Švietimo skyriaus pastato būklė šeimininkams nerūpi

Švietimo skyriaus pastato būklė šeimininkams nerūpi

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Gedimino BALČIŪNO nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus pastatas, esantis Topolių alėjoje, apšiuręs, nuo sienų lauposi dažai, o pastatą juosiantis balkonas nuo stipresnio vėjo gūsio gali ir nugriūti. Pastatas jau seniai prašosi renovacijos, bet šiais metais planuojama tik pakeisti langus antrajame aukšte. Miesto savivaldybės mero pavaduotojas Petras Luomanas įsitikinęs, kad pastato būkle pirmiausiai turėtų rūpintis jo šeimininkai.

Turi rūpintis Savivaldybė

Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Dainius Šipelis naujienų portalui JP aiškino, kad pastatas priklauso Savivaldybei ir už jo būklę atsakinga administracija.

BIC

„Buvo skelbtas konkursas ir šiais metais planuojama pakeisti pagrindinio pastato antrojo aukšto langus. Pirmajame jie jau pakeisi. Pastate be švietimiečių dar yra Pedagogų švietimo centras ir Pedagoginė-psichologinė tarnyba, jų patalpos buvo suremontuotos – gavo finansavimą“, – aiškino D. Šipelis ir pareiškė, kad esą, pastato renovacija turėtų rūpėti Savivaldybės administracijai.

Be to, jis pridūrė, kad buvo galvojama pastatą juosiantį balkoną lyg ir nugriauti, nes, esą, jį tvarkyti per brangu.

Iniciatyvos nesulaukė

Savivaldybės vicemeras Petras Luomanas pritarė, kad Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus pastato estetinė būklė baisi.

„Jau ne kartą kalbėjau su skyriaus vedėju D. Šipeliu ir skatinau jį pasirūpinti pastato renovacijos planais. Juk jam pirmiausia turėtų rūpėti ir jis turėtų pateikti prašymą, jog būtina pastatą renovuoti. Tačiau iniciatyvos iš jo nesulaukiau“, – svarstė mero pavaduotojas P. Luomanas ir pridūrė, kad pastatas gražus, nors ir statytas sovietmečiu, apie 1960 metus.

Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas D. Šipelis ir vicemeras P. Luomanas nesutaria, kas atsakingas už kone griūvančio Švietimo skyriaus pastato remontą.

Turi pateikti prašymą

Miesto infrastruktūros skyriaus laikinasis vedėjas Darius Linkonas portalui JP teigė, kad apie Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus pastato renovaciją nėra girdėjęs.

„Tokio prašymo nėra. Yra tik pateiktas prašymas daliai tvoros nugriauti“, – sakė D. Linkonas.

To paties skyriaus specialistas Audrius Aukštakalnis paaiškino, kad Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus pastato būklė pirmiausiai turėtų rūpėti pastato šeimininkams.

„Jie turėtų pateikti Savivaldybės administracijai pašymą, jog pastatą reikia renovuoti. Gavus prašymą būtų sudaromas planas, kaip tą pastatą renovuoti. Projektu užsiimtų Miesto infrastruktūros skyrius, bet pirmiausiai, kaip jau sakiau, pastatu rūpintis turėtų pastate dirbantis žmonės“, – teigė A. Aukštakalnis.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

1 KOMENTARAS

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.