Tarmiški pasakojimai juokino ir kėlė nuotaiką

Tarmiški pasakojimai juokino ir kėlė nuotaiką

Pačios netikėčiausios gudrybės, padedančios prisivilioti jaunikių, žiurkių gaudymo būdai, juokingai pasibaigusios gąsdinančios istorijos apie vaiduoklius, linksmi nesusipratimai dėl pavardžių, – tai tik kelios nuotrupos iš gausybės istorijų, papasakotų Panevėžio rajono moterų pasakotojų šventėje – varžytuvėse „Pilimutės šposai 2015“.

Ši šventė – tradicinė, ji kas dveji metai rengiama Miežiškių kultūros centre siekiant išsaugoti ir puoselėti tarmės tradiciją, perduodant ją iš kartos į kartą. Šių metų renginys skirtas Lietuvos etnografinių regionų metams, todėl dalyvių prašyta pasakoti būtent savame regione, Panevėžio krašte išgirstus ir užrašytus pasakojimus.

Nuotaikingus pasakojimus įvairiausiomis temomis smagiame renginyje tarmiškai dėstė dešimt dalyvių iš Miežiškių, Trakiškio, Limeikių, Raguvos, Ramygalos, Panevėžio. Daugelis moterų sakė smagių istorijų išgirdusios iš savo krašto žmonių, kitos varžytuvėms rengėsi sklaidydamos tautosakos rinkinius. Kelios moterys pateikė eiliuotų pasakojimų – pačių sukurtų, tėvų ir kraštiečių parašytų kūrinėlių apie juokingus kasdienius įvykius, krašto išskirtinumus.

BIC

Žiūrovams daug juoko kėlė ne tik dalyvių pasakojimai, bet ir renginio vedėjų Pilimutės iš Bajoriškėlių kaimo (Valerija Bartulienė) ir cekavos Zosės (Rita Gasaitienė) pokštai, profesionalumu ir nuoširdumu nustebino svečio iš Margučių kaimo Rimanto Januškos atliktos autorinės dainos.

„Pilimutės šposų 2015“ kulminacija tapo varžytuvių rezultatų paskelbimas. Miežiškiečių vyrų komisija ir renginio žiūrovai tarsi susitarę geriausiai įvertino raguviškę Iną Kuodienę – jai įteiktas ir Žiūrovų simpatijų prizas, ir Pasakotojų pasakotojos apdovanojimas. Pirmąją vietą komisija skyrė ramygalietei Audronei Palionienei, antrąja ir trečiąja vieta įvertino saviškes, miežiškietes Jurgą Švagždienę ir Zitą Rinkevičienę.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.