Švietimo ministras žada siekti tolesnio mokytojų algų augimo

Švietimo ministras žada siekti tolesnio mokytojų algų augimo

Saulius JAKUČIONIS (BNS) / BNS nuotr.

A. Monkevičius.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pažadėjo siekti tolesnio mokytojų algų augimo.

Taip jis reagavo į pernai streikavusios Andriaus Navicko vadovaujamos profsąjungos reikalavimus didinti mokytojų bei brandos egzaminų vertintojų valandinius įkainius.

„Mano galva, Vyriausybė yra deklaravusi mokytoją kaip prestižinę profesiją, įsipareigojimą, kad mokytojo darbas atneštų tą kokybę, kurios reikia visuomenei, tėvams ir vaikams. Visa tai matant mes turime suderinti ir kokybinius pokyčius mokyklose, ir kartu mokytojų darbo sąlygas“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė švietimo ministras.

BIC

Prasidedant brandos egzaminų sesijai, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos nariai susirinkime Vilniuje piktinosi vertintojų valandiniais tarifais, o A. Navickas paragino kitąmet juos padidinti mažiausiai dvigubai.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija prieš kelias savaites pažadėjo įkainį vertintojams šiemet pakelti ketvirtadaliu. Tai papildomai kainuos 130 tūkst. eurų.

Pasak A. Monkevičiaus, taip valdžia parodė, kad yra nusiteikusi didinti vertintojų algas, ir sieks tai daryti vėlesniais metais.

„Kiekvienas darbas turi būti teisingai atlyginamas ir tikrai sutinku, kad tas įkainis nėra didelis“, – sakė ministras.

„(Dvigubai didesnio valandinio įkainio) turėtume siekti ir tikiuosi, kad mes priartėsime, arba net ir pasieksime šitą rezultatą“, – kalbėjo jis.

Kalbėdamas apie mokytojų algas jis teigė, kad jas reikės ne tik padidinti, bet ir išlyginti pedagogų darbo krūvio skirtumus.

Anot A. Monkevičiaus, šiuo metu mažiau nei puse etato dirba apie trečdalis šalies mokytojų, o kiek daugiau nei penktadalis pedagogų dirba visu etatu arba dar daugiau.

Tuo metu Vyriausybė trečiadienį iš esmės pritarė viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų didinimo iki 2025 metų strategijai, kur numatyta, kad bendrojo ugdymo pedagogų algos kitąmet augs dešimtadaliu.

Tame pačiame dokumente parašyta, kad iki 2025 metų mokytojai uždirbs 30 proc. didesnes algas, nei vidutinis darbo užmokestis šalyje.

Strategijoje taip pat įsipareigota didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų, aukštųjų mokyklų dėstytojų algas.

„Su mokesčiais tai sudarytų arti 400 mln. eurų ir tai nėra tik ministerijos uždavinys“, – kalbėjo A. Monkevičius.

Susirinkime pedagogai taip pat reikalavo sutvarkyti pedagogų darbo krūvį, nes dėl etatinės darbo apmokėjimo tvarkos, kai etatas yra skaičiuojamas pagal metines išdirbtas valandas, mažiau uždirba pradinių klasių mokinių ir abiturientų mokytojai.

Be kitų dalykų, pedagogai taip pat skundėsi, kad mokyklų vadovai vadinamąsias nekontaktines valandas dažnai verčia dirbti mokykloje.

A. Navickas pažadėjo Švietimo ministerijos reikalauti, kad per mokinių atostogas atostogautų ir mokytojai.

Šie klausimai turėtų būti svarstomi vėliau šiemet derantis dėl kolektyvinės švietimo darbuotojų sutarties.

Etatinis darbo užmokesčio modelis įvestas pernai rugsėjį.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.