savanorių

Tarnauti ir ginti Tėvynę prisiekė ir 16 merginų savanorių

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Gedimino BALČIŪNO nuotr.

Panevėžio centrinė aikštė šiandien triukšminga – Karaliaus Mindaugo husarų bataliono šauktiniams iškilminga priesaikos ceremonija. Tarnauti Tėvynei prisiekė 336 šauktiniai, o tarp jų net 16 merginų.

Iškilmės prasidėjo šventomis Mišiomis Kristaus Karaliaus Katedroje. Po jų bataliono kariai nuo Katedros žygiavo į Laisvės aikštę. Čia, prie Juozo Miltinio dramos teatro, vyko iškilminga priesaikos ceremonija.

Daugiausia iš Panevėžio apskrities

BIC

Lietuvos kariuomenės mechanizuotojo pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadas pulkininkas leitenantas Rolandas Putnikas naujienų portalui JP teigė, kad batalione tarnauja 336 šauktiniai.

„Su vienu teko atsisveikinti. Išaiškėjo sveikatos problemos. Didžioji dauguma – 256 šauktiniai – iš Panevėžio apskrities. Pagal amžių – daugumai šauktinių 20 metų. Beje, didžioji dalis šauktinių – savanoriai. 25 kariai turi aukštąjį arba aukštesnįjį išsilavinimą. Vienas karys turi net teisės magistrą, dar vienas – pedagoginį. Turintiems išsilavinimą sudarysime galimybes tobulėti patiems ir kviesime prisidėti prie bataliono tobulinimo“, – pateikė statistinius duomenis bataliono vadas ir sakė, kad iki priesaikos šauktiniai yra jaunesnieji kariai ir yra dar netikri kariai.

Lietuvos kariuomenės mechanizuotojo pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadas pulkininkas leitenantas Rolandas Putnikas.

Išsiaiškino pomėgius

Pasak pulkininko leitenanto, šauktiniams buvo duotos užpildyti anketos.

„Taip išsiaiškinome karių pomėgius. Yra nemažai muzikalių karių. Todėl bus galimybė sukurti grupę, nes yra grojančių gitaromis, būgnais, klavišiniais. Yra ir dainuoti mokančių. Dabar jų netrukdome, bet vėliau, manau, subursime juos pamuzikuoti, o būgnininkai galės rikiuotės pamokose į taktą mušti. Palengvins karių žygiavimą“, – šypsosi bataliono vadas R. Putnikas.

Auga profesionalų skaičius

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadas pasakojo, kad karinę tarnybą baigia ne visi kariai.

„Praktika rodo, kad apie 20 karių nebaigia 9 mėnesius trunkančią karinę tarnybą. Taip buvo su praeito šaukimo kariais, o tarnybos dažniausiai  nebaigia dėl sveikatos sutrikimo“, – teigė R. Putnikas ir sakė, kad jis jau stebi trečio šaukimo karius ir pridūrė: „Batalione apgyvendinta 16 merginų, o šauktinių – penkiolika. Viena mergina – profesionalė. Ji yra tiesioginės paramos kuopos virėja. Beje, batalione be šauktinių yra 380 karių profesionalų. Taigi, iš viso batalione tarnauja per 700 karių. Kai visi išsirikiuoja, vos telpame rikiuotės aikštėje. Batalionas po truputį didėja, o kartu didėja profesionalių karių skaičius.“

Merginos labiau užsispyrusios

Išgirdęs klausimą, kas lengviau pasiduoda kariniams mokymams, bataliono vadas R. Putnikas šyptelėjo: „Tiksliai atsakyti negaliu, nes tiesiogiai nemokau merginų. Yra tiesioginiai vadai, kurie moko merginas karinių mokslų. Merginų – mažiau, tai jos gal daugiau yra pastebimos. Nežinau, gal tai stereotipas, bet merginos labiau užsispyrusios. Žinoma, pasitaiko silpnumo akimirkų, bet tokių akimirkų pasitaiko ir vaikinų tarpe. Visos merginos – savanorės, todėl kario kelią pasirinko pačios. Šiame šaukime yra 16 merginų. Daugiau priimti negalime – lovų tiek neturime (juokiasi).“

Mokymų begalė

Karaliaus Mindaugo husarų batalione vadas portalui JP pasakojo, kokia šauktinio diena.

„Iki priesaikos, kariams vyksta rikiuotės mokymai, susipažinimas su ginklais, fizinis rengimasis. Didelis dėmesys skiriamas rikiuotei. Kariai turi išmokti darniai žygiuoti, o ne eiti kaip banda. Po priesaikos, mokymai toliau tęsiasi. Didelis dėmesys skiriamas ginklams. Toliau vyksta įvairūs mokymai: inžinierija, apkasų kasimas, judėjimas mūšio lauke. Užsiėmimų yra begalė, juk tobulybei ribų nėra. Jei šiandien atrodo, kad viskas yra gerai, ryt gali atrodyti kitaip. Net ir į balą reikia mokėti griūti: jei pradžioje vengiama griūti į ją, tai vėliau išmokstama. Yra ir kriziniai laikotarpiai: trečias ir šeštas tarnybos mėnesiai. Tačiau visos situacijos suvaldomos“, – šypteli bataliono vadas.

 

Pasirinko karės tarnybą

Visos merginos šauktinės – savanorės. Panevėžietė Gintarė pasakojo, kodėl pasirinko kario tarnybą.

„Savo gyvenimą siejau su policija arba su karine tarnyba. Po vidurinės mokyklos mokslų nusprendžiau padaryti metų pertrauką, todėl ir pasirinkau kario tarnybą. Po devynių mėnesių bus aišku, kur toliau. Jeigu viskas seksis gerai, gal ir pasiliksiu čia batalione arba pasirinksiu mokslus karo akademijoje, o gal ir policijos mokyklą. Tarnybos pradžia nėra sunki. Tik gal sunkiau priprasti prie dienotvarkės ritmo, režimo“, – pasakojo jaunoji karė.

Mokosi įprastų dalykų

Pirmąsias aštuonias tarnybos savaites šauktiniai kariai dalyvavo baziniame kario kurse. Jo metu kariai lanko teorines paskaitas, mokosi rikiuotės ir karinio statuto, karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, ryšių ir medicinos, susipažįsta su ginklais ir ryšio priemonėmis.

Po bazinio kario kurso kariams prasidės specialisto rengimo etapas. Kolektyvinio rengimo metu šauktiniai bus mokomi veikti savo padalinio sudėtyje, atlikti jiems paskirtas užduotis.

Kario priesaiką nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai duoda po pirmųjų trijų tarnybos savaičių.

Seimo nutarimu 2017 metais nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlikti bus pašaukta 3537 jaunuoliai.  Didžioji dalis jau atlieka tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės padaliniuose. Iki metų pabaigos tarnybą pradės dar kiek daugiau nei 600 karo prievolininkų.

AIK

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.