15.5 C
Panevėžys
Penktadienis, 13 birželio, 2025

Švietimo viceministras: šiuo metu vadovų neturi 21 šalies ugdymo įstaiga

AutoriusRaminta Majauskaitė (ELTA)
Fotoelta

Švietimo, mokslo ir sporto viceministro Jono Petkevičiaus teigimu, šiuo metu 21 šalies ugdymo įstaiga neturi nuolatinio vadovo. Pasak jo, pernai buvo surengti 128 konkursai, tačiau 21 atranka į vadovų postus taip ir neįvyko.

„Vadinasi, 21 mokymo įstaiga neturi vadovo“, – Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje sakė J. Petkevičius.

Ministerijos duomenimis, aštuoniuose konkursuose nebuvo atrinktas tinkamas vadovas, kituose aštuoniuose išvis nebuvo pretendentų. Taip pat – penkios atrankos buvo atšauktos arba skelbiamos pakartotinai.

Be to, anot Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM), beveik 5 proc. šalies ugdymo įstaigų vadovo neturi jau daugiau kaip metus. Praėjusiais mokslo metais šis rodiklis siekė 5,2 procento.

„Mano galva, tai yra geras rodiklis. Jei kalbame apie konkuravimą, apie geriausių žmonių pritraukimą, tai konkursas pats iš savęs spinduliuoja energiją, kad ne visada kažkas turi baigtis rezultatu“, – pažymėjo Švietimo ir mokslo komitetui priklausantis liberalas Simonas Kairys.

Anot jo, džiugina ir tai, kad pernai viename konkurse į švietimo ugdymo įstaigos vadovo poziciją vidutiniškai dalyvavo po 2 pretendentus.

17 proc. švietimo įstaigų vadovų šiuo metu neturi magistro laipsnio

Taip pat komiteto posėdyje viceministras informavo, kad šiuo metu beveik 17 proc. įvairių švietimo įstaigų vadovų neturi kvalifikacinio magistro laipsnio, kurio bus reikalaujama nuo 2027-ųjų rugsėjo.

„Šiai dienai 248 mokyklų vadovai neturi magistro išsilavinimo. Tai yra 16,93 procento. Tačiau, šiuo metu 230 mokosi, kad įgytų magistro laipsnį. 18 vadovų magistro laipsnio nesiekia, nes tikriausiai jiems tai yra paskutinė kadencija, galbūt dauguma yra pensinio amžiaus, arba neplanuoja tęsti šio darbo“, – svarstė J. Petkevičius.

„Nuo 2027 metų rugsėjo visi (mokyklų vadovai – ELTA) turės turėti magistro kvalifikacinį laipsnį. Jeigu jie neturės ir pasibaigs kadencija, tada turės dalyvauti konkurse. Kadangi neturės magistro laipsnio, tai konkurse dalyvauti nebegalės“, – aiškino jis.

ŠMSM duomenimis, 2024–2025 mokslo metais įvairaus tipo mokyklose dirba 1629 vadovai. Pastarieji yra skiriami penkerių metų kadencijai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ŠMSM parengė rekomendacijas dėl mobiliųjų telefonų naudojimo mokyklose: laukia visuomenės pastabų

JP Redakcija

Seimas leido gerai dirbančius gydymo įstaigų vadovus be konkurso skirti antrai kadencijai

JP Redakcija

Pratęstas Migracijos departamento vadovo konkursas

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads