Tarmiškos kūrybos šventėje skambėjo ir panevėžiškių tarmė

Tarmiškos kūrybos šventėje skambėjo ir panevėžiškių tarmė

JP / Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Kauno rajone Raudondvaryje vykusioje tradicinėje visų regionų tarmiškos kūrybos šventėje „Tėviškės atradimai“ dalyvavo ir Panevėžio rajono atstovai.

Panevėžio kraštui atstovavo ir šio krašto tarme savo kūrybą skaitė Panevėžio rajono literatų klubo „Polėkis“ narės – Zita Skindzerienė, Ona Striškienė ir Emilija Valentinavičienė.

Tradicinė tarmiškos kūrybos šventė vyko jau dvyliktą kartą. Renginio idėjos sumanytojas – raudondvarietis etnografas Algirdas Svidinskas. Šventėje eksponuota vieno iš šios šventės organizatorių vilniečio Gaudento Kurilos fotografijos darbų paroda.

BIC

Pirmiausiai, atstovaudami Žemaitijai, tarmiškai pasakas sekė trys Telšių lopšelio–darželio „Mastis“ auklėtiniai. Savo kūrybą skaitė ir kiti žemaičiai. Po to į sceną pakviesti dzūkai, aukštaičiai.

Šventės metu žemaitiškai dainavo kūrėjas ir dainų atlikėjas Povilas Girdenis, tarmiškas folklorines dainas dainavo Raudondvario kultūros centro folklorinis ansamblis „Piliarožė“.

Dalyviams dėkojo Raudondvario kultūros centro direktorė Jolanta Zizienė, jiems įteikdama po Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataro, poeto Leono Milčiaus knygą „Prie Nemuno, Neries, Nevėžio“.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.